Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.838
Поени од реакции
12.292
Многу често се случува и таа наша "потреба" да премине во симпатија и заљубеност...уствари не гледам разлика...само што мажите ретко ќе признаат дека се вљубени, разликата е тоа што машките не ја прекинуваат врската така лесно поради вљубеност кога ќе изневерат...има разлика од вљубеност до вљубеност... изгледа ние таа разлика повеќе ја забележуваме отколку вие....
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.263
Поени од реакции
4.868
Исто е, нема разлика.....разликата е со кого го прави тоа, дали со истиот пол или другиот!
:toe:
:salut:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
баш со девојк ми се карав на оваа тема.. она ми вика кога машко изневерува тоа го прави за забава а женско со некоја друга цел... :nenene: е нееееееее ја па баш ич не мислам така.. не може да одлуичиме ни за едното ни за другото бидејки ако речеме машко изневерува од некоја X причина тогаш девојката може да се доведе во навредлива ситуација исто и обратно... кога веќе некој ИЗННЕВЕРУВА подеднакво зажи за двајцата нема врска тоа машко женско.. неверство е неверство.. причините се сосема трета работа
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Има голема разлика, ама не ми се расправа со површни коментатори кои прават еднаквост помеѓу потребата на машкото да ебе за докажување на машкост и потребата на жената да најде супституција за емоциите.
Работите се и те како различни, но кој од тука би бил доволно зрел за да ги разбере.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Абе принципот е ист, неверство е неверство, ама различно боли.

Жена ќе изневери од најразни причини, некои од нив многу подли. Ќе изневери поради одмазда, поради ниска самодоверба, поради монотонија, а многу често поради емоционална празнина од партнерот. Ние жените многу го тупиме со емоции и глупи емотивни барања, на кои практичните мажи често не знаат како да одговорат.

Мажот ќе изневери затоа што таква била приликата. Simple as. Веројатно е потешко да се рационализира за искушенијата кога мозокот ти е поделен на две локации :icon_lol:

Може да генерализираме до бескрај, ама во принцип има една главна причина поради која изневеруваат жените: компензација на некаков недостиг кај моменталниот партнер. Мажите имаат помалку, поконкретни и поедноставни барања кои не се плашат директно да ги искажат. Жените одат во крајност со слоеви, детали и тривијалности, и очекуваат истите да им бидат прочитани од мисли.
А кога тоа нема да се случи, право кај првиот слободен стрелец што ти гарантира дискреција :icon_lol:

Уствари разликата во тежината на машкото и женското неверство е во тоа што мажите генерално не го врзуваат сексот исклучиво за емоции, додека жената, која е природно создадена да бара потпора и сигурност, често ги води своите репродуктивни нагони според емоционалните потреби.
Оттаму глупоста дека „маж варал со тело, жена со срце“.
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
i ednoto i drugoto bolat mnogu,koj denes sto vistinski ja saka licnosta ke ja izvara,ima razlika -koga maskoto vara ne vara so emocii ama zenskoto koga vara vara so emocii znaci od dr strana ne bila zadovolna akos e slucuvaat problemi i ne i se obrnuva vnimanie togas saka da go nadohnadi toa izgubeno kaj nekoj drug.Ako ti doslo do varanje togas zasto sakas da imas obvrska so druga licnost,zasto da povredime nekoj bez razlika dali e namerno ili nenamerno,raskini pa posle sto sakas pravi barem spored moja logika,nikoj ne zasluzuva da bide povreden,ne pravi go ona sto ne sakas tebe da ti go pravat;)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
i ednoto i drugoto bolat mnogu,koj denes sto vistinski ja saka licnosta ke ja izvara,ima razlika -koga maskoto vara ne vara so emocii ama zenskoto koga vara vara so emocii znaci od dr strana ne bila zadovolna akos e slucuvaat problemi i ne i se obrnuva vnimanie togas saka da go nadohnadi toa izgubeno kaj nekoj drug.Ako ti doslo do varanje togas zasto sakas da imas obvrska so druga licnost,zasto da povredime nekoj bez razlika dali e namerno ili nenamerno,raskini pa posle sto sakas pravi barem spored moja logika,nikoj ne zasluzuva da bide povreden,ne pravi go ona sto ne sakas tebe da ti go pravat;)
то бе срце мое.. алал да ти е се согласувбам со тебе али не во целост!

ај ова болдираново по објасни го ако можеш... според моја логика не е баш вака... кога е вара СЕ ВАРА без разлика имало немало емоции!!! грешка е грешка.. мала или голема сепак е ГРЕШКА!!!
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.584
Поени од реакции
2.607
Ајде сега мили мои:)
Напоредно со оваа тема, отворив друга, кај што дадов определено сценарио.Или поточно, поставив две просечни личности(маж и жена) и прашав дали би легнале.
Еве ги резултатите...
Да AdRi*, Astralavista, BONDEK, bounty_hunter, C I L __, ChaLL3nGeR, DBack, Dee_Jay, Djose, Dr.Zizou, EnergieNo.1, FLiX, Garfield, GoD.HateUSaLL, HardRock, Heartbreaker, Human, ice_cube, jkd, jovce., Just Do It, Justice for All, leandra, Manga, MaRyJaNe-poison, mihajlo101, pAnDa`, paneval, Pipovski, Plux, Sergio_Rambos4, sje, The Magus, Toni_te, WIND, ZoraNaSlobodata, Ајсшутер, Анастазија, Димитри, Крејзи Појол, маарко, Миле Тренд, Синдикат
43 66.15% Не --BON--JOVI--, black angel, bucio, Crazy in Love, dacimf, darkheart, delfybuba, Dzish, Emma, Fatality, Idiotka90, Maca_Dark, Marionka_z, monika bejbi, sexilicious007, smart ass, Srcee, Stre3T Danc@, Компот, ^^^магде^^^, ~BlueBerry~
Јас приметив нешто, се надевам дека и вие. пошо ве есапам за интелегентни.
Морам да напоменам, дека најмалку 3 од маштките што одговорија не, го направија за инает, и подоцна објаснаа оти така
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
235
Поени од реакции
18
Нема разлика, само мислам дека неверството од страна на девојка се сфаќа многу посериозно и пострашно.:toe:
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
то бе срце мое.. алал да ти е се согласувбам со тебе али не во целост!

ај ова болдираново по објасни го ако можеш... според моја логика не е баш вака... кога е вара СЕ ВАРА без разлика имало немало емоции!!! грешка е грешка.. мала или голема сепак е ГРЕШКА!!!
greska ili ne ako veke bidnalo toa e:)zensko koga vara vara i zatoa poveke i brakovi se imaat rastureno poradi zenite,taka da bez razlika sto i da e za niedna rabota nema slucajnosti se e so namera
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
greska ili ne ako veke bidnalo toa e:)zensko koga vara vara i zatoa poveke i brakovi se imaat rastureno poradi zenite,taka da bez razlika sto i da e za niedna rabota nema slucajnosti se e so namera
и машко кга вара вара.. исто е и за двајцата!!!
ај докажи дека се растураат бракови поише ради жени... ја викам дека се еднакви!!!
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Неверство си е неверство, без разлика од кого доаѓа.
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
и машко кга вара вара.. исто е и за двајцата!!!
ај докажи дека се растураат бракови поише ради жени... ја викам дека се еднакви!!!
zaradi zeni se rasturile tolku mn brakovi,mazite poglednuvaat niz prsti i zatoa mn ne propadnale brakovii bi dodala deka ako nekoj se sakaat nema da se varaat bez razlika sto i da se slucilo megu niv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom