Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
aj da gi rasturite arsenal vo ls.da ne znaat kade da izlezat od terenot.pozzz
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
The first leg on 19/20 Feb, and return leg on 04/05 Mar. Inter will play their second leg on Mar 11 due to a stadium clash with Milan.
Еве една интересна работа за мечовите на миланските екипи. (п.с помалиот клуб отстапва терен :))

Ај мајтап настрана добивте заебан противник. Пак игра на младост и искуство. арно ама милан знај како да изигра во ваков меч и очекувам рутинирано да ги помините без разлика на името.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
pa ako ni trgne so arsenal kako sto bese so Mancester lani :)))Nekako ni odi so angliski ekipi.So Mancester i Liverpool lani,so Liverpool u finaleto nesrekjno zagubivme iako bevme dosta podobri,sega na red se arsenal:D
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ех тоа е тешка утакмица ќе биде Милан - Арсенал но мислам дека ќе докажеме дека сме подобар тим од нив, а посебно сме добри во Лига Шампиони значи јас очекувам победа на нашите, во секој случај ке биде одличен натпревар, посебно сакам да го видам дуелот Кака - Фабрегас :smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Англичаните можат само да ни пушат . . . ЛЕК сме им
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Најмалку сакав да паднат Милан и Арсенал. Ама сега тоа што е, е!!!
Сепак мора да одиме напред и да ја одбраниме Шампионската Титула.

FORZA MILAN!!!

Арсенал : Милан - 29. 02. 2008
Милан : Арсенал - 04. 03. 2008
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.566
Перси,Фабрегас,Адебајор,Хлеб,Росицки,Сања,гинат на секоја утакмица играат на прва без комликации трчаат млади се убедливо најтечна игра имаат од цела Англија али до тогаш ке мора да ги фати криза да ги мрдне некој од шини да се надеваме дека ке биде баш во тој период со Милан кога ке играат.До тогаш ке заигра и Пато да видиме што ке биде со него може ке се земе и на пауза некој играч не се знае,да играат утре Арсенал ке го изгази Милан ама се игра во втора полусезона кога Милан е стандардно јак така да мислем дека ке ги утепаме.
Има време до тогаш математики комбинации 300 чуда полека само во недела Интер да се плесне за атмосфера и самодоверба па се друго ке се тера постепено
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Ќе биде добра утакмица и ќе биде добро што играме првин на гости , а може до тогаш ќе ни појде и дома + ќе го имаме Пато тоа ќе биде + за нас во нападот .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Перси,Фабрегас,Адебајор,Хлеб,Росицки,Сања,гинат на секоја утакмица играат на прва без комликации трчаат млади се убедливо најтечна игра имаат од цела Англија али до тогаш ке мора да ги фати криза да ги мрдне некој од шини да се надеваме дека ке биде баш во тој период со Милан кога ке играат.До тогаш ке заигра и Пато да видиме што ке биде со него може ке се земе и на пауза некој играч не се знае,да играат утре Арсенал ке го изгази Милан ама се игра во втора полусезона кога Милан е стандардно јак така да мислем дека ке ги утепаме.
Има време до тогаш математики комбинации 300 чуда полека само во недела Интер да се плесне за атмосфера и самодоверба па се друго ке се тера постепено
Видете прво недела со Интер да го победите, а после ќе зборуваме за ЛШ.Ако може да се повреди некој од Арсенал, може и од Милан така да не се залетуваме со такви изјави и задни намери.Нека играат најдобрите и кој е подобар нека победи.Така е фер.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.566
Видете прво недела со Интер да го победите, а после ќе зборуваме за ЛШ.Ако може да се повреди некој од Арсенал, може и од Милан така да не се залетуваме со такви изјави и задни намери.Нека играат најдобрите и кој е подобар нека победи.Така е фер.
Каде прочита задни намери што ме направи ти мене бе вештер или врач некој не пишав да се повреди пишав пад во форма тоа и е за очекување и без исклучок на секој клуб му се случува во тек на една сезона
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Абе остави го. Еј Чомбе ние не сакаме да играме со задни намери,не е во наш дух. + тоа после следат реакциите од типот не играше овај, не играше онај, затоа резултат е таков. Значи екипите нека бидат со сите сили и така да си ја измериме јачината.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Милан со јаките тимови е јак ... затоа очекувам победа и против Интер и против Арсенал
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
lele sedam denes posle skolo u eden kafic i gledam izvlekuvanje...i se molam da ne se padneme so arsenal ili liverpul...i koga vidov deka sme so arsenal se razocarav..ama ajde...KE GI POBEDIME...
milan solo kon te milan sempre kon te....andiamo tuti
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Росоњери засекогаш... Не се плашиме од никој, најмалку од оние што мислат дека лесно ке си поминат- Интер и Арсенал... А и + прво играат на гости, па полесно ке им во возвратниот меч.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Каде прочита задни намери што ме направи ти мене бе вештер или врач некој не пишав да се повреди пишав пад во форма тоа и е за очекување и без исклучок на секој клуб му се случува во тек на една сезона
Како на Манчестер лани против Милан. Не играше комплетната одбрамбена четворка.Нашиот ех играч Хајнце за малку ќе го повредеше Евра при еден судар а после тоа кака постигна гол.За вториот натпревар поради жолти картони не играше и Евра,па мораше да биде заменет од Видич кој не беше ни 40% спремен(но немаше кој да игра-јеби га). А дека ке има падови, се согласувам.Но зависи која екипа ќе ги има и кога?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom