Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Би сакал ад го земеме и Ленон од Тотенхем, детето е струја,а и дриблинг има невиден:vozbud:
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Вака сега... не му се нервирајте многу за Роналдо... Манчестер Јунајтед во својата историја освен Џорџ Бест, никогаш не е имал играч како Роналдо (пред се мислам на тоа што овој беше избран за најдобар играч на Светот), а секогаш освојувале трофеи...пред да дојде Роналдо Манчестер беше Шампион, со Роналдо беше Шампиони и после Роналдо ќе остане Шампион... убаво кажа Џену Грл, Гигс, Сколс и Невил-цела кариера се носители на играта на Јунајтед, додека Роналдо блесна 2 сезони кои ние неможеме да му ги заборавиме... но и наредната сезона ќе блесне друг... Манчестер има млади играчи кој се желни за докажување и еден ден тие ќе бидат носители на играта како што се сега Гигс и Сколс... само една работа ме плаши... Манчестер е Шампион на Англија веќе 3 години по ред, кое никој тим го нема направено во ПЛ... сите знаеме дека ретко кој тим може да реди титули во вака јака лига на Светот... мене ме плаши фактот што сега кога си отиде Роналдо, ако Манчестер оваа година не ја освојат титулата, тогаш ќе почнат гласините дека не сме ја освоиле бидејќи Роналдо не бил во нашиот тим и дека додека бил Роналдо Манчестер освојувал, а после него нема да може...:pipi:
А што ако пак ја освоиме? :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.574
Поени од реакции
6.272



и некој ке ми каже дека не вреди овој играч.
му треба малку некој психички да го посоветува и .....:vozbud:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Аууу не. Престанете со желбиве глупави плис.
Ленон замена за Рони. :S
Па некој мора да го замени или заради што си отиде таму местото ќе е празно во знак на почит кон него:tapp:
Дај не заебавај, си отиде си отиде и што треба да правиме сега, да тагуваме како мали деца?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не,не,неееееееее:(:(:(:(:(Полуматура сношти (прекрасна вечер) , се враќам што да видам?:(:(:(Би било најпедерски од мене да кажам , епа добро сега имаме 100 милиони ќе ги трошиме , не-не-не....Кристиано е играч кој не се купува со пари , едноставно магичен играч.Па нели најбогат клуб сме , што е ???Да ви се исерам и у 100те милиони , ме разочаравте.Сега Баерн ќе начука цена на Рибери , и за да сакаме да го земиме ќе треба да ги дадеме сите пари од трансферот на Ронладо...Ми се расипа се :(((
И ќе ја замолам управата да не дава такви педерски изјави , они се умрсиле кога ја виделе понудата , па сега ќе зборат Кристиано повторо изрази желба .цц.ц.ц.:tapp::tapp::tapp::tapp:
п.с Лани Реал ќе дадеше можеби и повеќе пари , ако не повеќе еве исто како сего не го продадоа , сега го продаваат.ПЕДЕРИШТА !
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Кој што сака нека рече,ама Манчестер Јунајтед изгуби многу со заминувањето на Роналдо.Какво и да е неговото однесување,беше најдобар.Моментално не гледам некој што може да го замени како што треба.
Сите што играат на неговата позиција се далеку од Роналдо.Можеби Рибери е најмногу би одговарало да дојде,но пак е голема загубата. :toe:
 

PeroAntic

Pelister vo srce
Член од
31 мај 2009
Мислења
212
Поени од реакции
1
Ovie pogore velat aj dosta so glupi zelbi(Lenon ne mozel da go zameni Ronaldo)mozi ne mozi ama kako prajte vie,igracot so ke go zameni Ronaldo treba da bide jak kolku nego???Ako e taka treba Messi da se kupi!:smir:Zato dosta so to mora da bidi nekoj kolku Ronaldo jak.Aj od pederceto prvo do kraj da se resime pa posle za zamena da gledame.Pozzzz:helou:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Не,не,неееееееее:(:(:(:(:(Полуматура сношти (прекрасна вечер) , се враќам што да видам?:(:(:(Би било најпедерски од мене да кажам , епа добро сега имаме 100 милиони ќе ги трошие , не-не-не....Кристиано е играч кој не се купува со пари , едноставно магичен играч.Па нели најбогат клуб сме , што е ???Да ви се исерам и у 100те милиони , ме разочаравте.Сега Баерн ќе начука цена на Рибери , и за да сакаме да го земиме ќе треба да ги дадеме сите пари од трансферот на Ронладо...Ми се расипа се :(((
И ќе ја замолам управата да не дава такви педерски изјави , они се умрсиле кога ја виделе понудата , па сега ќе зборат Кристиано повторо изрази желба .цц.ц.ц.:tapp::tapp::tapp::tapp:
п.с Лани Реал ќе дадеше можеби и повеќе пари , ако не повеќе еве исто како сего не го продадоа , сега го продаваат.ПЕДЕРИШТА !
Vo Real vrska ke nema be .!.
Samo Riberi i Valencia da gi zememe i kraj na prikaznata
CAO PLAYBOY !!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.574
Поени од реакции
6.272
Ovie pogore velat aj dosta so glupi zelbi(Lenon ne mozel da go zameni Ronaldo)mozi ne mozi ama kako prajte vie,igracot so ke go zameni Ronaldo treba da bide jak kolku nego???Ako e taka treba Messi da se kupi!:smir:Zato dosta so to mora da bidi nekoj kolku Ronaldo jak.Aj od pederceto prvo do kraj da se resime pa posle za zamena da gledame.Pozzzz:helou:
ленон сам не може да го замени освен ленон потребен ке биде уште еден играч како рибери а и напагач :salut:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Кој што сака нека рече,ама Манчестер Јунајтед изгуби многу со заминувањето на Роналдо.Какво и да е неговото однесување,беше најдобар.Моментално не гледам некој што може да го замени како што треба.
Сите што играат на неговата позиција се далеку од Роналдо.Можеби Рибери е најмногу би одговарало да дојде,но пак е голема загубата. :toe:

Жими к**ов изгубе многу...

Кога “го преживеавмеа“ заминувањето на Рој Кин....заминувањето на Роналдо не е ништо во споредба со тоа...така да...

Море Манчестер Јунајтед ги прави звездите. Не го прават звездите Ман. Јунајтед!

То е то....си замина роналдо еден од подобрите играчи последниве 2-3 години....низ историјата требало да си бегаат или да се пензионираат Џорџ Бест , Боби Чарлтон , Денис Ло , Данкан Едвардс (тој почина) , Стив Брус , Марк Хјуз, Брајан Робсон , Јап Стам , Дејвид Бекам , Руд ван Нистелрој , ЕРИК ЗВЕРОТ КАНТОНА , Оле гунар солскјаер, Рој Кин...

И сеа некој ќе и каже дека заминувањето на роналдо било потрагично од тоа што по разни основи ни заминале овие играчи???
ехеххе..немој не ме радуј!

**************
Играчите доаѓаат и си заминуваат.....клубот останува!
 

PeroAntic

Pelister vo srce
Член од
31 мај 2009
Мислења
212
Поени од реакции
1
ленон сам не може да го замени освен ленон потребен ке биде уште еден играч како рибери а и напагач :salut:
Pa dobro Lenon nemozi sam,ama pogore vo postot bese napisano so ismevanje kon Lenon zato taka reagirav.:smir::smir::smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Добар фудбалер (многу ми е жал што си оди) , но кога ќе оладам малку ќе сватам дека никогаш нема да биде тоа што се Гигс,Сколс,Невил,Руни.Кој ќе остават се на теренот за да Јунајтед победи.Со среќа нека му е.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Pa dobro Lenon nemozi sam,ama pogore vo postot bese napisano so ismevanje kon Lenon zato taka reagirav.:smir::smir::smir:
Ох бре боже, од површински фудбалски стручњачиња ми е преку кур.
Абе бидете реални, си оди Роналдо они Ленон го бараат.:uvo:
Играч кепек, има само брзина, никаков центаршут, па побогу ја иам посилен шут од него. Да не ги спомнувам психичките негативи.
 
K

kaiser soze

Гостин
Реков дека Манчестер ќе биде послаб, а не неколку пати послаб. Манчестер има страшен тим, не можи да падне подолу од трето место, па ако сака и Фердинанд нека го продаде.
Муабетот ми беше замина играч кој ти беше милина за очи да го гледаш. Замина ѕвезда! Сите клубови се горди на својата ѕвезда, сакаат да ја имаат и да и се восхитуваат.
Манчестер ја изгуби својата, додека Реал Мадрид доби две ѕвезди на готово! Треба да си будала да речиш дека Реал изгубил многу пари. Реал има многу пари, а јас те уверувам дека само од продавање на дресови и реклами во нареднава сезона ќе вратат барем 60 - 70 % од парите за овие двајца. Тоа нив им е пресметано. Ама за нов Роналдо треба време.. особено како овој..
Сепак тоа е фудбалот. Денес светот го вртат парите, исто и фудбалот.
Со поголем дел од постот се согласувам,иако претходните твои постови воглавно имаа за цел само провокација.
Точно е дека Манчестер во почетокот можеби ќе биде послаб,со оглед на тоа дека замина главната алка и играч во тимот последниве неколку сезони,иако некои ќе оспорат дека тоа бил токму Роналдо.Сепак статистички,играчки,тоа е непобитно,движечката сила во нападот на Јунајтед беше Роналдо.Но,кога некој играч настојува да го напушти тимот,отворено го критикува менаџерот,тогаш клубот и управата немаат друг избор освен да го продадат гореспоменатиот играч,колку и тој да е значаен за тимот.И самиот Роналдо сигурно посакуваше да се испроба во нова средина,во друга европска лига,но колку тој експеримент ќе биде успешен е прашање на време.
Што се однесува до финансиите,се согласувам дека Реал може да си ја дозволи сумата која е издвоена за трансферот на Роналдо,со текот на времето секако дека таа ќе им се врати,можеби не со титули,но секако со реклами,спонзорства итн.Друга работа е како Сер Алекс ќе реши да ги потроши парите добиени од овој трансфер,со кои може многу да добие.
И да,парите го вртат светот,а и фудбалот.А и Кристијано Роналдо.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom