Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Негредо и Солдадо стрелци
Мадриѓаниве палат викендов :) Негредо, Солдадо, Хурадо...ако има уште некој што не сум видел кажите :):)

Што збориш бе Гарај подобар од Пепе алоооо
Гарај не може ни да му се фати на Пепе а не па да збориш дека е подобар од него
од Албиол можда ама еве и Албиол почна да се докажува дека е достоен да го ниси дресот на Реал
Не се издеравај!
Ако не знаеш да разликуваш моментална форма и квалитет на некој играч општо, поарно не се јавуј.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Доколку го доведат Виља летово...може да се очекува бензема да биде продаден за исти пари...и така сега не е стартер а не па тогаш ....најдобро би било да си остане се вака како што е...ме бендисува тимот :)
брат сето тоа ми се допаѓа ама самиот прецедател на валенсија рече ако се донесе замена за виља(домингез и тоа без пари) ќе го продадат најверојатно зимото да покријат некој ќош од многуте долгови... во тој случај радо би вратил некој денар од прескапо платениот бензема и би го купил Виља без размислување...
штом без размислување се откажавме од хунти за една полусезона што покажа до сеа бензема па? малце живот имаше кај него во полседните 2 утакмици ама премалку е тоа... така да јас сум за продажба ако стигне ваква понуда,можевте да претпоставите де :pos2:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Приказната со Виља е завршена. Валенсија е на добар пат да игра ЛШ следната година, така да не верувам да продадат некој играч. Виља е подобар напаѓач во моментот, али Бензема има поголем потенцијал. Игуаин дава голови како луд, така да не ни фали напаѓач. И ајде доста со Бензема, сосема солиден е досега.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Манчестер нема да ни го соберат Бензена,иако според мене во моментов повеќе вреди Игуаин.
Фергусон ќе цели на Виља и Силва во пакет.Мислам ќе нудел 50 милиони.Тоа е живо џабе.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
Што мислите, дали зимава може да се очекува некој трансфер во Реал Мадрид ? Дали може управата да купи некој играч, како што лани тоа беше со Лас и Хунтелар ? :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Што мислите, дали зимава може да се очекува некој трансфер во Реал Мадрид ? Дали може управата да купи некој играч, како што лани тоа беше со Лас и Хунтелар ? :)
Јас не очекувам трансфер,можеби Рибери од Баерн да го земат, супер е играчкиот кадар само уште Кака да се врати :)
Инаку каква е ситуацијата со Рибери ќе доаѓа ли во Реал знам се шпекулираше нешто кога отиде Робен во Баерн дека до крајот на сезоната или во Јануари ќе дојдел Рибери?:)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
Јас не очекувам трансфер,можеби Рибери од Баерн да го земат, супер е играчкиот кадар само уште Кака да се врати :)
Инаку каква е ситуацијата со Рибери ќе доаѓа ли во Реал знам се шпекулираше нешто кога отиде Робен во Баерн дека до крајот на сезоната или во Јануари ќе дојдел Рибери?:)
Наредно лето е наш. Иако не ми е по кејф тоа. :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Рибери нема да доаѓа сега, а за налето не се знае, навести дека ќе го продолжи договорот ама се може да се случи. Заминувањето на Рибери зависи од успехот на Баерн во вториот дел од сезоната и како тој ќе се впклопи во тоа. А ако си замине негде тоа место ќе биде Реал Мадрид 110%. :wink:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Еден одбранбен на позајмица, и задоволен сум. Не ни треба друго засилување, непотребно е скроз. Имаме супер тим, кој полека почнува да работи како тим. Со напорна работа, наредна сезона ќе бидеме права машина.

Иначе Рибери нема шанса зимава, а и не ни е потребен. Иначе за на лето сум 100% сигурен дека ќе дојде кај нас.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Уште Кака да се врати ни на лето не го сакам она грдотиште во тимов.Вчера изиграа сите добро но Мамаду со Алонсо неможе да се мери,а и Гарај ќе го видиме наредниве натпревари и неможе да се каже дека е подобар или полош од Пепе кој изигра феноменално.
Ај ако може некој нека најде годиште за сите играчи во Реал?
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Алонсо имаше цела полу сезона да се докаже, но тешко му одеше тоа. Мамаду не може од втора утакмица да игра во топ форма. Според мене подобра би била опција со Мамаду на средина, можеби ќе нема додавања како Алонсо но на дефанзивен план ќе биде далеку далеку подобро.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Мадриѓаниве палат викендов :) Негредо, Солдадо, Хурадо...ако има уште некој што не сум видел кажите :):)



Не се издеравај!
Ако не знаеш да разликуваш моментална форма и квалитет на некој играч општо, поарно не се јавуј.

Ја не се издеравам туку најнормално ти кажав што мислам незнам кај виде издеравање, а ти не се курчи одма
Ја мислам дека ти си единствениот кој не знае да разликува ни форма ни квалитет на некој играч, поарно не се јавуј....ќути
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Што мислите, дали зимава може да се очекува некој трансфер во Реал Мадрид ? Дали може управата да купи некој играч, како што лани тоа беше со Лас и Хунтелар ? :)
Aко веќе се купува зимава.. лично би сакал да купиме двајца млади играчи... двајцата да бидат замени. Еден дефанзивец и едно крило... играчи кои ќе бидат расположливи од клупа, и би го освежиле тимот. Тоа ни е се што ни треба... останатото е перфекција.:smir:
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
Aко веќе се купува зимава.. лично би сакал да купиме двајца млади играчи... двајцата да бидат замени. Еден дефанзивец и едно крило... играчи кои ќе бидат расположливи од клупа, и би го освежиле тимот. Тоа ни е се што ни треба... останатото е перфекција.:smir:
и после тие два играчи другото лето да се продадат бидејки ке нема место за нив а они ке се бунат за во 1 тим не фала добри сме си вака само одбранбен играч ни треба и готово,а и од кастиља некој заслужува да добие шанса ;),ми го спомнувате маркос алонсо па ај нека добие тој шанса
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom