Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Тим на 4-то калчо коло:
Голман:Албано Бизари (Катанија)
Одбрана:Кристијан Маџо (Наполи), Иван Кордоба (Интер), Никола Легротаље (Јувентус)
Среден ред:Себастијан Џовинко (Јувентус), Марек Хамшик (Наполи), Андреја Жанкета (Лече), Стефано Маури (Лацио)
Напа
д:Александре Пато (Милан), Диего Милито (Џенова), Горан Пандев (Лацио)



Го нема Бориело :nesvest: но го има Пандев:) :pipi:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Бориело не игра со Интер :mad::mad::mad::

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Сarlo Ancelotti can see Milan taking shape, but can’t be happy after losing Marco Borriello for the derby.

[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“It doesn’t seem to be particularly serious and we’ll have to wait a few days to see the extent of the damage, but clearly he cannot recover for the derby,”

[/FONT]
Бориело не игра кај нас.... а според ова

Milan will play against Inter on Sunday evening at 8.30pm at San Siro with a cautioned player, Gianluca Zambrotta, and no Rossoneri's player suspended. Inter, instead, do not have any cautioned players, but have one suspended player: Muntari.

интер ќе бидат без Мунтари... а тоа е добро бидејќи овој играч за малку ќе го убиеше Кака на тим троефо купот :) , поточно... полесно ќе се игра во средината
 
Член од
21 јули 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
malce zaostanuvam ali toa e:Dnezz so da kazam samo da cestitam ponuda dzverovi sme i toa a ve molam ne go kobete veke anceloti jas mn go sakam mn top trebner e ako si otide sega anceloti nisto od timot ovaa sezona ma nema da si otide i taka ajde pozz:pos2:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
malce zaostanuvam ali toa e:Dnezz so da kazam samo da cestitam ponuda dzverovi sme i toa a ve molam ne go kobete veke anceloti jas mn go sakam mn top trebner e ako si otide sega anceloti nisto od timot ovaa sezona ma nema da si otide i taka ajde pozz:pos2:

тоа што нема соодветна замена за него... не го прави подобар:smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Јас сум песимист за у недела:nesum:.....видете само шо одбрана има Интер и ние шо одбрана имаме:uvo:
 
Член од
21 јули 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
samo mi e krivo so 1 zaedno 1 postava ne gi stavivl roni i borielo lele mislam ke kinat ali nezz zaso ne go stava ajde da cekame u ndela ej uste sega me faka strav so ke bide kako ke bide:D:D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Милан на преговори за Бензема
Неполн месец по завршувањето на летниот преоден рок најдобриот фудбалер на Лион, Карим Бензема, е повторно интересен за познатите европски гиганти. Минатата сезона за него се "бореа" Реал Мадрид и Барселона, но францускиот дневен весник "Ле Паризјен" тврди дека сега прв фаворит за неговиот потпис е Милан.

Според истиот извор, челниците на седумкратниот европски првак веќе почнале преговори со Лион за 20-годишниот фудбалер и тоа уште минатата недела кога оваа екипа го играше натпреварот со Фиорентина во првото коло од фазата по групи во Лигата на шампионите.



Читал некој нешто појќе за ова заш ови е спорт не ми се за верување баш:nenene:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Милан на преговори за Бензема
Неполн месец по завршувањето на летниот преоден рок најдобриот фудбалер на Лион, Карим Бензема, е повторно интересен за познатите европски гиганти. Минатата сезона за него се "бореа" Реал Мадрид и Барселона, но францускиот дневен весник "Ле Паризјен" тврди дека сега прв фаворит за неговиот потпис е Милан.

Според истиот извор, челниците на седумкратниот европски првак веќе почнале преговори со Лион за 20-годишниот фудбалер и тоа уште минатата недела кога оваа екипа го играше натпреварот со Фиорентина во првото коло од фазата по групи во Лигата на шампионите.



Читал некој нешто појќе за ова заш ови е спорт не ми се за верување баш:nenene:
Клаузулата на Бензема е 100 милиони евра Претседателот на Лион, Жан Мишел Ола откри дека напаѓачот Карим Бензема потпишал нов договор според кој ќе остане во клубот до 2013 и во кој има откупна клаузула од 100 милиони евра
Младиот Францускио интернационалец важи за еден од најголемите таленти на Европскиот фудбал и веќе го привлеќе вниманието на сите гигани.
Последни кои се приклучија во трката се Манчестер Сити, кои потпомогнати од финансиите на Абу Даби Јунајтед Груп се подготвени да се натпреваруваат со Барселона, Реал Мадрид, Челзи, Манчестер Јунајтед, Интер и Милан.
Претседателот на Лион, Жан Мишел Ола откри дека играчот има договор според кој ќе мора да остане во клубот до 2013 и секој кој ќе посака да го ангажира Бензема ќе мора да ја плати оштетата од 100 милиони евра.
“Потпишавме договор со Бензема до 2013 во кој имаклаузула за прекинување на престојот во износ од 100 милиони евра.” – рече Ола.
“Работниот договор не дозволува нешто вакво па затоа ја вметнавме клаузулата во приватен договор.”

:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Тим на 4-то калчо коло:

Пато меѓу тимот на колото.
Голман: Албано Бизари (Катанија)
Одбрана: Кристијан Маџо (Наполи), Иван Кордоба (Интер), Никола Легротаље (Јувентус)
Среден ред: Себастијан Џовинко (Јувентус), Марек Хамшик (Наполи), Андреја Жанкета (Лече), Стефано Маури (Лацио)
Напад: Александре Пато (Милан), Диего Милито (Џенова), Горан Пандев (Лацио)
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Mn loso bilo da se gubi od 2 ligas:pos2:
Абе аман оставија таа работа, катастрофа.


Мене многу ми е чудно што сега и минатата сезона многу ми ги снемува постовите, проблемот стварно не можам да го разберам. Сум зборувал само за факти, без да провоцирам и + од ФКМ што ми ги нема постовите сигурно не сум испровоцирал некој фан на Милан, гарант. Овие "модераториве" не загледуваат изгледа на кого и каде му ги бришат постовите или можно е миланези на вас да гледаат поинаку отколку на другите. Па имаше во еден пост дека не мразат затоа што сме такви какви што сме.

Па значи сум добил бан на тема на која ги кажував фактите, е сега мислам дека ова нема да биде никаква провокација кон вас за јас на крајот да бидам баниран од темава.

Со добра надеж, но сепак мислам дека и овој пост ќе го снема.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Интересна изјава на Сидорф: Роналдињо не го гледам како конкуренција :)


А кога сме кај постови еве кој колку постови има во Милан (ќе ги ставам само првите 15)

Milanez` - 1,890
Филип94 - 586
Roswell - 469
Mak. Tigar - 442
rossonerka - 389
maca_kaka' - 354
итар пејо - 339
kgn.Lucifer - 314
Синдикат - 288
Dzish - 264
rosssonero - 262
DarthMakedon - 249
Феномен - 241
nino - 240
Gjore_Milan - 219


 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Интересна изјава на Сидорф: Роналдињо не го гледам како конкуренција :)


А кога сме кај постови еве кој колку постови има во Милан (ќе ги ставам само првите 15)

Milanez` - 1,890
Филип94 - 586
Roswell - 469
Mak. Tigar - 442
rossonerka - 389
maca_kaka' - 354
итар пејо - 339
kgn.Lucifer - 314
Синдикат - 288
Dzish - 264
rosssonero - 262
DarthMakedon - 249
Феномен - 241
nino - 240
Gjore_Milan - 219

Сакав да типувам на тебе, ама многу е мал коефициентот:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom