Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Зошто мислам дека Сидорф ке ги потпали :)
A јас зошто мислам дека Дињо ќе ги потпали ?
Не стварно мислам дека крајно време е Роналдињо да блесне во појако светло,и дека е крајно време да не примиме гол...! Се надевам дека вечер тоа ќе се случи!
 
А

Ајсшутер

Гостин
A јас зошто мислам дека Дињо ќе ги потпали ?
Не стварно мислам дека крајно време е Роналдињо да блесне во појако светло,и дека е крајно време да не примиме гол...! Се надевам дека вечер тоа ќе се случи!
Незнам малце потешко дека Дињо ке ги распали иако се е можно,некако во играта се гледа дека не се мачи и гледа да асистира а не да постигне гол.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Денеска утакмицата е дерби,и тоа не било какво....и затоа мислам дека нема да му фали мотивација за гол!Според најавиве изглеа Анчелоти се спремал да го лансира КА-ПА-РО-то за вечер.Ако им тргне на тројцава бразилци ќе биде весело!:)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
тешка утакмица ве очекува вечер ај подобриот нека победи
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Роналдињо: Наскоро ќе се вратам во старата форма
Роналдињо е уверен дека наскоро ќе се покаже во вистинско издание во дресот на Милан и ќе ги оправда вложените пари во него.

Роналдињо не блеска во стартните натпревари за Милан, навивачите сеуште чекаат на неговиот прв гол. "Ми треба период да се адаптирам, играв во Шпанија каде фудбалот е поразличен од тука, но сега се адаптирам и мислам дека за кратко време ќе бидам дел од првите 11, а потоа се ќе биде полесно".
"Фановите? Возбуденоста на фановите кои доаѓаат е природна. И пред да го облечам дресот на Милан, тие веќе беа возбудени поради моето доаѓање, тоа ме прави среќен и гледам позитивно кон постигнувањето на првиот гол".
"Мојот прв гол за Милан ќе биде посветен на сите фанови. Без разлика дали играме на гости или дома, тие ме подржуваат, и јас се чуствувам добро" - изјави Роналдињо.


Извор:www.24fudbal.com.mk или http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=3152156a-249e-40aa-afff-135e3c29a0b0&ln=3&typeBack=default







Да се надеваме дека така и ќе испадне од него вечер очекувам да ги распале Интер:wink:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Гатузо: Не смееме повеќе да се посрамотиме – ние сме Милан

Играчот од средниот ред на Милан, Џенаро Гатусо вели дека играчите секогаш мораат да даваат максимум бидејќи бодовите не им се загарантирани поради присуството на тројца освојувачи на Златната Топка

Би било убаво да постигнам погодок на овој дерби дуел, бидејќи медиумите мислат дека играме против Жозе Мурињо а не Интер.” – рече на шала Гатузо за ТВ каналот на Милан. “Имавме тежок старт на сезоната, и единствен резултато кој не го заслуживме беше оној на натпреварот со Болоња.”
“Тоа беше неверојатен настап, и наместо да победиме ние загубивме. Доколу одиграме уште 10 натпревари верувам дека ќе победиме 4-1 или 5-1.”
“Имаме многу шампиони во тимот и можеме да донесеме уште 100 000, но доколку нема желба за заедничка борба тогаш нема да победуваме.”
“Работите се променија сега бидејќи сме повеќе обединети и имаме желба за победување. ”
“Неможеме да си дозволиме ново посрамотување бидејќи ние сме Милан. Немаме загарантирани бодови само поради тоа што во составот имаме тројца играчи кои ја освоиле Златната Топка.”


Извор:www.24fudbal.com.mk или поточно http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=8797d204-63f8-4e31-a26e-2ad92c373c82&ln=3&typeBack=default


Ова е добро што сите играчи се крајно мотивирани:eek:lee::eek:lee::eek:lee:
Одиме на победа!!!!!:music3:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Неполн 1 саат пред натпреваров во кој ке ловиме Кромањонци :)

ти почна по зимско време да рачунаш а ? ... ако, такво е времево надвор

да не се лажеме... натпреварот започнува во 20:30
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ајде да ја подгреам атмосверата

И ајде малце хулиганство:vozbud::vozbud::vozbud:
:poss::poss::poss::poss:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Неполн 1 саат пред натпреваров во кој ке ловиме Кромањонци :)

се вратив
сте се изнапишувале
нешто не ти е точен саатот :pos2:
има уште саат ипол од сега

имаче убаво би било КА-ПА-РО да блесне денес
но се мислам Ро нема да игра од почеток
а можеби и грешам :toe:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Која најава
уууууууууууууууууууууууу

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yqns5U1BGwU[/youtube]
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Миланези, кој е во можност нека дојде во Шенк Ли да глеаме заедно :vozbud: официјално се офорумува фан клубот на Милан во Македонија :smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Миланези, кој е во можност нека дојде во Шенк Ли да глеаме заедно :vozbud: официјално се офорумува фан клубот на Милан во Македонија :smir:
Ааауууу у Шенк Ли ли бре дааа јас па си помислив у Ал Фредо:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom