Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
мамаду дека е голем некако како тромаво ми игра би сакал да се движи како ласана али тоа е
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
до сеа како што гледам проценив дека играме подобро без кака и xabi alonso!!!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
За дефанзивните задачи нема што да се збори, Мамаду ги врши беспрекорно. А можем да кажем дека изигра подобро од Чаби зошто за разлика од Алонсо, додавањата напред му беа прецизни, и мислим дека немаше непрецизни додавања иако додаваше меѓу 2-3 противнички играчи. Само нема шанса да добие шанса Мамаду пред Алонсо, тоа е јасно.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
Чекајте, рано е да осудуваме дали Мамаду е добар за прв тим. Не заборавајте дека ова му е еден од првите натпревари како стартер оваа сезона, и не заборавајте дека игравме против Сарагоса. Јас би го стаил Мамаду и на наредниот натпревар против Осасуна, сакам да ја видам неговата комуникација со останатите играчи против некој посериозен противник.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Ако им го зееме и тој у одбрана ке играат со Валенсија и Бербатов.:pipi:
е баш ми е драго ова што му се случува на генајтед со одбраната:pos2:не поради тоа што ги мразам него поради тоа што Фергусон се шегуваше на сметка на Реал кога го зедовме CR9 демек му порачал да не се чуди ако го постават како десен бек да игра е убаво му се врати за све тоа што јадеше гомна па сеа нека игра генајтед со играчи од среден ред во одбрана:pos2:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Озбилно многу посигурно изглеа средината без Алонсо, двајцава диара заедно се ко зид нема шанси да ги поминеш едниов коа ке ти се уплетка у нозе не можеш да го откачиш а другиев ко тенк е неможе да го поминеш
Треба да се проба и на др утакмица со појак противник ваква формација мислам ќе биде подобро али тешко дека така ќе биде не за џабе даваше 30 милиони чичко Перез
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Чекајте, рано е да осудуваме дали Мамаду е добар за прв тим. Не заборавајте дека ова му е еден од првите натпревари како стартер оваа сезона, и не заборавајте дека игравме против Сарагоса. Јас би го стаил Мамаду и на наредниот натпревар против Осасуна, сакам да ја видам неговата комуникација со останатите играчи против некој посериозен противник.
Абе игравме и други утакмици со слаби екипи, па пак примавме голови. Вчера одбраната и средниот ред беа доста сигурни. И пак ќе кажем, мислим дека Гарај моментално е во подобра форма од Пепе (додека можеше да игра), многу посигурен е. Ќе видиме наредните утакмици како ќе биде.
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Mancester saka da ni go lapni benzema zimava.....ama mislam deka e patka,a ako ne e i pifati Perez,nesjo ne e vo red so nego...!!!!
http://www.24sata.hr/sport/ferguson-zeli-benzemu-na-posudbu-u-man-unitedu/150374/
Доколку го доведат Виља летово...може да се очекува бензема да биде продаден за исти пари...и така сега не е стартер а не па тогаш ....најдобро би било да си остане се вака како што е...ме бендисува тимот :)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Абе игравме и други утакмици со слаби екипи, па пак примавме голови. Вчера одбраната и средниот ред беа доста сигурни. И пак ќе кажем, мислим дека Гарај моментално е во подобра форма од Пепе (додека можеше да игра), многу посигурен е. Ќе видиме наредните утакмици како ќе биде.
Што збориш бе Гарај подобар од Пепе алоооо
Гарај не може ни да му се фати на Пепе а не па да збориш дека е подобар од него
од Албиол можда ама еве и Албиол почна да се докажува дека е достоен да го ниси дресот на Реал
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Озбилно многу посигурно изглеа средината без Алонсо, двајцава диара заедно се ко зид нема шанси да ги поминеш едниов коа ке ти се уплетка у нозе не можеш да го откачиш а другиев ко тенк е неможе да го поминеш
Треба да се проба и на др утакмица со појак противник ваква формација мислам ќе биде подобро али тешко дека така ќе биде не за џабе даваше 30 милиони чичко Перез
Абе види сеа вчера навистина изиграа одлично и двајцата ама не дека се подобри од Алонсо него све беше до формацијата:toe:Кажите ми дали барем една утакмица на Реал досега кога почнал со постава 4-1-2-1-2 со Алонсо како единствен деструктивец:nenene:Значи све е до формацијата.Кога играат со двајца деструктивци едноставно се бунат кој каде да трча и по кого а вака со еден секој си ја знае својата задача како вчера ласс цело време беше по десна страна и му оставаше многу поголема слобода во играта на Мамаду Диара:toe:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Диара е добар кога си ја врши задачата, а тоа е одбрана. Али кога пробува да биде Зидан ми се плаче. Вчера во второ полувреме изгуби неколку топки, као плејмејкер беше на Сарагоса...Во секој случај Чаби е подобар избор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom