Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Интересна изјава на Сидорф: Роналдињо не го гледам како конкуренција :)


А кога сме кај постови еве кој колку постови има во Милан (ќе ги ставам само првите 15)

Milanez` - 1,890
Филип94 - 586
Roswell - 469
Mak. Tigar - 442
rossonerka - 389
maca_kaka' - 354
итар пејо - 339
kgn.Lucifer - 314
Синдикат - 288
Dzish - 264
rosssonero - 262
DarthMakedon - 249
Феномен - 241
nino - 240
Gjore_Milan - 219


Ај дај ми податок ја колку имам.:) Јас од кога сум регистриран, освен на почеток, сега мн. ретко да постирам на други теми , затоа баш ме интересира колку имам тука.

Фала однапред.:)
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ај дај ми податок ја колку имам.:) Јас од кога сум регистриран, освен на почеток, сега мн. ретко да постирам на други теми , затоа баш ме интересира колку имам тука.

Фала однапред.:)
Повели.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
:wink: Хехе ко да не ми е за ѓабе 11 ....го имам дресот од Ривалдо уште од на времето 11 .
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Ај да се вратимо за во недела :)



Можни се 2 формации

4-3-2-1 (познатата новогодишна елка) :)
----------------Абиати------------------
Замброта-Малдини-Каладзе-Јанкуловски
------Гатузо-Амброзини-Сидорф--------
-----------Кака------Дињо-------------
----------------Шева?------------------

Можно е и на местото од Дињо да игра Сидорф а средината да се зацврсти и со Фламини ама така многу ќе биде дефанзивно ќе нема убавина во нападот ќе се чека све на брзи контри преку Кака :)
И ако играмо со оваа формација сигурно Шева ќе биде прв состав поради искуството.


4-3-1-2

----------------Абиати------------------
Замброта-Малдини-Каладзе-Јанкуловски
------Гатузо-Амброзини-Сидорф--------
-----------------Кака-------------------
-----------Шева------Пато--------------

Вака изгледа добро со оваа формација ни почна сезонава па се надевам ако играмо со оваа ќе паѓаат голчина (само штета Бориело ќе го немамо) ама Шева се спрема за неговиот гол сезонава :)


Значи во недела тежок меч не очекува, 2те екипи се во форма и или ќе има голови или ќе биде досаден фудбал 0-0 како што знаело да биде на некои дерби натпревари :)

 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Фала.:smir:


...Инаку мислам дека Анчелоти нема да отстапи од тактиката со двајца напаѓачи што ја изведуваше последните 3 натпревари, од причина што ако постигне негативен резултат(пу пу недај боже) ќе биде линчуван од сите страни зашто сменил формација која носи резултати, што секако нас не прави радосни што ќе гледаме напаѓачки Милан.:tv:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Jaс па мислам обратно,овие две-три последни победи му купија малце кредит доволно колку да не летне и да може да си дозволи “кикс’’,а повредата на Борилео му легна многу добро да за се врати на неговото и да ја користи после евентуален пораз.
Мислам дека чак и Пато нема да игра прва,него ке ја почне директно со Роналдињо и Шевченко напред.

Мислам дека Замброта не игра ради картони,тоа е многу лошо и остава простор за Фавали што заедно со Малдини назад ќе гледаат само тил од Менсини и Кварезма.

пс.голем број од моите мислења се бришени од надлежните :)али Миланез ти да идеш да се лечиш треба,најозбилно :pos:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Мислам дека Замброта не игра ради картони,тоа е многу лошо и остава простор за Фавали што заедно со Малдини назад ќе гледаат само тил од Менсини и Кварезма.
Мекедончето ќе игра лево бе и немај гајле Замброта е тука а Фавали на клупа :wink:
Само лошото е што секоја утакмица примаме гол :nesum:
пс.голем број од моите мислења се бришени од надлежните :)али Миланез ти да идеш да се лечиш треба,најозбилно :pos:
Што да правам цел ден сум на форум особено во фан клубовите
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Епа добро е чим игра Замброта.Не е толку лошо што примаме гол,лошо е што до вчера тешко се враќавме после примен гол,а Интер и Реџина не е исто.Затоа и мислам дека ке настапи со подефанзивна поставеност и со еден напаѓач,кој мислам дека они од страв и трауми ке го чуваат и ке го удвојуваат што ке остави луфта за Кака.
Добро ја филм си напраив сеа да видиме како ќе биде... :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
А кога сме кај постови еве кој колку постови има во Милан (ќе ги ставам само првите 15)

Milanez` - 1,890
Филип94 - 586
Roswell - 469
Mak. Tigar - 442
5. rossonerka - 389
maca_kaka' - 354
итар пејо - 339 ...


мора да влезам во топ три :vozbud::vozbud::vozbud: :)pos:)

јас мислам дека нема да издржам до недела ме стега срце :icon_lol: не памтам кога последен пат гледав дерби Милан-Интер (еве видов 23 декември ау :nesvest:)
и јас пак ќе кажам песимист сум :icon_lol: (така викав послендите 3 натпревари и на сите победивме :vozbud:)
Многу ми е жал што Бориело не игра, ама тука се Кака и Пато па и Роналдињо веројатно ќе го игра, само Шева да не го внесе не е тој спремен уште за вакво дерби нели?
Абе имаме играчи доволно на број само да видиме што срање тактика ќе има Анчелоти
а јас одвај чекам недела да дојде :poss::poss::poss:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom