Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.227
Пепе: Ова ме уништи

Ми се плаче кога читам вакви изјави од играчи, било тоа од Реал Мадрид, или од некој друг тим.

Van Nistelrooy será operado mañana

Ван Нистелрој пак ќе се оперира утре. Овој пат крајниците се во прашање.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Па не би било лошо да земат некој на позајмица.Ама според мене не би требало да земе никого зашто имаат тројца дефанзивци и плус Рамос може и тој да игра централен дефанзивец ете ти 4-ца што според мене може да го издржат притисокот и во домашно првенство и во ЛШ:toe:Друго читам дека им понудиле на Челзи трампа Руд за Карваљо што според мене доколку го дојде до оваа реализација сме добиле играч и пол во замена за играч кој додека се врати во онаа форма кога дојде во Реал ќе му дојде време да се пензионира:toe:
Не го рачунај Рамос како централен, тогаш Арбелоа ке покрие десно, а лево Марсело или Дренте:nenene:. А доколку размислуваш дека Лас би отишол десно, (може и таму да игра) ке треба Диара да се стави како деструктивец, и автоматски многу губиме во средината без Лас. Рамос нека си остане десен бек, добар е.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Прееска гледав преглед на колото Игуаин прогласен за играч на колото.:pipi:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Пепе: Ова ме уништи

Ми се плаче кога читам вакви изјави од играчи, било тоа од Реал Мадрид, или од некој друг тим.

Van Nistelrooy será operado mañana

Ван Нистелрој пак ќе се оперира утре. Овој пат крајниците се во прашање.
Како да не го уништи, му отиде цела сезона, и под знак прашање му е настапот на СП кој едвај го изборија...Се надевам дека за СП ќе биде тип-топ...
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Пепе: Ова ме уништи

Ми се плаче кога читам вакви изјави од играчи, било тоа од Реал Мадрид, или од некој друг тим.
само се молам да не биде ко со руд... после операцијата да не добие пак шанса... и тој беше најдобар до пред повредата исто и пепе,ама се донесоа нови играчи и без да му се даде шанса,го турнаа со пола нога надвор од тимот :nenene:

дечки валенсија го донесе алехандро домингез знаете ли што значи тоа?
дека може да купиме некој од силва или виља :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
на тој начин сега валенсија би скрпила некој ќош од многуте долгови, не за друго и самите директори рекоа дека ако се најде замена за виља зимото може и ќе го продадат :wink:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.227


Карлос ќе ги решава дефанзивните проблеми. :vozbud:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Карлос:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: :drk::drk::drk:Епа може и слабо ќе биде у одбрана.....хахаха, не најсериозно ако дое ѕверов ммммм....мераци ќе биде:back:...бтв многу е фино облечен хахаха...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Карваљо најдобра опција ни е. Шо си е сигурно сигурно. Ем десно ем централен игра.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.227
Карваљо најдобра опција ни е. Шо си е сигурно сигурно. Ем десно ем централен игра.
А што не може да игра ЛШ ?

А иначе Карлос изјави дека доколку го повикаат во Мадрид, ќе го одбиел договорот од Коринтијас. Малце нелогично звучи, ама тоа е. :)

http://www.marca.com/2009/12/15/futbol/equipos/real_madrid/1260861642.html

Бензема: Доаѓам на својата игра

Рамос: Ќе се прилагодам ако морам
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ако е во години, ама би сакал да дојде барем вторава полусезона да ја изигра. Ќе игра за Реал од срце.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Баш супер ќе биде да дојде и така имаме проблеми лево барем останатава полусезона па од лето ќе бараме чаре лево
Таман Рамос може да оди централно а Арбелоа десно

А најважно од се е што ќе игра со срце од Реал
---Арбелоа---Рамос---Албиол---Карлос---
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Ако дојде Карлос, левата страна ке ни биде топ:)
Карлос - Роналдо
Карлос - Кака
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom