А2- дебата Паско и Љубчо

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ма мани бре,
боље нека не го пуштаат ваков нигде надвор од Македонија.
Пошто кога ќе го види таков некој чичко милицајац.. :vozbud:
сместа ќе го хапси како циган-лопов што пробуе да продаде некој украден саат.
:toe:
Спокојно, мојто момче...моља ти се.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Neeee... Covekot samo ja kazuva vistinata... A bolen e sekoj koj na vistinata i se smee i velica nesto lazno i neosnovano...

ZIVELI... :cug:
Која вистина бе ????
Сакаш да кажеш дека ги поддржуваш сите негови „болни“ мислења ???
Сакаш да кажеш дека Македонците никогаш не постоеле ???
Незнам колкав си ама ако си прочитал барем некоја историја за средно ќе видиш дека сите тврдења на Љупчо се една заблуда
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Ајде бе дечки. Љубче (а не Љупче) си кажа што имаше. Со што го направи лом. Аргументирајте. Што кажа Љубче што е вистина....
Брате све што кажа Љубче е точно и се гледа братот дека е читан и пописмен од тој клошарот Паско.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Абе не се замарајте со четничките деривати и анационалните творови, мора да ги има, неопходни ни се, за да можеме да се обединиме околу нив и против нив, за да станеме сите на една страна.

Јас искрено им сум благодарен, ова е најефективниот начин за подигање на свеста и создавање здраво македонско ткиво, со јасно разграничување од кожните габички.

:tv:
И јас го имам истиот став. Што повеќе вакви морони, толку поголем револт кај народот и мобилизација кон македонската идеја.
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ма мани бре,
боље нека не го пуштаат ваков нигде надвор од Македонија.
Пошто кога ќе го види таков некој чичко милицајац.. :vozbud:
сместа ќе го хапси како циган-лопов што пробуе да продаде некој украден саат.
:toe:
Ej pa ti sega odma Srbomani... Ne zaebavaj... A dali e Pasko ili Paskal seedno... Covekot e lud 100%... Go gledas li kolku saati nosi...??? :pos2::pos2::pos2:
Мајмуните му се смејат на Дарвин. Бедна иронија.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Брата све што кажа Љубче е точно и се гледа братот дека е читан и пописмен од тој клошарот Паско.
Тој клошарот Паско, дете некултурно и неписмено, заслужува должна почит како возрасен, како интелектуалец, како научник и како човек кој работи на промоцијата на Македонија.

Со што ве ранат бе....
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ајде бе дечки. Љубче (а не Љупче) си кажа што имаше. Со што го направи лом. Аргументирајте. Што кажа Љубче што е вистина....
Мене, како лаик во ова опкружување со големи историчари на форумов, ме интересира една работа.

После сите овие дискусии и натегања - кој елемент доминира во Македонскиот идентитет:
Словенскиот или Античкиот ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Тој клошарот Паско, дете некултурно и неписмено, заслужува должна почит како возрасен, како интелектуалец, како научник и како човек кој работи на промоцијата на Македонија.

Со што ве ранат бе....
Така е во целост те поддржувам
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Абе не се замарајте со четничките деривати и анационалните творови, мора да ги има, неопходни ни се, за да можеме да се обединиме околу нив и против нив, за да застанеме сите на една страна.

Јас искрено сум им благодарен, ова е најефективниот начин за подигање на свеста и создавање здраво македонско ткиво, со јасно разграничување од кожните габички.

:tv:
I ti se racunas za zdravoto Makedonsko tkivo...??? A be ne me raduj... :vozbud::vozbud::vozbud:... Ti samo tesi se deka nekoj cetnici ti se mesaat... Znam deka taka ti olesnuva... Ama jas sum stopati pogolem i podobar Makedonec od tebe...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Ајде бе дечки. Љубче (а не Љупче) си кажа што имаше. Со што го направи лом. Аргументирајте. Што кажа Љубче што е вистина....
Љупче... :) Имаше еден Љупче, се лигавеше по жени со ливчиња во рака.

Ај да најдам поезијата негова па да видиш ти што е вистина :smir:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Мене, како лаик во ова опкружување со големи историчари на форумов, ме интересира една работа.

После сите овие дискусии и натегања - кој елемент доминира во Македонскиот идентитет:
Словенскиот или Античкиот ?
Kaj inteligencijata SLOVENSKIOT, a Antickiot... ... neznam... Valjda kaj nesvesnite zlonamernici na Makedonija...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
После сите овие дискусии и натегања - кој елемент доминира во Македонскиот идентитет:
Словенскиот или Античкиот ?
Во Македонскиот си доминира Македонскиот.

Кај безличните, шо е во мода.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Мене, како лаик во ова опкружување со големи историчари на форумов, ме интересира една работа.

После сите овие дискусии и натегања - кој елемент доминира во Македонскиот идентитет:
Словенскиот или Античкиот ?
Чудно прашање. Што доминира во англискиот идентитет: Келтите, Бретонците (т.е. Римјано-Британците), Саксонците, Норманите?

Кој може да го измери тоа? И кој сака да го мери тоа? Љубче очигледно пошто и самиот пола време зборуваше за тоа каква крв имаме. Така зборуваат само расисти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom