Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
ja najdov slikava i mnogu mi se svigase pa morav da ja stavam!!ova znaci nesto kako inter sranje
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ubava slika nema sto tooooo dado barem ovdeka nikoj ne ti zbori za slikata:vozbud: inace bas sakam da odam vo kampot na milan ke me primat ili golema sum:)

i ajde cekame nov naptervar duri na 25 noemvri lele mnogu vreme e:( ali aj ke pocekame a za toa vreme edinaesetmina od milan ke igraat vo reporezentativnite sostavi
Ambrozini, Bonera, Pirlo, Oddo i Gilardino za Italija
Kaka` za Brazli
Sidorf za Holandija
Kaladze za Gruzija
Gurkuf za Francija i
Simic za hrvatska toj i na gosti ke ni dojde vo sabota:)
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Kaka so interesna izjava veli deka poveke zvezdite nemaa da odaat vo italy poradi nasilstvoto sto se slucuvam tamu podoglo vreme vo kontinuitet :kesa:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Kaka so interesna izjava veli deka poveke zvezdite nemaa da odaat vo italy poradi nasilstvoto sto se slucuvam tamu podoglo vreme vo kontinuitet :kesa:
Па богами се повеќе си одат од Италија ѕвездите него ли доаѓаат ...
А не мора и да значи. Јувентус, Милан, Рома, Лацио, Интер ... моментално све се тоа имиња бе, големи клубови, нема играч кој не сака да игра во еден од овие клубови. Италијаните се познати по тоа дека имаат најенергични навивачи, ама све тоа си има граница.

Тепачките се главен проблем ...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Абе што им е битно насилството на нив???Они си играат си даваат максимум на терен и си зимаат пари!Иначе на нив им е гајле дали некој надвор се убил или се тепал!А може само да ги нервирам прекините на утакмиците и нередовноста на колата ама мислам дека со тек на време се ке се среди!Ке се појачат закони за такви работи и готово,слично како во Англија и се ке биде у ред после иако ке треба малце повеќе време!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Следна утакмица на Милан е на 11/25/07 со Каљари на гости ... а што е со Аталанта ...?
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Не знам за Милан, ама Рома-Калјари и Интер-Лацио ќе се преиграат на 5 декември. За Милан ќе се знаело наредната недела, така пишеше на страната од Милан

P.S.Кака подготвен за да го продолжи договорот со Милан.
Со ова Кака им ги затвори устите на Калдерон и Мијатовиќ.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
залудно трошење време за Кака` , не си иде никаде ... браем не во наредните 2 сезони
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom