Дали е исто кога изневерува машко, и кога изневерува девојка?

Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
апсолутно исто ... изневервање си е изневервање. Дали јас ке клецкам некоја или таја ќе се клецка со некој исто срање ти е , тотално исто
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Мноооогу ретко дискутирам во подфорумот љубов и секс,затоа што во никој случај не сакам да потпаднам на туѓо мислење/влијание колку тоа и да биде точно.Значи во љубовта и сексот сакам да си терам по свое,онака како што си имам зацртано во главата,а богами и во срцето и како таков сакам да ме разбере и да ме свати (дајбоже да ме љуби и да ме сака) партнерката,затоа што сметам дека колку и да правиш нешто што ќе го прочиташ овде,нема да биде својствено за тебе и ќе делува вештачки.Значи мое лично мислење е дека од човек до човек секој поинаку ги доживува и љубовта и сексот. Ова беше општо за подфорумов.

Сега за темава: Неверство си е неверство - какво и да е! Кога веќе си се нафатил да бидеш во врска,тоа значи дека треба да бидеш верен,значи ВО ВРСКА СИ.Ама ова е теоретски :) Е сега....чисто сумљам што има такви,што останале за век и веков верни. Дали се работи за машко,дали за женско сигурно дека му има поминато низ глава за некој/а друг/друга што сака да ја "опни".Да земиме пример дека сето тоа се случува во пијанство (само општ пример).За мене лично,тоа воопшто не е основан факт дека САМО ради тоа нешто се случило со некого,а не дека не се случило :) Меѓутоа велам дека отпосле ако и кажиш на девојката или таа тебе - ПИЈАН БЕВ,воопшто не ми значи ништо и воопшто не го гледам како некое оправдување или разбирлив одговор на ситуацијата.

Еве да тргнам од себе: без претходно разработена стратегија и план ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ не би тргнал да правам нешто поврзано со неверство без разлика на моменталната состојба - расположение,степен на пијанство и слично.Од една единствена причина - ШПИУНИ СУ МЕЏУ НАМА! :) Машко како машко и Памела Андерсон и незнам која (билокоја) што му е поим за жена,ќе посака да ја има и друга,тоа е факт! А што мислите,жените го неќат истото? Како бе само ние мажите секогаш знаеме да ебеме туѓи жени,а жените наши ни остануваат верни и не се ебат со туѓи мажи.Како сме ги погодиле такви,а бе алал да ни е.Само ние знаеме да се ебеме со други жени,а жените наши не знаат да се ебат со други мажи. Така некако му иди работава,или можда не :kesa:

Како и да е,неверство си е неверство.Основано или неосновано,со умисла,без умислам,од инает,од лутина,од кеиф,од не знам која друга причина....тоа ти е НЕВЕРСТВО!

За сега толку :smir:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Демек маживе само физички изневеруваат,а жените емоционално,тоа би требало да биде разликата?

Според мене не мора да значи,само уште едно стереотипно размислување.Постојат примери каде мажи се затрескале во швалерка,па и врски и бракови баталиле.Или жени изневериле така само од кеф,за безвеза,под дејство на алкохол,од незнамкојадруга причина,другиот ден сватиле дека направиле глупост и си останале со партнерот.

А,дали било планирано или непланирано,мислам дека многу не менува тоа.Исто,и причината и околностите не ја намалуват тежината,било да се работи за маж или жена.

И од сето ова..Дали е исто кога изневерува машко и кога изневерува девојка?-Да,исто е.:)
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
1.035
Поени од реакции
44
Ептен се разликува ( не осудувам нити оправдувам ни машко ни женско) машко гока изневерува изневерува само со Кур,а женско кога изневерува прво тоа го прави со срце и тело добро промислено и изреализирано,додека ти брате само гледас да брцнеш и толку пак назат и се вракаш а жениве изневеруваат што велат старите прво со душа потоа со тело а тоа многу повеќе боли:vozbud:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ептен се разликува ( не осудувам нити оправдувам ни машко ни женско) машко гока изневерува изневерува само со Кур,а женско кога изневерува прво тоа го прави со срце и тело добро промислено и изреализирано,додека ти брате само гледас да брцнеш и толку пак назат и се вракаш а жениве изневеруваат што велат старите прво со душа потоа со тело а тоа многу повеќе боли:vozbud:
a odf kaj si tolku siguren deka e toa bas taka?
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Се разбира дека не е исто,мажот смее,а жената-не.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас овде гледам разлика, вие што мислите.
Еве leandra, ти кажи ми.
Имам уште за кажување, меѓутоа се со тек на време :):smir:

п.с не застанувам на машката страна бидејќи сум машко. Се трудам да гледам објективно, потрудете се и вие.
Ќе бидам најобјективна што можам,ветувам:smir:
Во примеров го спомна алкохолот,па ќе го искористам и јас.Знам како е да одиш на раце наместо на нозе,знам колку е тешко да држиш рамнотежа и да ја затвориш устата,но исто знам дека неможе да те бутне во кревет со друг ако несакаш.Сите тие приказни не се сеќавам пијан бев,може единствено само на себе да ги кажуваме.Јас наредниот ден не се сеќавам на она што несакам да се сетам,не дека незнам како било:smir:И втора работа,јас кога пијам ја сакам до себе само особата која ја сакам и никој жив,ако не е,телефонот од раце не го испуштам,значи во тие моменти неможе никој да ме засени.
Значи вие мажите физички само изневерувате,јас би рекла дека се тешите или си ја правдате позицијата.Од проста причина што за секоја грешка барате оправдување,пијанство,слабост,итн,вие не сте храбри да кажете-изневерив и барате изговори,како и за многу работи.
Жената легнува со оној кој ја привлекува,може да е во моментот,може да е после три недели.Но тоа не е план на изневерување,туку тогаш е момент на одлука.Има девојки кој ги сакаат своите дечковци,а се ебат со други чисто ради квалитетен секс или голема страст кон особата.Не им треба алкохол за да го направат тоа,едноставно привлечност.
Јас лично изневерувањето неможам да го делам на емоционано или физичко,бидејќи за мене постои само изневерување.Ти се ебеш бе брат со неа,какви физики какви емоции.Ако ме сака и ако го сакам нема ниту една причина да се потиме со други.Но ми смета кога машката страна секогаш фрла камења од своите џебови кога тоне и тоа не било каде туку кај жената на глава :)
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Исто е... ама не е исто.
Кога изневерува машко мисли дека нема да го дознае девојката, а и ако го дознае ќе се обиде да се извади.
Кога изневерува девојката мисли дека нема да се дознае, а ако се дознае ќе проба да се извади.
Е сега, кога машкото се вади од ваквата каша, често пати девојките смогнуваат сили и простуваат.
Но, кога девојката се вади од ваквата каша, скоро секогаш машките не само што не простуваат, туку доживуваат вистинска емоционална криза типична за балканскиот менталитет на машка гордост.
И на крај, секоја чест на исклучоците од двете страни.:toe:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.582
Ќе бидам најобјективна што можам,ветувам:smir:
Во примеров го спомна алкохолот,па ќе го искористам и јас.Знам како е да одиш на раце наместо на нозе,знам колку е тешко да држиш рамнотежа и да ја затвориш устата,но исто знам дека неможе да те бутне во кревет со друг ако несакаш.Сите тие приказни не се сеќавам пијан бев,може единствено само на себе да ги кажуваме.Јас наредниот ден не се сеќавам на она што несакам да се сетам,не дека незнам како било:smir:И втора работа,јас кога пијам ја сакам до себе само особата која ја сакам и никој жив,ако не е,телефонот од раце не го испуштам,значи во тие моменти неможе никој да ме засени.
Значи вие мажите физички само изневерувате,јас би рекла дека се тешите или си ја правдате позицијата.Од проста причина што за секоја грешка барате оправдување,пијанство,слабост,итн,вие не сте храбри да кажете-изневерив и барате изговори,како и за многу работи.
Жената легнува со оној кој ја привлекува,може да е во моментот,може да е после три недели.Но тоа не е план на изневерување,туку тогаш е момент на одлука.Има девојки кој ги сакаат своите дечковци,а се ебат со други чисто ради квалитетен секс или голема страст кон особата.Не им треба алкохол за да го направат тоа,едноставно привлечност.
Јас лично изневерувањето неможам да го делам на емоционано или физичко,бидејќи за мене постои само изневерување.Ти се ебеш бе брат со неа,какви физики какви емоции.Ако ме сака и ако го сакам нема ниту една причина да се потиме со други.Но ми смета кога машката страна секогаш фрла камења од своите џебови кога тоне и тоа не било каде туку кај жената на глава :)
:)Значи, се согласуваш ти со мене во тоа што го кажав за жените.:smir:
Jас свесен сум дека изневерив, и не бегам од тоа, ама исто така и сигурен сум дека во ниеден момент не сум ја изневерил љубовта.
Не е случајна изреката: Вие машките со долната глава размислувате.
Оти никој не рекол: Вие женските со долната дупка размислувате.(добро можи ова малце смешно е :) )
Значи, не го оправдувам јас изневерувањето, ни од едната ни од другата страна. Ама сакам да кажам дека, има простор кај машкото, кој би можел да се прости,кажав заради која причина.
Додека сметам дека кај девојките тој простор го нема.:smir:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Jас свесен сум дека изневерив, и не бегам од тоа, ама исто така и сигурен сум дека во ниеден момент не сум ја изневерил љубовта.


Како не си ја изневерил?? А,како се изневерува љубовта? Според тебе,треба да си заљубен во таа со која изневруваш,и тоа изневерување на љубовта?:) Неее...неверството си останува неверство,и сосема да се исклучи третата личност,најмалку битен фактор е таа,а околностите и мотивите не можат да се користат како оправдување.Дали те привлекува,или ти е одбивна,дали си пијан,дрогиран,разочаран...ама ич нема врска,битно е дека си бил со неа,а сеуште си во врска со друга.

Изневерувањето како акт не може да се гледа како машко или како женско.Тој што изневерува,го прави зад грб на партнерот,игра подло,нечесно,тоа е за осуда без оглед кој,како или зошто го прави.

Значи, не го оправдувам јас изневерувањето, ни од едната ни од другата страна. Ама сакам да кажам дека, има простор кај машкото, кој би можел да се прости,кажав заради која причина.
Додека сметам дека кај девојките тој простор го нема.:smir:
Јас не знам кој е тој простор,некако не го гледам,ама знам дека ако некој ме изневери и се обидува да се оправда,вакви квази теории дека за машкото само физичко изневерување,без емоции:)...нема да му помогнат.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
:)Значи, се согласуваш ти со мене во тоа што го кажав за жените.:smir:
Jас свесен сум дека изневерив, и не бегам од тоа, ама исто така и сигурен сум дека во ниеден момент не сум ја изневерил љубовта.
Не е случајна изреката: Вие машките со долната глава размислувате.
Оти никој не рекол: Вие женските со долната дупка размислувате.(добро можи ова малце смешно е :) )
Значи, не го оправдувам јас изневерувањето, ни од едната ни од другата страна. Ама сакам да кажам дека, има простор кај машкото, кој би можел да се прости,кажав заради која причина.
Додека сметам дека кај девојките тој простор го нема.
:smir:
а доколку девојка изневери тогаш таа автоматски ја изневерува љубовта.
нема толку разлика помеѓу машките и женските
и женските знаат да размислуваат со други работи освен со мозокот само што не го експонираат тоа.Не е фер таа дискриминација и не гледам зошто кај машко би имало повеќе простор....?
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.582


Како не си ја изневерил?? А,како се изневерува љубовта? Според тебе,треба да си заљубен во таа со која изневруваш,и тоа изневерување на љубовта?:) Неее...неверството си останува неверство,и сосема да се исклучи третата личност,најмалку битен фактор е таа,а околностите и мотивите не можат да се користат како оправдување.Дали те привлекува,или ти е одбивна,дали си пијан,дрогиран,разочаран...ама ич нема врска,битно е дека си бил со неа,а сеуште си во врска со друга.
Не, сакав да кажам дека, љубовта што сум ја чуствувал према девојката, во ниеден момент не била доведена до знак прашање, дури сум го правел чинот со некоја друга. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не, сакав да кажам дека, љубовта што сум ја чуствувал према девојката, во ниеден момент не била доведена до знак прашање, дури сум го правел чинот со некоја друга. :)
Исто е бе златен.И жена кога легнува,легнува физички да се задоволи.Ако влегува со чувства она ќе му се скара на дечкото,а нема да го изневерува.Во случај на изневерување,бидејќи ни во еден момент не ја доведува љубовта во прашање има простор за прошка кај девојките:)
Значи секогаш,ама буквално секогаш мажите си оставаат простор за изговор.Слаба страна ви е храброст за признавање :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Хм, ова е исто ко да се праша или мери кому му е поубаво. На оној кој бута или на онаа на која и влага. Задоволството е обострано,... а на темата овде, штетите се исти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom