Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=485802

Добро бе знаеме дека го сакаш Милан дека ке остранеш до крај на живот таму дека тие ти дадоа шанса дека Милан ти е во срцето и ред други ствари....никогаш нема да го напушти Милан .....итн итн
АМАН не мора на секое интервју да го кажува истото нека смеша некоја друга тема
Абе се тој се смета за звезда а и сите го смеетаат за звезда сега со овие коментариве претерува на к*р ми се качи ... идем неидем , остануем , ќе размислим и што не друго ...
само сака да привлече внимание во весниците а наоколу како секоја звезда :smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.383
http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=485802

Добро бе знаеме дека го сакаш Милан дека ке остранеш до крај на живот таму дека тие ти дадоа шанса дека Милан ти е во срцето и ред други ствари....никогаш нема да го напушти Милан .....итн итн
АМАН не мора на секое интервју да го кажува истото нека смеша некоја друга тема
Ке смеша бе не се секирај сега ке земе награда за најдобар фидбалер и пак ке каже дека е благодарен може да каже и дека е среќен што не отиде во Реал кога го бараа и дека многу му се смешни кога гледа дека сега викаат како не го сакале и ги спорат неговите квалитети ехееееј не се секирај ке си каже sd
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Миланез, жити црква, престани да постираш вести од други страни. Барем како линк ставај ги. Ми се смачи секој втор пост да е копирана вест.
Е што има везе ако копира?Не копира некои кузнае колкави стории,5-6 реда се и не сметаат никому!И се кладам дека вака мн повеќе ја читаат информацијата одколку да има линк!:nesum:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Е што има везе ако копира?Не копира некои кузнае колкави стории,5-6 реда се и не сметаат никому!И се кладам дека вака мн повеќе ја читаат информацијата одколку да има линк!:nesum:
Да бе, јас ако видам линк многу ретко читам,, ако е сторијата тука тогаш ја читам цела.

Абе заборавете тоа, слободно пиши си Миланез` и дај престанете со офТОПОЈ постови.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ке смеша бе не се секирај сега ке земе награда за најдобар фидбалер и пак ке каже дека е благодарен може да каже и дека е среќен што не отиде во Реал кога го бараа и дека многу му се смешни кога гледа дека сега викаат како не го сакале и ги спорат неговите квалитети ехееееј не се секирај ке си каже sd
Абе остај ова шо ќе кажва ама знајш кој е најдобриот скаут на Реал и Интер? .....(наградите од типот на балон д'ор, фифа ....). Тек после да видиш ко ќе почнат секоја сезона да наддават. Кака нема мислам шо да бара подобар клуб игра за еден од најдобрите клубој, живеј во еден од најдобрите градој во европа (по мое мислење ако не и најдобар), за плата со берлускони ич не треба да се секира. ... Шо појќе евентуално на стари години да оди да си ја сработи пензијата кај овие кралојте, челзи или нер(о)азу(р)мните
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889




slikive se extra...epten mi se svigaaat!!!!!:)
slikive se top abe Maco ti si zadolzena za dizajnot i sliki na Ac Milan!:wink: prvata slika kako Aleksandar Makedonski e ovoj Pirlo, na vtorata vajda se od Prva Svetska Vojna, a na cetvrtata se kako makedonskata falanga:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе остај ова шо ќе кажва ама знајш кој е најдобриот скаут на Реал и Интер? .....(наградите од типот на балон д'ор, фифа ....). Тек после да видиш ко ќе почнат секоја сезона да наддават. Кака нема мислам шо да бара подобар клуб игра за еден од најдобрите клубој, живеј во еден од најдобрите градој во европа (по мое мислење ако не и најдобар), за плата со берлускони ич не треба да се секира. ... Шо појќе евентуално на стари години да оди да си ја сработи пензијата кај овие кралојте, челзи или нер(о)азу(р)мните
Mislis deka nema da saka da se isproba vo Anglija najdobra liga u svet ,da podocna da ne mu vikaat abe on samo u Italija igrase neka pojdel vo Anglija,kepojde ne se sekiraj ke mu tekne.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Абе ако иде Кака нека си иде негде во Англија или Барса дека ако отидне во Реал (тимот на пропаста) ќе си га заебе кариерата , иако најдобро би му било да си остане во Милан , што знаеш како ќе му иде во друга лига ... може ќе го најде и како Шевченко (затоа звездете не ги мењаваат мн. тимовите) ...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Mislis deka nema da saka da se isproba vo Anglija najdobra liga u svet ,da podocna da ne mu vikaat abe on samo u Italija igrase neka pojdel vo Anglija,kepojde ne se sekiraj ke mu tekne.
Веќе игра во најдобрата лига. За беља не во вистинскот клуб (ама нема да дискутирам на оваа тема). А останатото кажав ко ќе му дојди време за пензионирање ќе помини некоја сезона во реал да си ја здебели сметката.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.588
Поени од реакции
48.383
Веќе игра во најдобрата лига. За беља не во вистинскот клуб (ама нема да дискутирам на оваа тема). А останатото кажав ко ќе му дојди време за пензионирање ќе помини некоја сезона во реал да си ја здебели сметката.
ахам,,а кој би бил вистинскио клуб..оној што беше вторлигаш ли???
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Овие се номинираните за најдобар фудбалер на Италија 2006/07.Церемонијата ке се одржи на 28ми јануари во Милано!
најдобар играч: Де Роси (Рома), Пирло (Милан), Тоти (Рома)
најдобар напагач: Ибрахимович (Интер), Кака (Милан), Муту (Фиорентина)

најдобар голман: Фреј (Фиорентина), Жулио Сезар (Интер), Перуци (Лацио)
најдобар млад фудбалер: Монтоливо (Фиорентина), Пацини (Фиорентина), Роси (Вилјареал)
најдобар одбрамбен играч: Матераци (Интер), Мексес (Рома), Неста (Милан).

а еве ви слика од сан сиро!!!!ова е од пред неколку месеци коа бев таму:pos2: :pos2: :pos2:



милан дефинитивно ги има најдобрите фанови!!!!!!!!!!

да...да...да...some of us only see in..red and black
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Роналдо во Реал


Роналдо во Милан



сеа размислите вие каков би бил Кака во Реал :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom