Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Секако дека не е исто... обично кога машкото изневерува изневерува со ЖЕНСКО а женското со МАШКО, само то е разликата, а се останато и сите последици одпосле се исти и во 2та случаи... ;)
 

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
Не е исто
Машкото изневерува најчесто ради забава(и треба да му се прости),а женското кога изневерува,изневерува и со чувства(и тука нема простување)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Исто е затоа што болката е подеднаква:smir:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не е исто
Машкото изневерува најчесто ради забава(и треба да му се прости),а женското кога изневерува,изневерува и со чувства(и тука нема простување)

Не би се сложил.
Знам барем десетина познанички, не можам другарки да ги наречам, кои варале од хир и од бес. Ќе се напијат малце појше и одат во туѓи прегратки.
Наредниот ден не се сеќаваат на пола работи што ги кажале или пак напраиле и ноншалантно се јавуваат кај својот дечко за да идат на кафе.
Кај се тука чувствата? :)

Секој си има различен пристап у варањето. Не мора да значи ако се жените се почувствителни од мажите дека така ќе биде и кај изневерувањето.:wink:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Постои разлика.
Женската коа вара е курва и заслужуе шлајм.
Машкото коа вара, најчесто вара со една таква песона какогореспоменатата (читај курва) и фала богу не е педер па да се тргна кога некоја таква ќе му седне у скут.
 

Blue_Boy

THE WAY I AM
Член од
29 октомври 2009
Мислења
345
Поени од реакции
33
Постои разлика.
Женската коа вара е курва и заслужуе шлајм.
Машкото коа вара, најчесто вара со една таква песона какогореспоменатата (читај курва) и фала богу не е педер па да се тргна кога некоја таква ќе му седне у скут.

Дечко,ти кога ќе се ожениш,ќе бидеш лојален на жена ти,или ќе докажуваш дека не си педер?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Дечко,ти кога ќе се ожениш,ќе бидеш лојален на жена ти,или ќе докажуваш дека не си педер?
Прво пред да влезам у брак, ќе размислам убаво. И ако веќе си влегол во таква институција како што е брак и си се согласил таа персона да ти биде жена - ќе бидам лојален фала богу. Ама кога сум у врска и за нишо не сум обврзан нема да се праам добрица и да глумам лојален, кога може истото да ми го напраи она.
 

Blue_Boy

THE WAY I AM
Член од
29 октомври 2009
Мислења
345
Поени од реакции
33
Прво пред да влезам у брак, ќе размислам убаво. И ако веќе си влегол во таква институција како што е брак и си се согласил таа персона да ти биде жена - ќе бидам лојален фала богу. Ама кога сум у врска и за нишо не сум обврзан нема да се праам добрица и да глумам лојален, кога може истото да ми го напраи она.

А ако таа девојка што си во врска е лојална на тебе,со која совест ти би ја изневерил.Не ти држи вода ова многу.
 
S

smart ass

Гостин
Па дефинитивно дека е исто-неверство е неверство.

Чим сте се дале збор дека имате ќе една секс партнерка тогаш-одржете го.
Исто важи и за мажи и за жени.

Кој ќе изневери е педер....

ДА стварно изневерувањето е ПЕДЕРСКА РАБОТА:pos2:(не геј-туку педерска)

po koja logika ova :))
Џабе прашуеш.

Ова само во религиите...и заостанати општества.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
А ако таа девојка што си во врска е лојална на тебе,со која совест ти би ја изневерил.Не ти држи вода ова многу.
А како ти ќе бидеш сигурен дека е лојална. Кога некоја некогаш ќе ти го тури курот ќе се освестиш и ќе те боли кур дали таа следната е лојална спрема тебе или не. Неправедно ама што да праиме, за се е крива дрољичката што ти го турила курот прва. Убаво кажале коа ти даваат зимај коа те тепаат бегај.
 

Blue_Boy

THE WAY I AM
Член од
29 октомври 2009
Мислења
345
Поени од реакции
33
А како ти ќе бидеш сигурен дека е лојална. Кога некоја некогаш ќе ти го тури курот ќе се освестиш и ќе те боли кур дали таа следната е лојална спрема тебе или не. Неправедно ама што да праиме, за се е крива дрољичката што ти го турила курот прва. Убаво кажале коа ти даваат зимај коа те тепаат бегај.

Епа тука незнам што да ти кажам.У право си до негде.Кога веќе ќе те изневерат ќе си ја чукнеш главата.Али можда после тоа ќе се погоди некоја што ќе ја заслужи твојата доверба.До негде си во право ќе речам пак.
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Во овој случај мажите ќе испаднат ФРАЕРИ а женските КУРВИ.
Така е секогаш. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom