Прашања и одговори

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Ме интересира како може да се подигнат документите која процедура е, поточно од правен факултет ?
Ќе отидеш на студентски прашања и ќе си побараш уверение за положени испити (после да не те заебаваат) па после ќе побараш да те испишат и да ти ги вратат документите. Ќе треба и да напишеш барање.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
епа дечки и јас завршив и планирам да се запишам на кономски факултет ама нз дали да одам Скопје или Прилеп. Ако можи некои препораки, стварно ми требаат :toe:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
епа дечки и јас завршив и планирам да се запишам на кономски факултет ама нз дали да одам Скопје или Прилеп. Ако можи некои препораки, стварно ми требаат :toe:
Зависи од тоа каде живееш,дали ти е битно каде повеке ке потрошеш...ама јас мислам Скопје подобро:)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Студентски мензи

Хеј. Ќе може да ми кажете дали/каде има студентски мензи, по можност некаде во близина на Универзалната сала? Дали тие се наоѓаат во студентските домови (и кои) или има некои и на посебни места?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Taму најблиску ти е мензата на Кузман -студентскиот. Нема посебни, сите се во склоп на Студентските домови.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Член од
19 ноември 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали некој знае како можам да ја најдам листата за примени студенти на медицина факултетот во Штип и Скопје?Или барем ако има некој на медицина а знае да ми каже минимум бодови за примање во државна квота.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Дали некој знае како можам да ја најдам листата за примени студенти на медицина факултетот во Штип и Скопје?Или барем ако има некој на медицина а знае да ми каже минимум бодови за примање во државна квота.
http://www.medf.ukim.edu.mk/docs/upi...spisok.xls.pdf

Ова се сите примени во Скопје,не знам колку се државна колку приватна квота :)
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Да прашам дали можам пријавата за полагање на матура да ја земам, ако не, можам ли барем да ја фотокопирам поради потреба за факултет. Директоро мој се курче и неќе да ми ја даде... ни фотокопија, не смеел он тоа да го прае... има ли некој елоквентетн да ми одговоре?
 
E

Elune

Гостин
Да прашам дали можам пријавата за полагање на матура да ја земам, ако не, можам ли барем да ја фотокопирам поради потреба за факултет. Директоро мој се курче и неќе да ми ја даде... ни фотокопија, не смеел он тоа да го прае... има ли некој елоквентетн да ми одговоре?

Пиши им на тие од биро за развој на образованието. Прашај ги нив, мислам дека ќе ти одговорат. Овде никој не знае.

http://www.matura.gov.mk/contact.aspx?language=MK
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Најјак, сфати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom