Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Young Norwegian midfielder Magnus Eikrem has just checked in for what is his first European trip with the first team. I asked him if he can play at centre-back (even though I said early I'd had enough of that joke). He laughed (he's obviously not heard the gag as much as me) and said: "I don't know about that. But I'd play right-back if asked." We might need him to.
Баш сакам да видам со каква четворка во одбраната ќе играме. Изгледа Видич нема да патува во Германија, така да остануваме само со Евра и Де Лат од оние кои имаат настап досега...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Браун и Керик ќе бидат 100% централни...Десно Флеч, лево Евра:smir:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Браун и Керик ќе бидат 100% централни...Десно Флеч, лево Евра:smir:
Браун нема. Еве го составот што отпатувал за Германија:

Ben Foster, Gabriel Obertan, Magnus Eikrem, Paul Scholes, Darron Gibson, Antonio Valencia, Oliver Gill, Michael Carrick, Matty James, Michael Owen, Darren Fletcher, Danny Welbeck, Ji-sung Park, Anderson, Patrice Evra, Cameron Stewart, Tomasz Kuszczak, Nani, Oliver Norwood.

Kuszczak

Fletch Carrick Gill Evra

Nani Gibson Anderson Obertan

Owen Welbeck
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Добро ќе ми каже некој што се случува со Нани ?
После изјавата дека Ферги влијаел лошо за неговата кариера не влезе во игра, односно по реваншот од баражот со БиХ...Не би ме изненадило ако Ферги се одлучи да го продаде на зима:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
После изјавата дека Ферги влијаел лошо за неговата кариера не влезе во игра, односно по реваншот од баражот со БиХ...Не би ме изненадило ако Ферги се одлучи да го продаде на зима:toe:
Аха бе, незнам веќе колку време го немам видено на терен :S А го нема во повреденте, и затоа прашав.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
После изјавата дека Ферги влијаел лошо за неговата кариера не влезе во игра, односно по реваншот од баражот со БиХ...Не би ме изненадило ако Ферги се одлучи да го продаде на зима:toe:
Не знам зошто не го игра Нани, ама Ферги пред некој ден изјави и дека не го продава. Незнам дали му оди муабетот на двајцата дури седат на клупа :pos2:, па затоа не го става во игра. Ниту го игра, ниту сака да го продаде. Или којзнае во што е проблемот. Но едно е сигурно, а тоа е дека Нани е во право кога заклучил дека му се уништува кариерата. Еден ден и со Нани можеби ќе се чувствуваме исто како во саботата кога го гледавме Тевез во друг дрес. А нешто слично се чувствував и вчера додека го гледав Саха во Евертон. Вистина е голема конкуренцијата кај нас, но Нани не е од вчера во Манчестер. И на крај како поинаку да завршам ако не и со познатата реченица "Ферги си знае...." :toe:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Ако играме со следнава одбрана ---Флеч---Керик---Гил----Евра---- мислам дека Џеко и Графите ќе имаат лесна задача да постигнат гол. Највеќе ме плаши Гил, нема никакво искуство за првиот тим, би го чувал дуото на Волфсбург кое можеби е едно најдобрите во светот. Да, Гил е висок централен одбрамбен играч (и син на Дејвид Гил btw) токму како што ни треба во моментов и мислам дека Ферги ќе ја игра токму одбраната од погоре, сепак како друга опција може да биде и Гибсон кој би бил на местото на Гил, зошто сепак има какво такво искуство иако не е одбрамбен играч.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Искрено, песимист сум за натпреваров и очекувам едно 2 гола сигурно да примиме 1. ради одбраната шо ја иаме
2. тоа германците само офанзивен фудбал играат..
:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И јас мислам дека со ваков состав тешко да направиме нешто во Германија, да беа барем Руни и Берба во напад подруго ќе беше, вака не очекувам многу ама што е тука е, Јунајтед и се е можно:helou:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Волфзбург молим Волфзбург... Вечерва ќе ги видите вистинските ЈУНАЈТЕД !!! МОЖЕМЕ И СО ТРЕНЕРИ ДА ВИ ИГРАМЕ БЕ !!!! Џеко Меко Графите Татафите ... ! :tapp:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Браун нема. Еве го составот што отпатувал за Германија:

Ben Foster, Gabriel Obertan, Magnus Eikrem, Paul Scholes, Darron Gibson, Antonio Valencia, Oliver Gill, Michael Carrick, Matty James, Michael Owen, Darren Fletcher, Danny Welbeck, Ji-sung Park, Anderson, Patrice Evra, Cameron Stewart, Tomasz Kuszczak, Nani, Oliver Norwood.

Овај дечко погоре...БОЛДИРАНИОТ - Оливер Норвуд е многу солиден..многу борбен со силен шут!
Сум го гледал неколку пати и се надевам дека ќе добие шанса в Германија....иако конкуренцијата за средниот ред е најголема!


Не знам зошто не го игра Нани, ама Ферги пред некој ден изјави и дека не го продава. Незнам дали му оди муабетот на двајцата дури седат на клупа :pos2:, па затоа не го става во игра. Ниту го игра, ниту сака да го продаде. Или којзнае во што е проблемот. Но едно е сигурно, а тоа е дека Нани е во право кога заклучил дека му се уништува кариерата. Еден ден и со Нани можеби ќе се чувствуваме исто како во саботата кога го гледавме Тевез во друг дрес. А нешто слично се чувствував и вчера додека го гледав Саха во Евертон. Вистина е голема конкуренцијата кај нас, но Нани не е од вчера во Манчестер. И на крај како поинаку да завршам ако не и со познатата реченица "Ферги си знае...." :toe:

Досега најлогично објаснување за случајот со Нани ! :) :)
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom