Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
нани е сеуште млад и мора да остане на олд трафорд или да го пратиме на позајмица неколку месеци :toe: и парк е одличен играч и доколку си оди на негово место ке мора да да донесеме некое големо име.можеби давид силва :toe:
 
N

navivacka

Гостин
За Нани незнам дали би можел да си замине но Парк?не верувам дека би си заминал,има добри настапи,можеби последно време потклекнува ама понекогаш знае да изигра на добро ниво...Нани оваа сезона не покажа ништо а го најавуваа како замена за Роналдо:tapp:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Бензема ќе го предводи нападот на новиот реконструиран Манчестер Јунајтед Англиските медиуми пренесуваат дека Сер Алекс Фергусон се подготвува за реконструкција на тимот по неуспехот во Лигата на Шампионите и поразот од Барса


Mirror објави дека Сер Алекс Фергусон ќе го реконструира составот на Манчестер Јунајтед по дебакалот во финалето од Лигата на Шампионите против Барселона. Според весникот шокираниот Фергусон нема да ја искористи опцијата да го ангажира Карлос Тевез, додека пак Нани и Парк Џи Сунг исто така не се дел од плановите на стратегот.
Се шпекулира дека Ферги планира да потроши голема сума за засилувања но Шкотот верува дека вложување во Карим Бензема е многу поатрактивна опција отколку Карлос Тевез.
За услугите на Тевез, Јунајтед ќе мора да одвои 25 милиони фунти а Ферги е убеден дека за 30 ќе може да стигне до напаѓачот на Лион, Бензема кој важи за еден од најголемите надежи на Европскиот фудбал.
Нани не успеа да импресионира во својата втора сезона на Олд Трафорд додека пак Парк најверојатно ќе биде жртвуван за Јунајтед да стигне до услугите на Антонио Валенсија од Вига – трансфер, цел вредна 15 милиони фунти, која Ферги ја следи подолго време.
Според весникот од Јунајтед ќе замине и голманот Томас Кушчак а поголема шанса во првиот тим ќе добие Бен Фостер


За Нани да и јас би го продал но Парк не..
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
нани е сеуште млад и мора да остане на олд трафорд или да го пратиме на позајмица неколку месеци :toe: и парк е одличен играч и доколку си оди на негово место ке мора да да донесеме некое големо име.можеби давид силва :toe:
Па не ни мора да е големо име. Искористи го примерот на Реал Мадрид, од толку големи имиња пропаднаа и уште неможат да се вратат од тоа.

За Нани незнам дали би можел да си замине но Парк?не верувам дека би си заминал,има добри настапи,можеби последно време потклекнува ама понекогаш знае да изигра на добро ниво...Нани оваа сезона не покажа ништо а го најавуваа како замена за Роналдо:tapp:
Нани не ни доби многу игра годинава затоа сите го сметаме за разочарување, а лично мене поголемо разочарување ми испадна Бербатов него Нани. Не ми е јасно како може човек кој во Тотенхем даваше по 30 гола и трчаше по секоја топка кај нас игра толку лежерно. Дали дека другиве играчи се побрзи од него и така изгледа целото тоа на терен или стварно е промашен. Сепак поради тоа што се потрошија 30 милиони фунти нека му се даде шанса во следнава сезона. Ако првата половина се покаже нека остане ако не одма на трансфер. Можеби и тука е утката па сеа да имаме проблем со тевез и неговиот договор. тевез годинава даде толку клучни голови кои ни донесоа победа и тоа стално влегуваше од клупата, да едно време во првата полусезона беше во криза не можеше да постигне гол 10 меча ама на крај се покажа. Ако беше стартер можеби ќе беше подруго сега се ама ај предвреме не зборам сеуште зошто ни летото не е почнато уште па затоа да се стрпиме.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па не ни мора да е големо име. Искористи го примерот на Реал Мадрид, од толку големи имиња пропаднаа и уште неможат да се вратат од тоа.
Си знае Ферги што и како треба да се направи. Како што знаеме не е голем љубител на ѕвезди лисецот кога се работи за купување така да ќе почекаме и ќе видиме:smir:
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
5
spored mene premnogu ja potenciraat taa "rekonstrukcija " koga pred mecot so barca bevme smetani za dream team vo evropa . Kako e mozno po samo eden slab mec bez ogled deka bese najvazen vo sezonata da se smeni drasticno mislenjeto za sostavot na MAN UTD. a za transferite jas mislam deka fergie treba da se izbori za ostanuvanje na tevez i park dodeka nani iskreno mene mnogu me nervira i sum za negov transfer a na negovo mesto da dojde valencia , isto taka berbatov bi go sitnal odma i bi dodal pari za benzema so dve rotacii i nekolku milioni potroseni jas mislam deka sostavot bi bil dosta podobar so pogolema realizacija i brzina na bocnite strani . P.S. dolgo vreme ve citam i ucam od vasite komentai i za prva pat se resavam i ja da pisam neso na forumov. Cestitki za barca zasluzeno osvoia 3 tituli i se nadevam na takov uspej na MAnchester united do godina zdravje boze
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
spored mene premnogu ja potenciraat taa "rekonstrukcija " koga pred mecot so barca bevme smetani za dream team vo evropa . Kako e mozno po samo eden slab mec bez ogled deka bese najvazen vo sezonata da se smeni drasticno mislenjeto za sostavot na MAN UTD. a za transferite jas mislam deka fergie treba da se izbori za ostanuvanje na tevez i park dodeka nani iskreno mene mnogu me nervira i sum za negov transfer a na negovo mesto da dojde valencia , isto taka berbatov bi go sitnal odma i bi dodal pari za benzema so dve rotacii i nekolku milioni potroseni jas mislam deka sostavot bi bil dosta podobar so pogolema realizacija i brzina na bocnite strani . P.S. dolgo vreme ve citam i ucam od vasite komentai i za prva pat se resavam i ja da pisam neso na forumov. Cestitki za barca zasluzeno osvoia 3 tituli i se nadevam na takov uspej na MAnchester united do godina zdravje boze
Па не знам тоа колку бевме дрим тим сезонава. Можеби имавме толку освоени титули и поставивме рекорди ама и за време кога го поставуваме рекордот само одбраната ни работеше, а во напад дававме по 1 до 2 гола. Со што може да се каже дека и се точни тврдењата дека со јаката одбрана испоосвоивме тоа што освоивме. Па и разговорите што се вртат за реконструкција се вртат за средниот ред и нападот, одбраната никој не ја ни спомнува. како ќе се развива понатаму тоа не знам ама ќе видиме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
Ако е до мене не би правил големи промени на екипата,можеби само некој брз напаѓач и некое добро лево крило..Другото е се супер!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Наредната сезона играме Комјунити Шилд со Челзи :)
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
абе дено, иако не сум јас тема ни ливерпул не е темата (ама вас ви е омилена) виде ли некаде јас да плачам? виде ли некаде да обвинам судии или судбината? лично јас сум задоволен, завршивме две три бодчиња позади вас, шо ќе рече титулата е ваша, ама тенко. нијанси ја решија, проблеми со нашиот крпен состав на моменти, и тоа е тоа.
во ПЛ нема финале, има прв, има што се борат за ЛШ, за УЕФА, за опстанок... и.т.н.
додека секој турнир од типот на ЛШ има само еден победник. нема второ место :) реков и пак ќе речам (и ливерпул кога губи у финале е исто) оној што ќе изгуби во финале е најголемиот губитник таа сезона. зборам од спортски аспект, додека финансиската добивка (која мене не ме интерсира) е друго прашање. тогаш да, не е сеедно до каде ќе догураш, осмина или финале.

на моменти ми делувате како вие да сте тие што се повеќе загрижени што ливерпул нема титула 20 години, него самите навивачи на ливерпул.

да не заборавм еден интересен момент.
прочитав денес, ферги се изнервирал тотално кога еден од англските новинари пазете се ДРЗНАЛ да го праша дали после овој пораз ќе го води тимот наредната сезона. нормално, ГОСПОД попиздел, бидејќи кој е тој пораз што може да го смени господ од тренер? па дури и будала го напраил. е лесно му е...за истото се жалеше и мурињо. во случајот за венгер. и со право по мое. нема везе.. друга тема

исто така за смеење е изјавата дека ќе победеле да играл флечер, при тоа заборавил со кој состав излезе барса.
АБЕ НА ТАКОВ ТИМ ДА БАРАШ АЛИБИ ВО ПОРАЗОТ СО НЕИГРАЊЕТО НА ФЛЕЧЕР. бруко невидена!

ок, време е за нови инвсетиции, ферги осеќам ќе тргува пак летово. ќе искешира некое стотче осеќам...

ајде чао, поздрав до вторите во европа :)
мики извини што се мешам .... манчестер не ми се меѓу најомилените екипи него не можев а да не забележам .... да го цуцна поштено само поради лоша тактика и немање среќа (прв шут , прв гол во кога доминираа) ...ама ОД ШТО СИ ТИ ЗАДОВОЛЕН ОД ОВАА СЕЗОНА ОД ЛИВЕРПУЛ ... трубиш а финале , а полуфинале поразот е ист во ЛШ .... епа 3 бодчиња или 30 пак сте лузерчиња .... манчестер има со пто да се гордее оваа сезона ? вие ....
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
мики извини што се мешам .... манчестер не ми се меѓу најомилените екипи него не можев а да не забележам .... да го цуцна поштено само поради лоша тактика и немање среќа (прв шут , прв гол во кога доминираа) ...ама ОД ШТО СИ ТИ ЗАДОВОЛЕН ОД ОВАА СЕЗОНА ОД ЛИВЕРПУЛ ... трубиш а финале , а полуфинале поразот е ист во ЛШ .... епа 3 бодчиња или 30 пак сте лузерчиња .... манчестер има со пто да се гордее оваа сезона ? вие ....
Со отисокот на камерата.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Со отисокот на камерата.
Па таков отисок никој не може да направи. Сите останати фудбалери на светот се поцивилизирани. Кога некој не може да допри титула ќе се задоволи и со камера.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Па таков отисок никој не може да направи. Сите останати фудбалери на светот се поцивилизирани. Кога некој не може да допри титула ќе се задоволи и со камера.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
хахаха да да баш така. Додека цел тим на манчестер може да си ги прави најлудите фантазии со титулата, не да ја баци туку да ја лиже ако сака или водата секој ден од тоа да си ја пие. Жерард ќе чисти камери за без пари ама ни за тоа не го бива со неизмиените заби и камерата ја замагли. А од здивон и на камерманот 100% му се слошило. Ама ајт луѓето си се задоволни тоа е најважно.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
мики извини што се мешам .... манчестер не ми се меѓу најомилените екипи него не можев а да не забележам .... да го цуцна поштено само поради лоша тактика и немање среќа (прв шут , прв гол во кога доминираа) ...ама ОД ШТО СИ ТИ ЗАДОВОЛЕН ОД ОВАА СЕЗОНА ОД ЛИВЕРПУЛ ... трубиш а финале , а полуфинале поразот е ист во ЛШ .... епа 3 бодчиња или 30 пак сте лузерчиња .... манчестер има со пто да се гордее оваа сезона ? вие ....
очигледно и ти си еден од оние не-фанови на ливерпул што е повеќе загрижен од самите фанови.

титулата ја осови манчестер, и само еден клуб може да ја освои. не знам што е нејасно. никој не го осопори тоа.

него, една мала бесплатна лекција како се поднесува пораз. достојно. кој би требало во моментов да е гневен ? :) замисли ливерпул да земеа титула, а манчестер да изгубеа. можам да замислам. војна ќе беше на форумов :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom