Лига на Шампиони 2009-2010

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Да „сигурно“ е така значи:

- Милан немаше теоретски шанси за победа на натпреварот.
- Реал се непобедливи

Кога можете Севиља да го победи зошто да не и Милан ?
не реков дека нема шанси туку според формата реално беше да победи раул ама не е така секогаш во фудбалот:helou:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Dutra - 1: Went onto the pitch with no other aim but to apparently break an opponent's legs. Should have seen red for the foul that put Melo out of the game, and was finally dismissed for his leg-breaker on Chiellini.

:pos2: Шо праел Риперов бе ?!
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Уааааа МИЛАН . . . Одлична утакмица . . . Ајде за 13 дена, се надевам дека ќе ве снајде слично или исто. . .:smir:
П.С. Честито нека ви е победа . . .:smir:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
не се заебавајте чиста намештаљлка беше милан
исти спонзор имаат бвин на полувреме ја средиле да не искочи 1 пошо цел нормален свет играл на реал мадрид
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
не се заебавајте чиста намештаљлка беше милан
исти спонзор имаат бвин на полувреме ја средиле да не искочи 1 пошо цел нормален свет играл на реал мадрид

Плачете колку сакате...:duel:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Честитки за Милан за импресивната победа. Би им одговорил на оние кои се тешат дека мечот бил местен дека некои работи со пари не се купуваат а тоа е љубовта кон клубот. Уште толку пари да даде Реал на засилувања пак нема да ги биде. Од секое дрво шупелка не бидува.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
хаха абе реално ти кажувам иначе баш ги мрзам и двата тима ако сакаш да знаеш
и мислам дека на сан сиро вие ќе плачете :pos2:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
не се заебавајте чиста намештаљлка беше милан
исти спонзор имаат бвин на полувреме ја средиле да не искочи 1 пошо цел нормален свет играл на реал мадрид
Да го кажеше ова некој 14-годишен ајде де, ама 21 година имаш бе дечко, размисли малце дали и како е можно тоа. Така е тоа на полувреме им кажале да го свртат натпреварот,
затоа и судијата поништи чист гол на милан..... за да не биде ептен сумљиво ... :lud::tapp:
Сигурно и со Севиља беше местена, и вчера Барса - Рубин исто така местена..... :jaj:
Така се размислува кога не се следи фудбалот туку ливчето :wink:
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
а Арсенал може у секое време на двата клуба предавања да ви држи,само треба да се договорите со Професорот Венгер ако е расположен :pos2:

добро де немора да значи дека на пол. ја наместиле не мора да значи и дека уопште е наместена мене утакмицата ми изгледаше многу шалабајзерска посебноо вториот гол на пато кога излета касиљас без врска надвор од шеснаесетник
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.205
Кога Милан губи = Милан е пензионерски дом, слаби се и тн.
Кога Милан ги гази подвижните милиончиња = Наместена
Или на нашки =




а Арсенал може у секое време на двата клуба предавања да ви држи,само треба да се договорите со Професорот Венгер ако е расположен :pos2:

добро де немора да значи дека на пол. ја наместиле не мора да значи и дека уопште е наместена мене утакмицата ми изгледаше многу шалабајзерска посебноо вториот гол на пато кога излета касиљас без врска надвор од шеснаесетник
Ало бе 21 год имаш, се слушаш шо збориш. Навивач на АРСЕНАЛ кажува овде против Реал и Милан

тоа би му дошло вака нешто

 
M

Mario Gómez

Гостин
31,6 години просек, им треба hell of a time да се загреат...

Уше 3 вакви утакмици, и Берлускони ја плаќа казната.

40 коефициент:vozbud:
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Да го кажеше ова некој 14-годишен ајде де, ама 21 година имаш бе дечко, размисли малце дали и како е можно тоа. Така е тоа на полувреме им кажале да го свртат натпреварот,
затоа и судијата поништи чист гол на милан..... за да не биде ептен сумљиво ... :lud::tapp:
Сигурно и со Севиља беше местена, и вчера Барса - Рубин исто така местена..... :jaj:
Така се размислува кога не се следи фудбалот туку ливчето :wink:
погледниго само вториот гол на Милан кога Касијлас истрчува 30 метри од голот:pos2: и иако имаше можност да одбрани тој се фрла во празно :pos2::pos2: .. јас вчера гледав фудбал по доста долго време и навистина навистина се разочарав .. биди реален .. денеска фудбалот е едне голем театер каде актерите глумат како што ќе им се каже како да глумат .. навистина неможев да поверува еден Касијлас да се спушти на тоа ниво :kesa:.. жал ми беше за тие 80000 илјади навивачи на стадион и незнам уште колку милиони во светот .. ама то е :kesa:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Доколко била наместена што не верувам ќе се покаже во иднина ако била уплатена голема сума пари за 1-2 во некоја кладилница.

Не верувам дека е наместена поради фаткот дека на Милан им поништија и гол, а играчите на Реал играа многу оштро за да го повратат резултатот, само погледнете Diarra i Drenthe колку се бореа...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
аххаха ајде почнаа местена омг каква местенка видовте како пуцаше Кака,Марсело на водство од 1-0 тоа ако влезеше немаше да се радуваат?или па пуцаа пополека :pos2:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Перез цел свет состави го теле едно за да напраиш екипа.хуха местена била хахах
 

Kajgana Shop

На врв Bottom