Лига на Шампиони 2009-2010

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Не очекував Арсенал да победи...На другите натпревари очекувано фаворитите победија,,..
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Еве ги главните фаворити според BWin. Реал и Барса.

 
К

кременко

Гостин
според мене челзи ке биде шампион оваа година а баш би сакал интер да освое али со овој тим не ми се верува дека нешто посебно ке направе, иначе тоа квотите на бвин се тиња , ман го ставиле пред интер или пак пред ливерпул , кај го има тоа :tapp:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Барса втори. Хммм зошто да не бидат први што ќе ја одбранат титулата:vozbud:.Инаку исто така им давам шанси и на Ливерпул, мислам дека имаат огромни шанси повторно да јс освојат Лигата на Шампионите, а на Реал им давам 1/4 финале. Мислам редно е и тоа 1/8 финале да го поминат луѓето:pos2::pos2:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Барса втори. Хммм зошто да не бидат први што ќе ја одбранат титулата:vozbud:.Инаку исто така им давам шанси и на Ливерпул, мислам дека имаат огромни шанси повторно да јс освојат Лигата на Шампионите, а на Реал им давам 1/4 финале. Мислам редно е и тоа 1/8 финале да го поминат луѓето:pos2::pos2:
Грешка си, оваа година нема ни групите да ги поминат. :smir:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Барса втори. Хммм зошто да не бидат први што ќе ја одбранат титулата:vozbud:.Инаку исто така им давам шанси и на Ливерпул, мислам дека имаат огромни шанси повторно да јс освојат Лигата на Шампионите, а на Реал им давам 1/4 финале. Мислам редно е и тоа 1/8 финале да го поминат луѓето:pos2::pos2:
Затоа што оваа сезона можеби не земаа некое јако засилување, како и поради тоа што веќе 20 години неможе некој клуб да ја одбрани титулата во лигата на шампиони.
Реал - no.1 - Многу јасно! :costumed3
 
А

Ајсшутер

Гостин
Милан е пред Баерн:pos:
И што е смешно тоа сега пак ако се паднеме во ЛШ ќе видите како се стрижат германски овци, зафркни ти пријателски натпревари на кои се радуваат само лузери и си дигаат акции.
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
...бидејќи веројатно си аналитичар со свој став, еве тука на форумчево на кое за првпат се закачувам, отсега можеш и лично да ми кажеш и за Муруљо и за анализите... па може и јас ќе бидам бољи во наредната епизода... поооз :)))
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
И што е смешно тоа сега пак ако се паднеме во ЛШ ќе видите како се стрижат германски овци, зафркни ти пријателски натпревари на кои се радуваат само лузери и си дигаат акции.
Друже смешно е. Милан прикажува ужасна игра на подготовкиве, додека пак Баерн, изиграа солидно, скоро на сите натпревари. Баш на пријателскиве требаше да се очекува нешто повеќе од Милан, да се виде како ќе играат без Кака, но за жал тие ништо позначајно не прикажаа. Искрено, како што стојат работите моментално, Милан е неколку скалила поназад од Баерн. Се гледа недостигот на Кака. Истото можеше да се случи и со Баерн, ако заминеше Рибери. Сите од Милан се потпирате на Роналдињо, мислете дека тој конечно ќе се разигра, но сепак тој не го докажа тоа. Џабе е и Хунтелар. Ако не се разигра Роналдињо, ако нема кој да го проигрува, ако немој кој да ја разбива противничката одбрана, залудно ќе бидат потрошени тие пари. Хунтелар не е таков играч, да земи топка и да помине 2-3 играча, и да постигне гол. Тој е чекач, но му се отвори ли мал простор во 16 метри, 99 % е гол. Ај се надевам дека Роналдињо ќе ја врати формата која ја имаше во Барса, и ќе го размрда малку тимот на Милан, иначе ако продолжете со ваквите игри, моја претпоставка е дека наредната сезона ќе играте Куп-Уефа. Ова е само моја претпоставка, се надевам дека грешам.
 

File X File

X Ego-trip Killer :-)
Член од
21 август 2009
Мислења
100
Поени од реакции
38
емисијава со Филе на Канал5 некако освежување за ЛШ
за разлика од МТВ и нивните емисиии

баш добро што имаат и втор канал 5+ барем ќе може да се бира кој натпревар сака да се гледа

ги руга режијата за бројот на Пандев не можат да го најдат од мобилен :pos2:


а веројатно исто важи и за тебе... иако не си го сфатил ниту тетатрот ниту мометот а ниту намерата... за мизансценот , да не зборувам... али еве тука ќе сум , па може и да праиме муабет... нормално ако тебе не ти пречи... мене воопшто не... а и забавно ми е... :))) ...поз и до тебе... :)
 
К

кременко

Гостин
а имат страна и на facebook само неможам да ја најдам , баш да му дадам некој предлог плус а и некоја критика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom