Лига на Шампиони 2009-2010

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.210
Според мене Интер - Лион, Барса - Арсенал, Бордо - Баерн .М, Цска.М - Манчестер.Ј
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Пребарував на уефа сајтот и по прегледувањето на статистиката на сите натпревари, играч кој истрчал најмногу на еден натпревар е Фламини од Милан на реваншот со Манчестер и тоа истрчал 13 km , втор беше Пероти од Севиља кој вчера истрчал 12.4 km.Интересно е тоа дека само 3-4 играчи имаат истрчано над 12 а Фламини единствен со 13 :vozbud:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Сакам ЦСКА да се падне на Лион,Бордо јок, Барса па ич... може Интер :wink:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Интер и Арсенал мислам дека ќе идат до крај.Секако доколку се случи некое чудо па Барса да испадне некако.

Барселона е дефинитивно најмоќната екипа што некогаш ја имам гледано.Почнаа веќе и да не се радуваат кога постигнуваат гол:smir:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Интер и Арсенал мислам дека ќе идат до крај.Секако доколку се случи некое чудо па Барса да испадне некако.

Барселона е дефинитивно најмоќната екипа што некогаш ја имам гледано.Почнаа веќе и да не се радуваат кога постигнуваат гол:smir:


за ова си дефинитивно во право...но ако е барса најмоќна не значи дека сите ќе ги победи и дека е непобедлива..според мене зависат многу фактори не само квалитетот..
 
B

Beck's

Гостин
Moj tip za 1/4 finale:
Barcelona-Arsenal
Inter-Manchester Utd
Bordeaux-CSKA
Lyon-Bayern
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Манчестер Јунајтед - Барса
ЦСКА - Баерн
Лион - Арсенал
Бордо - Интер

Вака ќе биде? Вака ќе биде! :vozbud:
 

--N-SOUND--

Street Dragster
Член од
22 февруари 2009
Мислења
252
Поени од реакции
6
Барселона-Арсенал
Бордо-Манчестер Јунајтед
Интер-Лион
ЦСКА-Баерн
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Моја лична желба:
Барса-Бордо
Манчестер-Лион
Цска-Арсенал
Баерн-Интер
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Моја лична желба:
Барса-Бордо
Манчестер-Лион
Цска-Арсенал
Баерн-Интер

И јас би сакал нешто слично да се падне. Иако мислам дека Лион и ЦСКА ќе си ги сменат местата.

Инаку мислам дека интересно ќе биде Бордо со Барселона знаејќи дека Бордо има најмалку примени гола до сега. Ме интересира како Барса ќе се справи со тоа.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Barcelona-Manchester
Bayern-CSKA
Inter-Bordeaux
Lyon-Arsenal

Така сакам, а како ќе излезе незнам.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Интер и Арсенал мислам дека ќе идат до крај.Секако доколку се случи некое чудо па Барса да испадне некако.

Барселона е дефинитивно најмоќната екипа што некогаш ја имам гледано.Почнаа веќе и да не се радуваат кога постигнуваат гол:smir:
Тоа им е рутина, секојдневие :toe:
Секој натпревар си постигнуваат several :)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не сакам уште сега да се паднеме со Јунајтед. Ќе изгуби на квалитет натпреварувањето. Инаку сеедно е кој тим ќе ни го "додели" ждребот. Иако мора да признаам дека го преферирам Арсенал.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom