Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
sekoja cest kaj milan samo za galiani da ne e toj neznam sto ke bide denska citav interesna izjava na berlusconi go prasal sa anceloti i milan toj odgovoril deka povece mu interesira italia navistina milan e golem tim no treba ta se zema nesto pred ta bide kasno pozzzz :helou:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ако не ги победиме Цирих во четврток јас ќе убијам некој :)
Со тоа што во четврток се очекува во прв состав да е Бориело ( :pipi: :)) додека Шева поради слабите игри ќе си ја грее клупата и веројатно само замена ќе е.
Па и така треба да биде а не 2 години преседе на клупа и одма прв состав го ставаат. Беа тоа едни добри времиња каде што Шева беше the best ама сам си е крив.
Додека одбраната на Милан на средбата со Цирих веројатно ќе биде што на центарското место е Малдини, до него ќе е Сендерос кој се најавува дека ќе настапи и тука ќе биде Каладзе. Додека од лево Јанкуловски, а од десно Замброта.
Да видиме сеа како Сендерос ќе се покаже.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Ако не ги победиме Цирих во четврток јас ќе убијам некој :)
Со тоа што во четврток се очекува во прв состав да е Бориело ( :pipi: :)) додека Шева поради слабите игри ќе си ја грее клупата и веројатно само замена ќе е.
Па и така треба да биде а не 2 години преседе на клупа и одма прв состав го ставаат. Беа тоа едни добри времиња каде што Шева беше the best ама сам си е крив.
Додека одбраната на Милан на средбата со Цирих веројатно ќе биде што на центарското место е Малдини, до него ќе е Сендерос кој се најавува дека ќе настапи и тука ќе биде Каладзе. Додека од лево Јанкуловски, а од десно Замброта.
Да видиме сеа како Сендерос ќе се покаже.
Женски ај речите дека (НЕ) се палите на Бориело :)

И дај пак ли со Малдини во одбрана бе ? Алооооо ако се врати Сендерос нека игра он прв состав со Бонера или со Каладзе а не пак ми го пика Малдини, и што го става Јанкуловски кога Фавали е ЗВЕР на таа позиција и плус добар тандем се со Малдини :):toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Женски ај речите дека (НЕ) се палите на Бориело :)

И дај пак ли со Малдини во одбрана бе ? Алооооо ако се врати Сендерос нека игра он прв состав со Бонера или со Каладзе а не пак ми го пика Малдини, и што го става Јанкуловски кога Фавали е ЗВЕР на таа позиција и плус добар тандем се со Малдини :):toe:
Епа Анчелоти ненормалниот го даде Одо за да играат Малдини на 40год. и Фавали на 38год. А за Бориело ке видиме дали вреди или НЕ
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
А

Ајсшутер

Гостин
Само проблеми читам,никако нешто добро не е во ред вака,оуу шит Емерсон :toe:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
И Пирло нема да игра против Цирих го нема и Гатузо

и сега да видиме што состав ќе имаме
кој ќе биде кој нема да биде ????????????
само не Емерсон аман
јас сум повеќе за Кардачио (барем е млад)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
мислам дека немора да се става ниту Кардачио ниту Емерсон... во средниот ред може да ги имаме Сидорф, Фламини, Амброзини... малку понапред Кака и Роналдинњо и во нападот Бориело или Пато да речеме...

а назад би било добро да се проба со помлади
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
мислам дека немора да се става ниту Кардачио ниту Емерсон... во средниот ред може да ги имаме Сидорф, Фламини, Амброзини... малку понапред Кака и Роналдинњо и во нападот Бориело или Пато да речеме...

а назад би било добро да се проба со помлади
може и вака да е
само што Сидорф не обожава да игра дефанзивно во средина сака понапред а за тамо се и Кака и Роналдињо, а Кардачио баш е за подефанзивни задачи
за одбрана помлади би можеле Сендерос и Бонера да се централни дефанзивци ама колку тоа би било паметно незнам :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom