Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Да, сум бил многу пати. Муабетиве дека ти не си се нашол у таква ситуација не ти даваат за право да ми кажеш или тврдиш дека мене не ми се случило такво нешто, а уште помалце да ме правиш лажов. Ти се иде у Грција? слободно јас немам време за тестирање. Сум поминал 2 пати лошо и веќе нема, картко и јасно. А дека сме ние поисполитизирани од грците ќе ти кажам само дека е најголема ГЛУПОСТ што некад сум ја прочитал.
незнам само како добив дојам дека си женско... нема везе... се извинувам за таа грешка, дрга форумџиски колега...

си прошол лошо тоа ти е... трк у охрид поубаво ќе ти биде... товј избор, твоја одлука, нема што тука да се убедуваме...

ама дека ние сме крајно исполитизиран народ... е исполитизирани сме до коска... секој еден на улица само тоа збори... владата вака, сдсм ова, вмро она, грујо вака, црвенко така... сите си имаат оправдување некакво за да ја турат политиката во уста... НАЈ ИСПОЛИТИЗИРАНИ СМЕ, тоа е дефинитивно...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
незнам само како добив дојам дека си женско... нема везе... се извинувам за таа грешка, дрга форумџиски колега...

си прошол лошо тоа ти е... трк у охрид поубаво ќе ти биде... товј избор, твоја одлука, нема што тука да се убедуваме...

ама дека ние сме крајно исполитизиран народ... е исполитизирани сме до коска... секој еден на улица само тоа збори... владата вака, сдсм ова, вмро она, грујо вака, црвенко така... сите си имаат оправдување некакво за да ја турат политиката во уста... НАЈ ИСПОЛИТИЗИРАНИ СМЕ, тоа е дефинитивно...
Да де, затоа кога се смувавме со едени гркинки почнаа да не прашуваат што мислиме за нашето име и слично (и тоа пази у кафич бевме, не беше прв поглед,тапа муабет) него веќе се знаевме од плажа неколку дена. Ако желба за секс не ти затне уста за политика и те натера да се стрпиш што друго ќе те натера?

И да погодуваш, ние не бевме тие што ја почнавме темата, ти текнува одмор-плажа сонце, ово оно. А некој за политика муабет врти?

Е сега после ова, а и многу други случаи каде што на секое ебано видео,песна на Јутјуб се отвара хејтерска дебата од Грчка страна ти ми викаш дека ни сме поиполитизирани? ама ајде ти се молам. И да, ако бевме толку како што викаш ќе имаше у форумов тема за политика :)

П.С. Дружбата со гркинките заврши со изјавата, Маседониа из...

Доста е ја мислам, знам ќе речеш изолиран случај али со оглед на околностите тоа е екстремизам!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Да, сум бил многу пати. Муабетиве дека ти не си се нашол у таква ситуација не ти даваат за право да ми кажеш или тврдиш дека мене не ми се случило такво нешто, а уште помалце да ме правиш лажов. Ти се иде у Грција? слободно јас немам време за тестирање. Сум поминал 2 пати лошо и веќе нема, картко и јасно. А дека сме ние поисполитизирани од грците ќе ти кажам само дека е најголема ГЛУПОСТ што некад сум ја прочитал.
Ќе наидеш на секакви биволи Псисајд. Затоа колку и да е "ефтинко", колку и да има наши таму, отидов само еднашка. Не ми е кејф ниту мене.

Охрид-Градиште, Лагадин, Св Наум, Пештани...места каде човек може стварно да тера одмор по кејф.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Грција - не мразат не одиме
Бугарија - не мразат не одиме
Албанија - не мразат не одиме
Србија - не мразат ама сега немаат ни море
Косово - не мразат
Охрид- Охриѓани не мразат

Во ваква ситуација одете на плажа Вардар и уживајте на сонцето.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Грција - не мразат не одиме
Бугарија - не мразат не одиме
Албанија - не мразат не одиме
Србија - не мразат ама сега немаат ни море
Косово - не мразат
Охрид- Охриѓани не мразат

Во ваква ситуација одете на плажа Вардар и уживајте на сонцето.
ако сите не мрзат, кој е крив?
ами чарето кое е?
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Home Sweet Home ... Охрид! :smir:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
palama de majorka ili kopakabana imaat pari lugeto samo taka se pravat deka nemaat ne sakaat da bidat vooclivi
cim se vozat koli od po 50.000 evra i jaki motori imaat pari i za tamu
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Грција - не мразат не одиме
Бугарија - не мразат не одиме
Албанија - не мразат не одиме
Србија - не мразат ама сега немаат ни море
Косово - не мразат
Охрид- Охриѓани не мразат

Во ваква ситуација одете на плажа Вардар и уживајте на сонцето.
Ја заборави и Турција. 5 века под нивно ропство. Неопростливо!
Секако и ЕУ не не сака баш!

Кога би подразмислиле навистина, со причина се прави градска плажа :))
Плус и луѓево немаат пасоши, државава не им дава.
Јас сум една од тие. Така да не знам дали да сум оптимист и да размислувам за летен одмор или пак да си планирам некое зимување :icon_lol:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Абе Грција е многу убава земја, ама катиљ е народот, ова не е поради македонска пристрасност, меѓутоа секој странец го дели истиот впечаток за нив.

Секој си знае сам за себе, доколку не осеќа ни трунка тежина на совеста после одморот во Грција тогаш оправдано, но не верувам дека повеќето од тие што одат не се осетиле барем во една ситуација понижени за свои пари.

Он-топик

Немам одмор, работно. Сигурно ќе ги искористам викендите за шетање, сауна, бања, Прага, Берлин и сл. тури.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Охрид - Бара..

- Грција ке одам..
- Кога и да бев немаше ништо лошо.. Затоа што тоа е трговија. За пари се работи..
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Ке идам накај Сончев Брег втора година по ред... ми треба мала помош. Дали знае некој каде се наога Парадизо туристичката агенција,нивни сајт или како било контакт???

:/
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Ја заборави и Турција. 5 века под нивно ропство. Неопростливо!
Признавам дека историјата има удел, ама они барем не ценат (колку толку) и не не мразат. Сум бил неколку пати до сега, услугата им е врвна, ефтино е има убави жени, солиден ноќен живот и тако даље. Единствена лоша страна е што е многу далеку :(
 
M

macgowan

Гостин
Исто е и каj нас во по-големите курорти ( Сончев Брег и Златни Песоци ) - може би малце по-евтино. Инаку jас кога одих во Кушадаси пред неколко години цените беа многу пониски од тоа кое macgowan цитира, имам слушнато дека во Турциja веке не е толку евтино като преди, ама не вервам чак толко да е станало скапо ....
До толку е скапо друже,многу е...е сега ако си на геврек и баничка и боза,на бакалски бири евтино е пак,ама ако сакаш чоечки да поминиш требит повеќе еврејчина ...Турција беше поевтина деведесетите.Евтини беа батал местата,добрите `курорти` секогаш и секаде си држат цена,нели е така...
Турција ја имам роварено од 1994 до лани,9 пати ,во скоро сите позначајни турисички места!Кушадаси кога бев првпат во 90тите во со Автобус многу наши луѓе одеа во Akчaj,Ајвалик-Саримсакли,Орен,Дикили и сл.места кои се на северниот дел од Турскиот егеј кој е поладен кои и денес се посетувани претежно од Турска раја,помалку од странски туристи за разлика од остатокот-од Измир надолу,за Анталискиот залив па ич да не зборам.Е сега,со автобусот влегувавме по некои бавчи-демек хотели и остававме луѓе.Да,тие врвеа ефтино ама врвеа како мачениците од Ал-Акса...И ние врвевме евтино-платен само превозот до Кушадаси и смештај во своја режија за 10 дојчмарки по чоек во хотелче со базенче во центарот и една улица од барстритот...ефес големо шише во барстритот 5 марки две улици потаму 1 марка точено 0,4л. ,натанкирај се и после до сабајле урааа со браќата Ирци...е не ни се бегаше!
За разлика од тогаш сега за жал е друг мунасипот...

--- надополнето ---

Грција - не мразат не одиме
Бугарија - не мразат не одиме
Албанија - не мразат не одиме
Србија - не мразат ама сега немаат ни море
Косово - не мразат
Охрид- Охриѓани не мразат

Во ваква ситуација одете на плажа Вардар и уживајте на сонцето.
Точно.
Поддржувам.
И јас да дополнам за остатокот од домољубната раја-не само на Вардар!има т.н.`капејнци` во скоро секое место каде има река...запознајте ја земјата за да ја сакате повеќе(и не фрлајте ѓубре наоколу ке ве казни Маниту)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Грција - не мразат не одиме
Бугарија - не мразат не одиме
Албанија - не мразат не одиме

Србија - не мразат ама сега немаат ни море
Косово - не мразат
Охрид- Охриѓани не мразат

Кој те мрази бе???Таму си како Господ бе.Мислиш на Грците им е гајле што си Македонец.Они многу им гајле од кај си и што си,само си гледаат да им цута туризмот и толку.После Бугарија.И за ова си грешка.И таму си доста ценет како Македонец.Исто и како и Грците они си гледаат да им цути туризмот а Македонци има доста што идат.После Албанија.И овде ептен ептен грешиш.Иди во Албанија и кажи дека си од Македонија и ќе видиш.Ко Бог те третираат тие таму.Дури и имаш предност пред оние од Косово пошто тие некако многу им го рушат туризмот.Да не ме сфатат некои погрешно али тие луѓе ми се видоа како доста некултурни и баш поради таа причина секогаш Македонците се пред Косоварите.Е сеа ти збориш за ценење а друго е ако збориме за тоа како ќе си поминеш.Грција убаво ќе си поминеш.Ако идеш таму не мора да значи дека не си патриот.Грција е за луѓе кои имаат просечен буџет.Па фала богу дека ќе идат во Грција кога во Грција си повеќе ценет како Македонец него во Охрид како Скопјанец.Плус цени кренати до даска.Бугарија е све добро само морето некако не чини.Ем ладно ем многу бранови има и не ти даваат да се бањаш на раат како во Егејско.Е сеа Албанија те ценат али на Албанците касно им текна да развиваат туризмот.Тек сеа им текна и тек го развиваат.Морето кај што бев тешко срање.Ептен загадено и плус не можеш да се бањаш на раат.Дефинитивно за мали пари ќе си поминеш екстра во Грција.Е сеа за оној кој има повеќе ќеш нормално би идел во Турција или Хрватска и подалеку.

Во ваква ситуација одете на плажа Вардар и уживајте на сонцето.
Кој те мрази???Таму си како Господ бе.Мислиш на Грците им е гајле што си Македонец.Они многу им гајле од кај си и што си,само си гледаат да им цута туризмот и толку.После Бугарија.И за ова си грешка.И таму си доста ценет како Македонец.Исто и како и Грците они си гледаат да им цути туризмот а Македонци има доста што идат.После Албанија.И овде ептен ептен грешиш.Иди во Албанија и кажи дека си од Македонија и ќе видиш.Ко Бог те третираат тие таму.Дури и имаш предност пред оние од Косово пошто тие некако многу им го рушат туризмот.Да не ме сфатат некои погрешно али тие луѓе ми се видоа како доста некултурни и баш поради таа причина секогаш Македонците се пред Косоварите.Е сеа ти збориш за ценење а друго е ако збориме за тоа како ќе си поминеш.Грција убаво ќе си поминеш.Ако идеш таму не мора да значи дека не си патриот.Грција е за луѓе кои имаат просечен буџет.Па фала богу дека ќе идат во Грција кога во Грција си повеќе ценет како Македонец него во Охрид како Скопјанец.Плус цени кренати до даска.Бугарија е све добро само морето некако не чини.Ем ладно ем многу бранови има и не ти даваат да се бањаш на раат како во Егејско.Е сеа Албанија те ценат али на Албанците касно им текна да развиваат туризмот.Тек сеа им текна и тек го развиваат.Морето кај што бев тешко срање.Ептен загадено и плус не можеш да се бањаш на раат.Дефинитивно за мали пари ќе си поминеш екстра во Грција.Е сеа за оној кој има повеќе ќеш нормално би идел во Турција или Хрватска и подалеку.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom