Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.267
хахаха роналдо и андерсон :pos2::pos2: не разбрав најдобро што си рекоа но интересни беа :pos2:

и помалку нека ве интересира кај се оние од ливерпул, оние од ливерпул се тука за ливерпул, не за манчестер :)
а кога губеше манчестер бевте овде нели :):pos2: сигурен сум дека ливерпул како екипа ке постои додека игра жерард таму.во тоа време нема да освојат ни 1 титула во ПЛ.на жерард кариерата ке му трае малку повеке од вообичаено,со надеж дека ке освои ПЛ.мислам дека ке ја заврши малку покасно од малдини.само малку.година-две.откако ке виде дека нема шанси да освои ке се моли кај нас да игра.и откако ке биде културно одбиен ке се повлече од јавноста.по неговото пензионирање ливерпул ке почне да тоне и тоне и ...... :helou:
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
хахаха роналдо и андерсон :pos2::pos2: не разбрав најдобро што си рекоа но интересни беа :pos2:



а кога губеше манчестер бевте овде нели :):pos2: сигурен сум дека ливерпул како екипа ке постои додека игра жерард таму.во тоа време нема да освојат ни 1 титула во ПЛ.на жерард кариерата ке му трае малку повеке од вообичаено,со надеж дека ке освои ПЛ.мислам дека ке ја заврши малку покасно од малдини.само малку.година-две.откако ке виде дека нема шанси да освои ке се моли кај нас да игра.и откако ке биде културно одбиен ке се повлече од јавноста.по неговото пензионирање ливерпул ке почне да тоне и тоне и ...... :helou:
ФИУ ќе го снема, ке остане само нивната историја.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Манчестер ајт честито и на вас титула од бјанконерите
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Е па честито титулааааааааааааааааааааа :pehar::pehar::pehar:. Повторно хет-трик. Сега останува да ја ставиме јаготката на шлагот на 27. Имавме одлична сезона во премиер лига и бевме најконстантни со исклучок на некој периоди. И не сакав но морам да го пишам ова за сите манчестер хејтери :sekss::sekss::sekss::sekss:.
GLORY GLORY MAN UNITED!!!!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320
Извинете за преголемиот пост

За Download целиот натпревар: [Во супер квалитет ќе ги има за некој сат и коронијацијата и славењето од Skysports додека ова е со Руски коментатор]

Torrent File

First Half

Second Half
HTTP Files

First Half

Download

Second Half

Download Part 1
Download Part 2

ЕДИТ: Еве неколку изјави на играчите
Giggs - I want record
Veteran wants record fourth straight title next term



Ryan Giggs is not resting on his laurels after helping Manchester United win another title - he wants the Red Devils to go on and win a record-breaking fourth on the trot.


Saturday's success means the veteran has now scooped 11 Premier League titles with the Old Trafford outfit.

The latest win means United have become the first club to achieve a hat-trick of titles twice, having done what Huddersfield, Arsenal and Liverpool previously achieved between 1999 and 2001.

But Giggs is looking to further success, saying: "I hope we win another one next year.

"No-one has ever won it four times on the trot so that is another record for us to break."

It has been a memorable season for the 35-year-old on a personal level after he collected the PFA Player of the Year award and made a landmark 800 appearances for the Red Devils.

But Giggs says it is all about success on the field, not personal accolades.

"It has been a special season for me," he said.

"I would rather have league titles than personal accolades.

"But I was so happy to win that PFA award at my age. And being a United fan growing up, to play 800 times for the club is brilliant for me.

"It has been a special time for the club since the manager took over. We have been fortunate to win so much, hopefully we can carry it on."

Another long-serving player, Gary Neville, believes the current squad is the strongest ever assembled by Sir Alex Ferguson.

He said: "The thing about this squad is you can't really name a side.

"Through the season so many players have contributed. It's about the squad and everybody's contributed really well.

"The depth of the squad you can't compare. This is the best squad by far, it's the strongest."

====================================================================

Ronaldo 'really, really happy'
United winger revels in third successive title



Cristiano Ronaldo insists he is 'really, really happy' at Manchester United after winning a third successive Premier League title.

The Portuguese winger continues to be linked with a move away from Old Trafford after being courted by Real Madrid last summer.

United resisted the overtures of the Spanish giants 12 months ago, but reports claim Real will make a renewed bid to sign Ronaldo at the end of the season.

Ronaldo has long held a desire to play in Spain and again hinted at a move away from the newly-crowned champions in the future.

However, the 24-year-old was keen to stress his happiness with United after a 0-0 draw at home to Arsenal clinched the title.

He told Sky Sports 1: "It's brilliant, the atmosphere here is unbelievable, the supporters screaming, singing songs... it's amazing but the future you never know.

"But as I said before, I'm really, really happy here."

The 24-year-old was delighted to have helped the Red Devils to an 11th Premier League title at Old Trafford, and an 18th top-flight crown to draw level with Liverpool.

"It's a fantastic achievement, to win at home the Premier League again, it's a brilliant feeling - always brilliant." he said. "All the supporters and all the fans are brilliant.

"I try to do my best all the time. We win the league and now we go to win the Champions League.

"We have to enjoy this moment. This moment is very special. In the next two or three days we have to concentrate on the Champions League because everyone wants to win this competition."

==============================================


:pos: :pos:

================================================================

Слики од прославата:















































































И за крај... :(:(
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Hell`z секоја чест за сликиве. Респекат за тебе. Инаку оваа последната ми го крши целиот филм и неможам да се опуштам во славјето.:toe: PLEACE CARLOS STAY
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Последно време, а особено овие два дена сме сведоци на едно болно коментирање, од една незрела личност која фаќајќи се за сламка, насобра многу сено пред себе, па сега се гуши самиот. Секако дека го препознавате Бенитез со своите настапи од типот "во светот на бајките и приказните...". Но се гледа дека тој има оставено и поколенија во Македонија, па некој сака да не убеди или сам да се убеди во тоа, "кој треси повеќе глупости, Бенитез или тој." Но да одиме со ред.

ве боли увото што освоивте титула, битно ви е каде се оние од ливерпул.
Нас, ништо не не боли. Ние сме опкружени со радост, веселба и позитивни вибрации, а од тоа ништо не боли. Прашај ги твоите предци од пред 100 години кога освојувале титула, па ќе ти кажат.
А навистина ни е битно каде сте вие од Ливерпул, затоа што посакавме нашата еуфорија и радост да ја зачините со некој добар виц од типот на "научна фантастика". Навикнавме на вицови од вас бидејќи повеќе вие пишувате во нашиот отколку во вашиот клуб.

а оние од ливерпул ќе дежураат овде за вас желбите да ви бидат исполнети.
Ние не ве тераме да дежурате. Но тоа што вие не можете да заспиете од тага и болка, тоа што вие плачете наместо да се радувате, тоа што немате друг избор освен да тресите глупости кои воопшто не се поддржани АМА БАШ со ништо, ... е ние за тоа не сме виновни. Виновни се феномените наречени МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД.

до оваа година бевме најтрофејни, од оваа година не сме, има две такви екипи.
Не ви преостанува ништо друго туку само да се повикувате на духови. Затоа што од тие кои носеле трофеи за вашиот тим, сега нема можеби ниту една коска. Одамна се духови. Затоа понатаму ќе си останите мртва природа, а трофеи ќе споменувате само во "in memoriam" емисии.

конечно. ви требаа 50тина години да се израмните со најдобрите.
А вие што правите "тие 50тина години". Наместо да играте, се повикувате на духови. Токму затоа не знаете како изгледа трофеј во премиер лига. Треба едно да ви е јасно: "на успесите на жабата, никогаш не се радува полноглавецот".

идната година ќе биде срушен сонот на ферги, кој за жал ќе мора да си оди во пензија.
Знам дека така ви одговара но Ферги е посвеж од цел Ливерпул. Само не ми е јасно кој ќе го сруши сонот, затоа што Бенитез време е да лета на клоци, а Џерард кариерата ќе ја заврши побрзо од Фергусон.

мачестер освојувал тутули многу повеќе заслужени од оваа година. оваа година според мене незаслужено, дискутирано на долго и широко зошто.
А кој според тебе требаше заслужено да освои титула? Оние кои цело време играа на среќа, со помош на судиите? Оние кои немаат кондиција да издржат далеку полесен распоред? Оние кои последните месеци учествуваат само во премиер лигата? Оние кои на 14 натпревари ги спасуваа бодовите во 93 минута?
Додека го пишувам ова, ме гледа колегата и ми вели: "Ааааааа ти мора за Ливерпул да пишуваш" :).

и помалку нека ве интересира кај се оние од ливерпул, оние од ливерпул се тука за ливерпул, не за манчестер :)
Е па не интересира, затоа што повеќе пишувате за Манчестер отколку за Ливерпул. Но не се секирајте, тоа се закони на природата. И на лов да одите, повеќе ќе дискутирате за мечка, отколку за мравка.

него било кој од манчестер, макар бил тоа и оваа година најдобриот играч т.е. најдобрата резерва рајан гигс
Па тоа е големината наша. "Резервите" наши се за неколку класи подобри од вашиот најдобар првотимец. Џерард треба три пати да воскресни (не за да го стигни туку) за да почни да се споредува со Рајан Гигс, човекот кој е недостижна легенда, синоним за професионализам, крал на фудбалот во Англија, ЧОВЕКОТ СО РЕКОРДИ во натпревари и титули, човекот кој е недостижна перспектива за сите од Ливерпул.

После ова зарем треба уште да се прават споредби?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Прекрасен ден , прекрасен :)Колку само ми беше убаво , сите ми честитаат охохох:pipi:
п.с Хелз браво за сликите , Канал89 браво за постот.Оставете го нека си се исплаче:)
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60

Поздрав до сите Лузери! :toe:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе што се замарате со Лузерине. Ајт сеа тепавме скршивме рекорди остајте ги нека си жалат, а ние да си прославиме 3та по ред па и за недела дена 2рата по ред од ЛШ. Веќе таму да се фокусираме треба.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.267
:pos2::pos2:anderson :pos2:го саскам човекот.машина е.аз се го бива.би можел да се занимава со актерство да глуми во хумористични филмови откако ке ја заврши кариерата :smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Со мало закаснување....честито титула, и поздрав до вас !!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom