Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
carter те разбирам што сакаш да кажеш ама вчера игравме со формацијата од лани кога денилсон играше крило...

А за Траоре незнам што да кажам само колку накурчено влезе во стартот :pop:
Вчера немаше никаква формација кој каде стигнеше таму трчаше...никаква координација немаше
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Цццццц кое дрво си ти !!!! Види го штудтгарт бе претпоследен како да дава голови у таква екипа сам ли да игра !!! Едуардо у ваков тим е дрвце а не у штудтгарт нема до гол да се приблиши !!! Хунтелаар ко прво у милан едвај го ставаат ко второ милан е најпропаднатиот тим па сеа види дали ке може некој голови да дава таму !!! И ти ке даваш голови у екипа која е полна со техничари !!! Само не треба да дава голови што ке може секој да ги дава !!!! треба некој што ке користи повеке од тешки ситуации а не само коа ке дојде на тацна топката !!!!
Погребњак има од 5 меча 2 гола у германија
Едуардо има од 6-7 меча 3 гола па сеа види кој у каков тим е и кој тим у каква форма е !!!!До вчера 2риот тим у ангилја и денес вториот тим у германија од позади !!!!

Не мислам да се замарам со тебе кажав јас се гледа дека си страшно глуп, а и не си гледал ниеден натпревар за Штудгарт изгледа па ти е добар Погребњак. А за Хунтелар се гледа дека никој не го сака во тим кај и да иде не игра па зашто да би играл во арсенал објасними. Ако веќе збориме за шпиц да ти го кажам Лукаку тој е подобар и од двајцата ама очигледно не ти е добар кај тебе на менаџер па не го ни знаеш :)
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
139
Поени од реакции
2
abe ne ve razbiram so ste se zakacile za venger so vi e on kriv da ne trebase da vleze on da igra koa nejke nejke toa e fudbalot a i celo vreme go vtite istiot muabet venger e za se kriv ajde ako ne go biva nego koj da ni bide menadzer koj e podobar od venger koga venger ja zavrsi sezonata bez poraz dobar bese e ajde neka zavrsi nekoj drug tim\menadzer takva sezona duri ni togas nema da mozete da go stavate so venger na isto nivo poso venger e najzasluzen za toa kakov e arsenal sea GLUPONJI

Не мислам да се замарам со тебе кажав јас се гледа дека си страшно глуп, а и не си гледал ниеден натпревар за Штудгарт изгледа па ти е добар Погребњак. А за Хунтелар се гледа дека никој не го сака во тим кај и да иде не игра па зашто да би играл во арсенал објасними. Ако веќе збориме за шпиц да ти го кажам Лукаку тој е подобар и од двајцата ама очигледно не ти е добар кај тебе на менаџер па не го ни знаеш :)

ej aj ziti se ne mu pisuvaj mn e glup i ete mu go huntelar od so e dobar ne zaigra za milan e ne pa za arsenal moze da go kupat liverpul oni zimaat taka glupi igraci
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
abe ne ve razbiram so ste se zakacile za venger so vi e on kriv da ne trebase da vleze on da igra koa nejke nejke toa e fudbalot a i celo vreme go vtite istiot muabet venger e za se kriv ajde ako ne go biva nego koj da ni bide menadzer koj e podobar od venger koga venger ja zavrsi sezonata bez poraz dobar bese e ajde neka zavrsi nekoj drug tim\menadzer takva sezona duri ni togas nema da mozete da go stavate so venger na isto nivo poso venger e najzasluzen za toa kakov e arsenal sea GLUPONJI






ej aj ziti se ne mu pisuvaj mn e glup i ete mu go huntelar od so e dobar ne zaigra za milan e ne pa za arsenal moze da go kupat liverpul oni zimaat taka glupi igraci
Ќути брат кога венгер недај боже отиде во реал е тогаш ќе жалат сите кога ќе дојде некој неспособен како манчини и сколари.

Погребњак има од 5 меча 2 гола у германија


А и оди лажи друг :) 11 натпревари-2 гола

http://www.vfb.de/en/saison/vfb/bundesliga/statistik/2009/
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
abe ne ve razbiram so ste se zakacile za venger so vi e on kriv da ne trebase da vleze on da igra koa nejke nejke toa e fudbalot a i celo vreme go vtite istiot muabet venger e za se kriv ajde ako ne go biva nego koj da ni bide menadzer koj e podobar od venger koga venger ja zavrsi sezonata bez poraz dobar bese e ajde neka zavrsi nekoj drug tim\menadzer takva sezona duri ni togas nema da mozete da go stavate so venger na isto nivo poso venger e najzasluzen za toa kakov e arsenal sea GLUPONJI




ej aj ziti se ne mu pisuvaj mn e glup i ete mu go huntelar od so e dobar ne zaigra za milan e ne pa za arsenal moze da go kupat liverpul oni zimaat taka glupi igraci
Не сме глупоњи. Каква врска има сега сезоната на непобедливите и дали е Венгер најзаслужен или не со тоа што кажав дека ја усра тактички утакмицава вчера.

И немој сега да ми речеш не мислев на тебе, пошто ти пиша у множина, ако некој стварно ја тропнал и правел вакви глупи споредби ко ти сега, ондак цитирајго пошто вака ти излагаш #$%*@&~
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Јас реков во друго мислење дека секакви споредби се необјасливи.И Мурињо освои 2 титули 2 сезони по ред, една киксна на стартот и ciao ragazza му рекоја.И добро ако имате заприметено дека арсенал постоел и пред Венгер и дека и тогаш освојувал титули ,па мајке ми кога ке си замини и тогаш ке постои и ке освојува...И незнам што е фркава кога ако би заминал Венгер сигурно Пет Рајс ке го наследи и најверојатно истиот или сличниот начин на игра ке го негува.13 години заедно работаат ваљда имаат исто мислење во однос на тактики и слично.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
Јас реков во друго мислење дека секакви споредби се необјасливи.И Мурињо освои 2 титули 2 сезони по ред, една киксна на стартот и ciao ragazza му рекоја.И добро ако имате заприметено дека арсенал постоел и пред Венгер и дека и тогаш освојувал титули ,па мајке ми кога ке си замини и тогаш ке постои и ке освојува...И незнам што е фркава кога ако би заминал Венгер сигурно Пет Рајс ке го наследи и најверојатно истиот или сличниот начин на игра ке го негува.13 години заедно работаат ваљда имаат исто мислење во однос на тактики и слично.
Да ама парите кои му беа дадени на мурињо за трансвери во две сезони , Венгер толку пари нема истрошено во сите сезони до сега
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Член од
13 мај 2008
Мислења
139
Поени од реакции
2
Не сме глупоњи. Каква врска има сега сезоната на непобедливите и дали е Венгер најзаслужен или не со тоа што кажав дека ја усра тактички утакмицава вчера.

И немој сега да ми речеш не мислев на тебе, пошто ти пиша у множина, ако некој стварно ја тропнал и правел вакви глупи споредби ко ти сега, ондак цитирајго пошто вака ти излагаш #$%*@&~

ne se pronaogjaj sam u muabetot nejkam ni ime da mu spomnam na toj gaborot a ako ti se pronaogjas u tie toa e drugo neli?

neznam so se zamaram na kraj kraeva 90% od clenovive tuka im e samo da pisat nesto kolku da se brojat postovi i da se pokaze koj kolku znae da igra menager zoki nemoj pak da se pronajdes u muabetov

(i ne se sekjavam deka ti go barase huntelar) zatoa neznam zosto se pronajde u prethodniot post
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Tottenham 9 - 1 Wigan:pop::pop::pop::pop:

Дефо 5 гола :pop:
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
овие клошариве со арсенал во бункер играат а од кокошкине 9 гола примија..:tapp:

Дефо не хетрик петтрик напрај...
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Ljypce ti si najgolem klosar be !!! Jades gomna wenger nejkel da kupuva sea sporeduvas murinho kolku pari poebal za 2 sezoni !!! koj mu e kriv na wenger so ne trosel mu davale nejke !!!Inace kako Defoe so dade 5 gola igrac kako Dudu,Bendtner,Vela nikad nema da dadat!!!ARsenal mu fali napagac !!!! poiskusen so ke siba golcinja !!!!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Ljypce ti si najgolem klosar be !!! Jades gomna wenger nejkel da kupuva sea sporeduvas murinho kolku pari poebal za 2 sezoni !!! koj mu e kriv na wenger so ne trosel mu davale nejke !!!Inace kako Defoe so dade 5 gola igrac kako Dudu,Bendtner,Vela nikad nema da dadat!!!ARsenal mu fali napagac !!!! poiskusen so ke siba golcinja !!!!
Тебе можеби Венгер ти кажал дека му давале а он си рекол не бе нема да купам ќе си играм вака поитересно ми е.

А за напаѓач тоа е тоа што фалеше вчера и го пишав тоа уште меѓу првите постови, а тамо тебе те споменав затоа што цело време тврдиш дека Ван Перси невреди. Но ти одма почна да вреѓаш а не призна дека не си за тоа во право. Во право си дека треба уште еден шпиц тоа го имам споменато но друг играч на друга позиција не треба за сега.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Абе добро еве ни треба шпиц, ама ни треба докажан како Агуеро или Виља, а не некој просечен или сега што треба да се докажува. Сепак за тие шпицови треба пари кои ние ги немаме а и да ги имаме Челзи Барса и Реал ги имаат повеќе и повеќе ќе дадат така да ова е реалноста.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ахх колку ме боли повеќе победава на еврејскава раса од 9-1 со 5 гола на еден играч .... него поразов наш.... па тоа е нешто невидено Тотенхем да бидат пред нас НЕ СМЕЕ !
А дека нема потреба за волкава буна и волку карање ... нема!
Арсенал има 3 порази ... добро и што?
Со Челзи ако победиме ќе бидеме на одличен пат кон титулата но со пораз од Челзи веќе ќе може да се буните !
А да се карате меѓусебно ... не вреди ... сите сме браќа ... Фанови на Арсенал ... само тоа се цени!
И секако ... малку обзир од страна на Венгер дека Шпиц ни треба друго ништо замерки :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom