Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
epa dzabe se nadevavme deka milan ke kupi nekoj nov igrac zatoa sto aneloti kazal deka ne im trebalo zasiluvanje zosto go imale pato vo timot:tapp:
pokraj tolkavi ocekuvajna i pritisok vrz pato mislam deka sezonava nema da se pokaze iako e premnogu dobar i pak cel tim ke bide vo racete na kaka:toe:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
абе денес во вест пишуваше дека роналдињо има шанси во овој преоден рок да дојде во милан мегутоа за негов трансфер се бараат 50.000.000 и пишува која будала би платила толку..а што се однесува до роналдо тој е пред вракјање во својата татковина
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Нема засилувања :(

Анчелоти:Нема да купуваме нови играчи

Браво за Анчелоти со ова Анчелоти кажува дека верува на неговите играчи и се надева на реприза од прошалта сезон. Во првиот дел на прошлата сезоната не им идеше , ама во вториот дел стигнаа до горниот дел на табелата и освоиа ЛШ.
Што убаво ќе биде да се повтори прошлата сезона ...

НАДЕЖТА ПОСЛЕДНА УМИРА

 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Нема засилувања :(

Анчелоти:Нема да купуваме нови играчи

Браво за Анчелоти со ова Анчелоти кажува дека верува на неговите играчи и се надева на реприза од прошалта сезон. Во првиот дел на прошлата сезоната не им идеше , ама во вториот дел стигнаа до горниот дел на табелата и освоиа ЛШ.
Што убаво ќе биде да се повтори прошлата сезона ...

НАДЕЖТА ПОСЛЕДНА УМИРА

Леле па тој Анчелоти толку да е будала не ми се верува еј... А дали сега ова значи дека нема да има ни "чистка" во тимот?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Леле па тој Анчелоти толку да е будала не ми се верува еј... А дали сега ова значи дека нема да има ни "чистка" во тимот?
Па би требало да има на лето , бидејќи 8 играчи го напуштаат Милан .
Таман ќе порасне сумата за Бензема , и нема да даде Берлускони толку паре.
Ако не успее Анчелоти со овој тим да го дигне Милан на горниот дел на табелата тоа би требало да значи и отказ за Анчелоти .
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
a be gledam neso na TV Betis-Milan igraat.deneska igraat ili neso repriza e????????????????????
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ништо не бива од Милан... Сосе тие 8 играчи ке си замине и Анчелоти барем така јас прогнозирам. А клубот ке напрај ко Баерн минхен. Лани не успеаа да завршат 4-ти за да излезат во Л.Ш. ама бар се сетиа купија еден куп играчи. Овие немаат намера ништо да појачаат. Ах... отидовме во Б лига ако продолжат вака.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ke izlezeme direktno, bideki ke go osvoime Ligata na shampionite, ne ni treba Serija A :baeh:

Tu sei tutta la mia vita. FORZA MILAN
Само мала корекција, со освојување на Лигата на шампиони НЕ се влага следната година автоматски. Треба да си до 4то место со Сериа А!:smir:

Абе луге толку ли брзо го отпишавте Пато?
Само еден мал потсетник за вас... Фабрегас дојде у Арсенал на 16 години така да кога тој можеше да влезе во прв тим и тоа во лига каде што се игра најгруб фудбал уживајте си!
Јас верувам во магијата на Пато!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
a be gledam neso na TV Betis-Milan igraat.deneska igraat ili neso repriza e????????????????????
Старо е Милан изгуби 1-0
Само мала корекција, со освојување на Лигата на шампиони НЕ се влага следната година автоматски. Треба да си до 4то место со Сериа А!:smir:

Абе луге толку ли брзо го отпишавте Пато?
Само еден мал потсетник за вас... Фабрегас дојде у Арсенал на 16 години така да кога тој можеше да влезе во прв тим и тоа во лига каде што се игра најгруб фудбал уживајте си!
Јас верувам во магијата на Пато!
Тоа нови правила за ЛШ ... ?

Ќе запали машината само да се навикне на Сериа А
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Старо е Милан изгуби 1-0

Тоа нови правила за ЛШ ... ?

Ќе запали машината само да се навикне на Сериа А
Не се нови правила стари се.
Нека ти текне кога го победи Ливерпул Милан во Истанбул.
Таа сезона Ливерпул беа 5ти па мораше да ургира ФИФА за да не биде срамота и некако ги пикна во квалификации на нечие друго место.
Ми текнува играа со Корк Сити од Велс мислам дека се.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Абе јас знам дека важи правилото ако освои некој тим ЛШ следната сезона иде дирекно ...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
Абе јас знам дека важи правилото ако освои некој тим ЛШ следната сезона иде дирекно ...
da i ako ne se plasira vo prvite 4 moze da mu go zeme mestoto na 4-ot.a novite pravila ne gi znam zasto tie nastapuvaat na sila od 2009 mislam
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Денеска во весник прочитав дека Ариго Саки го препорачувал Серџо Рамос како замена за Малдини. Ми се допаѓа идејата, ама Реал во трејдот сакале да го вклучат и Кака (кој нели не им требал како што рече оној пијанион им претседател нивни).....нека го сањаат Кака они:nenene: .
Од сите што ги спомнавте како можни засилувања Банзема ми праи највеќе ќејф, со Пато ошмара ќе праат....ај ваљда Лион ќе попушти малку со цената.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom