Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Организиран превоз за Sonisphere Festival во Софија

Kој е заинтересиран за SONISPHERE FESTIVAL во Софија, има понуда од 5900денари: карта за двата дена + превоз + спиење во хотел + осигурување + виза(ако имате стар пасош). Ако сте заинтересирани контактирајте го Aleksandar Puci Sazdovski на фејбук за да ви ги каже деталите. Еве и негова електронска пошта односно мсн: puci_storm@hotmail.com
 

aurora borealis

tastatura
Член од
12 август 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Шиткам Aster, гитарава е стара една година, многу малце користена. Иде заедно со куфер за оригинал Fender Stratocaster. Производство - Yamaha. Заинтересираните нека ме бараат на 070 931 455 во најблиска можна иднина, цената е прилично поволна :wink:
А и p. s. гитарата изглеа тачно вака
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Продавам двоканална лампашка дисторзија Rocktron Silver Dragon Tube малку користена уште ми стои во кутија цена 140 евра во цената влегува и 13 W адаптер.....дисторзијата е КОСКА за секаква намена за Rock, Metal па и Blues, ја продавам затоа што ми требаат пари!!!!! Еве пoдетални информации: ROCKTRON Silver Dragon Tube Distortion If you want to add some tube sound into your solid state amp, you can get it here. The Silver Dragon pedal actually gives you two distortion channels. The rhythm (they call it "awaken") and the lead (they call it "slayer") both give you nice tone. The "Slayer" distortion actually uses both solid state and tube distortion to go into a Big Muff type of lead/sustain type distortion.

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Rocktron-Silver-Dragon-Tube-/art-GIT0006392-000

еве демо да слушнете отприлика како звучи

110 evra
Refresh - не е 140 него е 110 evra :smir:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
Здраво да не продава некој штимер за гитара или да ми каже каде се продава и колку пари фала
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Здраво да не продава некој штимер за гитара или да ми каже каде се продава и колку пари фала
имаш..BOSS у цики..тој ти е како педала..5000 денари е..имаш у студио BT и Aртист Системс Marshall, Korg, се по 1300 денари
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Бубњеви на старо отприлика колку се движат цените? Не некој раштракани само.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
имаш..BOSS у цики..тој ти е како педала..5000 денари е..имаш у студио BT и Aртист Системс Marshall, Korg, се по 1300 денари
Извини ама јас барам несто по скромно немора да биде некоја марка инаце јас сум поцетинк имам акустицна гитара и немам поима од стиманје па затоа барам стимер пр несто вакво



немора да биде јамаха онака за пример казувам
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Извини ама јас барам несто по скромно немора да биде некоја марка инаце јас сум поцетинк имам акустицна гитара и немам поима од стиманје па затоа барам стимер пр несто вакво



немора да биде јамаха онака за пример казувам
Треба да провериш друже по продавнициве музички....ама испод 900-1000 денари мислам дека нема
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
Треба да провериш друже по продавнициве музички....ама испод 900-1000 денари мислам дека нема
фала друзе ја најдив automatic tuner програма само ти треба еден микрфон пустај а програмата и натаки це се снајдите (за они сто не знаат да стимат :D)
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Кај можам да најдам Line 6 Spider 4 - 30W amp низ Скопјево??
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Извини ама јас барам несто по скромно немора да биде некоја марка инаце јас сум поцетинк имам акустицна гитара и немам поима од стиманје па затоа барам стимер пр несто вакво



немора да биде јамаха онака за пример казувам
Исти ваков имам, го зедов во јамаха во до-ре-ми, пред 2 години, беше одприлика 900 денари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom