Лига на Шампиони 2009-2010

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Доказ некаков имаш? Или ке ми кажеш дека судијата го поништи голот и таму е местенката...
Гледав прво полувреме а второ јок,ма и да беше гол ќе имаше уште еден после тоа.Доказ?Немам доказ ни дека некои фунционери крадат пари па не значи дека се чесни.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
тие што велат дека местени биле Милан - Реал натпреварите (дома,гости)... ме интересира зошто моментално не се на Хаваите со милион евра во џеб? не стварно, зошто?
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
тие што велат дека местени биле Милан - Реал натпреварите (дома,гости)... ме интересира зошто моментално не се на Хаваите со милион евра во џеб? не стварно, зошто?
mene daleku mi se havaite,ke odam poblisku sakam nesto i da mi ostane vo dzepot:vozbud:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
ај доста беше еден потенцијален фаворит што не се пласираше(Баерн, сеуште теоретски има шанси) во осмина-финале, ќе биде стварно бедно ако еден од Барса или Интер не ја помине групата... и уште Ливерпул утре да биде докрајчен и ќе биде осиромашена ЛШ во 1/8.
Кој како ќе си се покаже така... Интер ако отпаднат ич нема да ми биде криво. Лесно е, во Италија се местат утакмици, но во Л.Ш. малку потешко. Баерн и Ливерпул едноставно може да се рече дека немаат среќа со повредените играчи... тоа е тоа. А и време е да се покажат малку француските и холандските екипи, доста гледаме утакмици горе долу со истите тимови веќе 10 години

Јас вчера ја играв Милан-x и се прашувам како може публиката да иде на натпревари кога се знае дека ќе се мести нерешено?
Нели може да се избегнат тие местенки некако?
Ами ако знаеш дека има наместени утакмици кои се 100% сигурни, јавими јас ќе уплатам 50.000 евра, и делиме пола пола добивката. Може така?

Ти дека ја играше милан х незначи дека х ќе заврши. Или те прашуваат прво тебе како ја имаш играно, па играчите излагаат на терен и се трудат да го постигнат твојот тип :kez:...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
не ме разбра...сакав да кажам дека Груркуф,Шмах,Јоветич,Муту и компанија изиграле и ја однеле екипата нивна во понатамошниот дел на ЛШ...а додека напуваните ѕвезди како Торес,Џерард,Рибери,Лам и уште незнам ти кој изигравале големи на теренот а нивната екипа не поминала група....и ја сакам да ги гледам тие екипи и играчи понатака...ама едноставно и реално гледано не заслужиле да играат во тој дел од Лигата на Шампиони
тоа не значи дека заслужиле да продолжат... на таквите мечеви нијанси одлучуваат а не квалитетот.... сега десет пути да играат 5 гола нема да им дадат Лион и Бордо... нека си се радуваат сеа шѓто успеале али вака секоја година е... минимум по еден фаворит за освојување испаѓа предвреме во секоја сезона... тоа не е нивна вина туку на Уефа бидејќи шампионот во ова натпреварување многу често не е и најсилниот тим во таа сезона....

Кој како ќе си се покаже така... Интер ако отпаднат ич нема да ми биде криво. Лесно е, во Италија се местат утакмици, но во Л.Ш. малку потешко. Баерн и Ливерпул едноставно може да се рече дека немаат среќа со повредените играчи... тоа е тоа. А и време е да се покажат малку француските и холандските екипи, доста гледаме утакмици горе долу со истите тимови веќе 10 години
пак ќе кажам, тоа не зависи од екипите туку од ЛШ форматот кој е многу лошо и непрецизно направен... иам малку разбирање за ова бидејќи и не може да се измени на помасовно и со повеќе комбинации, сепак екипите ќе имаат позбиен и напорен распоред.... кога секој со секого ќе одигра дома/гости и ќе заврши на врвот тогаш он е вистински шампион али вака во многу од случаевите екипата која освоила ЛШ е шампион само на хартија... можеби е најспектакуларното фудбалско(спортско) натпреварување (после СП) на планетава али има многу негативности и неправилности...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Гледав прво полувреме а второ јок,ма и да беше гол ќе имаше уште еден после тоа.Доказ?Немам доказ ни дека некои фунционери крадат пари па не значи дека се чесни.
Ова е таа теорија на неверување во ништо што не се гледа?
Ова е утакмица од највисоко ниво, едноставно голем им е влогот на 2те екипи и не сакаа да ризикуваат во второ полувреме.

Едноставно сфатија двете екипи дека бод им одговара највеќе, зашто тоа е толку тешко да се сфати?

Од што ги гледате америчкине филмови на Мајкл Мур и компанија ви се заматил мозокот и во се гледате некаква завера или некакво местење.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Браво за шампионите! Рубин Казањ не можат да го победат. :vozbud:
 
В

Вори

Гостин
Од Русија со љубов..
Поздрав до фановите на БарсА,од мојот тајтл.:pipi:
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
3
Барселона :helou::helou::helou::helou:

најслаби шо се...

уште првата утакмица да те падни од ливчето... многу неубо ми го заеба цел ден:toe:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
До сите кои се ситат на нерешената на Барса со Казан,

Незнам зошто не пишувавте вакви постови при нерешената на Интер со истата екипа, таму во Русија. Сватете луѓе дека нема слаби и јаки екипи и се е можно. Еве на пример Челзи пред некоја година одигра нерешено дома со Розенборг, Милан изгуби од Цирих, Манчестер исто така пред неколку години беше торпедиран од Макаби со 3-0. Фудбал е, се можно. Топката е тркалезна ако не сте знаеле.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
До сите кои се ситат на нерешената на Барса со Казан,
Фудбал е, се можно. Топката е тркалезна ако не сте знаеле.
Фала многу за информацијата. Не сум знаел за ова.:pop::pop::pop:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Фала многу за информацијата. Не сум знаел за ова.:pop::pop::pop:
Абе остај ти тоа,
Што треба тебе некој сега да ти каже, Цирих не можете да го тепате? Или тој пораз не е смешен?

Ама сепак се случува, лош ден, немање среќа (случајот на Барса денес) и ред други работи. Дај баталете вакви бош дискусии.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Фала многу за информацијата. Не сум знаел за ова.:pop::pop::pop:
Штом си знaeл,што тресеш глупости без веза ...Рубин се многу јака екипа, дркаш на едно нерешено на Барса против добар и искусен тим.. :tapp:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Има еден обезглавен играч на натпреварот Филе vs. Амбасадор на Украјна. :pos2:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
u liga sampioni se mesti najveke mamata da im ja ebam!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom