Кој клуб има најдобра младинска школа и зошто?

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.231
gledam mnogu od vas gi pisuvaat west hem i arsenal
de svarno nabrojte mi koj se ispadnati od west hem i od arsenal
За Вест Хем.

Рио и Антон Фердинанд, Френк Лампард, Џо Кол, Мајкл Керик, Глен Џонсон, Џермеин Дефо, Киеран Ричардсон..
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Има одлични играчи излезени од младинските погони на Вест Хем, само незнам кои се тие играчишта излезени од погоните на Арсенал ??

Да не се сватиме погрешно....има добри таленти од младинците на Арсенал кои веќе се во првиот тим како Волкот, Џек Вишлер и Гибс али докажани играчишта што излегле од Арсенал јас незнам...А ако некој знае нека пише.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Има одлични играчи излезени од младинските погони на Вест Хем, само незнам кои се тие играчишта излезени од погоните на Арсенал ??

Да не се сватиме погрешно....има добри таленти од младинците на Арсенал кои веќе се во првиот тим како Волкот, Џек Вишлер и Гибс али докажани играчишта што излегле од Арсенал јас незнам...А ако некој знае нека пише.
Арсенал плати 12 милиони фунти за Волкот не е негов производ
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Како Фан на Барса ке го кажам ова, Ајакс имаше добра школа на Времето во последно не е излезена некоја Звезда, Истото Гласи и за Вест Хем.
Арсенал нема школа туку го има Венгер! човекот е роден за да најде Талент.
Барса и од периодот на 1995 до сега има Истаено најмногу Таленти, Мака ми е Да Набројувам, и еве уште Изваѓаат, Така да во Овој Период од 1995 до 2010 Барса за Мене има Најдобра Школа.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Како Фан на Барса ке го кажам ова, Ајакс имаше добра школа на Времето во последно не е излезена некоја Звезда, Истото Гласи и за Вест Хем.
Арсенал нема школа туку го има Венгер! човекот е роден за да најде Талент.
Барса и од периодот на 1995 до сега има Истаено најмногу Таленти, Мака ми е Да Набројувам, и еве уште Изваѓаат, Така да во Овој Период од 1995 до 2010 Барса за Мене има Најдобра Школа.
Кога е тоа на времето?

Ајакс отсекогаш имал најдобра школа и сеуште има!
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Најдобрите младински школи увидено е дека ги имаат тимовите на Арсенал и на Ајакс! И многупати досега а и сеуште токму од овие школи искачаат огромни таленти :smir:
Ај ако сакаш да ме просветлиш кои се тие играчи што се испаднати од Арсенал????
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Има одлични играчи излезени од младинските погони на Вест Хем, само незнам кои се тие играчишта излезени од погоните на Арсенал ??

Да не се сватиме погрешно....има добри таленти од младинците на Арсенал кои веќе се во првиот тим како Волкот, Џек Вишлер и Гибс али докажани играчишта што излегле од Арсенал јас незнам...А ако некој знае нека пише.
Пример :
-Ешли Кол , најпрвин на 14 15 години во Арсенал тој Шпиц играл , па Венгер го видел го поставил лев бек , све што има во кариерата све од Венгер му е .. од тука епочнат све му е во арсенал коренот.
-Џек Вилшер , тој е исто играч од школата на Арсенал.
-Има Арсенал во преку 20 земји свои младински кампови ( дури и во грција ) и од тие кампови се повеќе се добиваат играчи многу плодни.
-Еден од легендите не само на Арсенал туку и на цел фудбалски свет ,посебно Англија е исто и Тони Адамс , од сам почеток во Арсенал си е ,продукт на наша школа.
-Пол Диков , иако не Англичанец од најраните свои фудбалски години член на младиот состав на Арсенал! Продукт на Школата на Арсенал.
-Давид РОКЕСЛ еден од најлегендарните фудбалери , на Арсенал како и на Англија ... нажалост веќе не е меѓу нас ... но тоа само го прави уште поголема легенда! Роки Рокесл , продукт на наша школа.
-Пет Рајс ( сега моментално асистент менаџер на Арсенал ) играч поранешен на Арсенал и Ватфорд - наша школа ... но не англичанец !
и ме мрзи уште да пишем сеа ... али има многу од наша школа а сега исто во младиот погон има огромни таленти што се или земани на мн млади години од Арсеналовите Кампови , или Англичани од најмали години играчи на Арсенал :helou:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
i tolku se
povike od 5 6 igraci nema
i po toa zakluci deka arsenal ima najgolema skola .....ahahahah
bravooooo
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
ЈужноАмериканските тимови имаат јаки школи но економската слабост им наметнува тие таленти да се преселат во богатата Европа...доколку би биле економски јаки би сакал тогаш да видам кој би имал најдобра школа во Европа:helou:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
http://sportdenes.com/mеdjunarodеn-fudbal/shpanija/barsеlona-mes-que-un-club.html

Евети, Пишува подолу нешто во врска со Школата.:smir:
Некои новинарчиња од некој си глупав интернет сајт си напишале дека Педро е најновиот талент на Барселона и ќе растура сега и готово Барселона има најдобра школа.
Каде се талентите од пред 10 и повеќе години ?!?!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Некои новинарчиња од некој си глупав интернет сајт си напишале дека Педро е најновиот талент на Барселона и ќе растура сега и готово Барселона има најдобра школа.
Каде се талентите од пред 10 и повеќе години ?!?!
Sakas eden od postarite!??

JOSEP GUARDIOLA!
SERGI BARJUAN
IVAN DE LA PENA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom