LGBT-популацијата и современиот свет

  • Креатор на темата Out Boy
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
S

smart ass

Гостин
јасно е тоа дека се тестира...шпоточно само 60% стигнува до примателите но сепак остана тоа а кај нас не верувам дека наскоро ќе се смени:smir:
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Па темава вака; бидејки гласи GLBT-популацијата и современиот СВЕТ значи во тој современ свет гејојте не се дискриминираат за разлика од кај нас...

бидејки ние сме нецивилизираниот свет:helou:

или поточно заостанатиот свет
Насловот не имплицира такво нешто воопшто. Но, индикативно е како ти го толкуваш, е***и г*****т хомофоб.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
јасно е тоа дека се тестира...шпоточно само 60% стигнува до примателите но сепак остана тоа а кај нас не верувам дека наскоро ќе се смени:smir:
ама не можеш така да размислуваш пошто такви заразни болести не ги имаат само хомосексуалците може да ги имаат сите...крвта се испитува пред да се даде...и не знам што е разликата во нивната крв и нашата исто ти е и нивната може да биде инфицирана и нашата...треба тоа кај нас да се смени, а и од кај ќе знае лаборантот што зима крв дека тој е хомосексуалец ако тој самиот не признае:toe:
 
S

smart ass

Гостин
ама не можеш така да размислуваш пошто такви заразни болести не ги имаат само хомосексуалците може да ги имаат сите...крвта се испитува пред да се даде...и не знам што е разликата во нивната крв и нашата исто ти е и нивната може да биде инфицирана и нашата...треба тоа кај нас да се смени, а и од кај ќе знае лаборантот што зима крв дека тој е хомосексуалец ако тој самиот не признае:toe:
ма не размислувам така говорам ко што е лаборантот нема да знае секако.

но за проверките на кјрвта ми е јасно на крај краеви и крв давам.

е сега за болестите-конкретно после 70-сети и сексуачлната револ.уција во 80-тите се појави ХИВ и навистина најголем процент од инфицираните беа гејој така да јасно е...

затоа и денес така прават во прашалниците иако денес барем на ХИВ подеднакво сите луѓе се подложни...ама 80до 90 фактор за ширење на ХИВ беа гејој тоа е ФАКТ а денеска кај нив типчен е сифилис и гонореа....најчесто тоа се тешки инфекции ужас...
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
затоа и денес така прават во прашалниците иако денес барем на ХИВ подеднакво сите луѓе се подложни...ама 80до 90 фактор за ширење на ХИВ беа гејој тоа е ФАКТ а денеска кај нив типчен е сифилис и гонореа....најчесто тоа се тешки инфекции ужас...
Типични се тие и за хетеросексуалците. Хомосексуалците се поподложни поради погрубата природа на копулативниот процес кај нив, но не повеќе од хетеросексуалците кои практицираат анален секс.
 
S

smart ass

Гостин
да ама гејој морат анал:toe:

поризичен е аналниот секс баш поради микрокрварењата при пенетрацијата,а и секако бактериите се друг проблем...
 
O

Out Boy

Гостин
да ама гејој морат анал:toe:

поризичен е аналниот секс баш поради микрокрварењата при пенетрацијата,а и секако бактериите се друг проблем...
The prevalence of anal sex among homosexual couples in the West has varied over time. Magnus Hirschfeld, in his 1914 magnum opus, The Homosexuality of Men and Women reports the rate of anal sex among homosexual men surveyed to be 8%, the least favored of all the practices documented. By the 1950s in the United Kingdom, it was thought that about fifteen percent of male homosexuals practiced the method.The Gay Urban Men's Study (P.I. Stall, UCSF) and the Young Men's Study (YMS, PI Osmond/Catania, UCSF), indicate that 50% of men surveyed engage in anal sex. The Laumann study claims that 80% of gay men practice it, while the remaining 20% never engage in it at all.

A survey conducted from 1994 to 1997 in San Francisco by the Stop AIDS Project indicated that over the course of the study, among men who have sex with men, the proportion engaging in anal sex increased from 57.6% to 61.2%.
A 2005 survey of the U.S. Centers for Disease Control and Prevention found a rising incidence of anal relations in the American heterosexual population. The survey showed that 40% of men and 35% of women between 25 and 44 had engaged in heterosexual anal sex; in 1992 a similar survey found that only 26% of men 18 to 59 and 20% of women 18 to 59 had. By way of comparison, seven times as many women as gay men engage in anal intercourse, a figure reflecting the greater overall heterosexual population. Another survey in 2008 focused on a much younger demographic of teens and young adults aged 15–21. It found that 16% of 1350 surveyed had had anal sex in the previous 3 months, with condoms being used 29% of the time.
И во најдрастичниот пример (Ломановото истражување), најмалку 20% од геј-паровите не практикуваат анален секс, туку другите форми.
Просекот на застапеност на анален секс меѓу геј-паровите, сумирано од четирите истражувања, е 38%.

Просекот на стрејт-двојки кои практикуваат анален секс е 30%.
Младите стрејтери меѓу 15 и 21 година, во просек практикуваат анален секс во 16% од случаите. Од нив, 71% не користат кондом.

:vozbud:
Рече нешто, dumb ass?
 
S

smart ass

Гостин
И во најдрастичниот пример (Ломановото истражување), најмалку 20% од геј-паровите не практикуваат анален секс, туку другите форми.
Просекот на застапеност на анален секс меѓу геј-паровите, сумирано од четирите истражувања, е 38%.

Просекот на стрејт-двојки кои практикуваат анален секс е 30%.
Младите стрејтери меѓу 15 и 21 година, во просек практикуваат анален секс во 16% од случаите. Од нив, 71% не користат кондом.

:vozbud:
Рече нешто, dumb ass?
полека со темпераментот БРУНО:vozbud: ,без нервоза јас веќе кажав и ќе кажам пак,вашиот генетски профил нема да опстои на планетава односно не е соодветен и чисто постоењето на гејој е безцелно
така да биолошки сте предодредени да не оставате наследство па сега трчате по ЕУ а некои и уште малце ќе си купуваат деца за ајфон тие поранети со ајфон а погладните може и вокмен на касета.


и сега анкетата кажало ова кажала она ОК.

така е не негирам.

но џабе е веруј ХИВ се прошири 80-90 натакај е ирелевантно.

значи слично како што чумата била пренесувана преку глувците така и гејовите значи 80-90 година послужија како пренесувач на ХИВ.

ова ја не го измислив,и првиот ХИВ е геј значи геј популацијата треба да се извине за ширењето на ХИВ и наместо паради,шминки и така натака да донираат пари за истражување кое еве почнува да дава резултат.

А кога сме кај законите и ти си еднаков пред уставот и јас...

значи кај и да е нити некој те прашува што правиш дома или кај и да си а вие само да се покажете на паради ЗОШТО паради????

не ја сфаќам поентата на парадите навистина.
знаеме дека има гејови и тоа е факт...оти паради???

и сега стрејтерите млади не користеле кондоми,види сега ако имаш стабилна партнерка не мора ама ако немаш мора јас на пример имав партнерка и знаејќи дека она има секс со друг користев кондом.

а кога би знаел дека нема чуму ќе ми е кондом??(ако се е ОК и сите услови хигиена показатели се ОК).

ако е работава за вистинска љубов ај да ја оправдаш...ама гејој сакаат секс само,дали сум ја грешка ама по весниците на огласи нема геј кој барал парнер за љубов дружење сите бараат за секс....така даааа..промискуитет и секс НЕ Е ЗА ЉУБОВ.

да беше ај налет ќе речам сеедно ми е и така и така ама не е за љубов.

бујрум докажи ако геј има љубов тогаш налет:toe:
 
O

Out Boy

Гостин
полека со темпераментот БРУНО:vozbud: ,без нервоза јас веќе кажав и ќе кажам пак,вашиот генетски профил нема да опстои на планетава односно не е соодветен и чисто постоењето на гејој е безцелно
така да биолошки сте предодредени да не оставате наследство па сега трчате по ЕУ а некои и уште малце ќе си купуваат деца ...
Не знам на што алудираш, ама биолошки ретко кој хомо не може да остави “наследство“ по природен пат. Не знам што ти е филмот... :toe:

Ако ја вмешуваш и теоријата на Дарвин, да ти кажам само дека одамна е побиена, дел од фактот што неговото твдење дека “ќе опстојат само видовите кои ќе се приспособат“ не важи во случајов, бидејќи според оваа теорија, хомосексуалците не се приспособени бидејќи не оставаат наследство. Колку и да се прави природна селекција на човечките раси, хомосексуалци ќе има, нивното постоење не е бесцелно, исто како и твоето. Жалам што не го разбираш тоа...

значи слично како што чумата била пренесувана преку глувците така и гејовите значи 80-90 година послужија како пренесувач на ХИВ.
ХИВ-от е лабораториска креација на американската влада, со цел депопулација на светот, како највисок државен приоритет на нивната влада во седумдесеттите и осумдесеттите. Пуштен е на два наврати, првпат меѓу хомосексуалците од Њујорк, а потоа и преку вакцина во централна Африка, под изговор дека е вакцина против сипаници.

Некаде околу 400 њујоршки хомосексуалци биле “вакцинирани“ против некоја болест. По неколку години СИТЕ умреле од СИДА. Ако бараш некој да обвинуваш, барај го администрацијата на САД и меѓу бисексуалците, кои да знаеја што сакаат, немаше да ја пренесат и кај жените и децата.

Во 2003, 51% од новоинфицираните со ХИВ, биле стрејтери.36% биле хомосексуалци. Затоа што овие вторите станаа свесни и се заштитуваат, а стрејтерите како тебе уште мислат дека СИДА-та уште се случува само меѓу “педерите“ и во странство...
 
S

smart ass

Гостин
Дали знаеш кои економски трошоци ги влеше СИДА-та.

не би рекол намерно пуштен.

патем литон корпоирацијата ја обвинуваат за броизводство на ХИв ама не верувам иако станува збор за 'паметен' вирус кој мутира баш кога организмот ќе спреми одбрана,за потоа да ги уништи лимфните жлезди и останувате без имунитет...настинка,течна столица...ТБЦ сите болест веќе се на куп терапија воглавно симптоматска а додатоците во исхрана најчесто скаапи како матичен млеч и слично се обавезни...значи вирусот има фази односно оди накај троа памет би се рекло што алудира на генетски модификации но и не е доказ за истите.

план за депопулација...имаат само терористи и кју клукс клан и слични идиоти налик таквите.

која логика е па со вирус да се врши истата на кој дури и тие што го пуштаат сами си зариваат нож во грб.


П.С гладот во африка и Индија-и тоа е план за депопулација??

и каде е доказот за љубовта.

ако е работава за вистинска љубов ај да ја оправдаш...ама гејој сакаат секс само,дали сум ја грешка ама по весниците на огласи нема геј кој барал парнер за љубов дружење сите бараат за секс....така даааа..промискуитет и секс НЕ Е ЗА ЉУБОВ.
и кажав еволутивно немате родителски нагон инстиктивен бидејќи целите кон ист пол...значи деца или за ајфон...африканците имаат по 8 деца едно за ајфон друго за хјулит-пакард трето за НБА баскет оригинал:toe:
 
O

Out Boy

Гостин
А кога сме кај законите и ти си еднаков пред уставот и јас...

значи кај и да е нити некој те прашува што правиш дома или кај и да си а вие само да се покажете на паради ЗОШТО паради????

не ја сфаќам поентата на парадите навистина.
знаеме дека има гејови и тоа е факт...оти паради???
Не, очигледно не знаете дека има гејови и другите видови хомо...
Добро еве, ти може си свесен за тоа, ама мнозинството не е.
Ете, затоа ПАРАДА.

И не сме еднакви пред Уставот и законите...:vozbud: Додека ти имаш право на брак со ГРАЃАНИНОТ на РМ кој го сакаш (по дифолт е жена), јас немам право на брак со ГРАЃАНИНОТ на РМ кој го сакам, само и САМО затоа што тој граѓанин е од ист пол.

и сега стрејтерите млади не користеле кондоми,види сега ако имаш стабилна партнерка не мора ама ако немаш мора јас на пример имав партнерка и знаејќи дека она има секс со друг користев кондом.

а кога би знаел дека нема чуму ќе ми е кондом??(ако се е ОК и сите услови хигиена показатели се ОК).
ако е работава за вистинска љубов ај да ја оправдаш...ама гејој сакаат секс само,дали сум ја грешка ама по весниците на огласи нема геј кој барал парнер за љубов дружење сите бараат за секс....така даааа..промискуитет и секс НЕ Е ЗА ЉУБОВ.
да беше ај налет ќе речам сеедно ми е и така и така ама не е за љубов.
бујрум докажи ако геј има љубов тогаш налет:toe:
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
Некоја имала секс со дриг/и, а ти си мислел дека си имал партнерка... :pos2: Ете ја промискуитетноста ваша стрејтерска, лицемерието ваше немерено. А да беше истиот случај во геј-верзија, очи ќе ископавте да докажете колку тоа хомичите биле неморални и промискуитетни.

Самиот факт што си имал нешто со некоја за која СИ ЗНАЕЛ дека не е само твоја, не те прави ништо подобар од неа.

И кога имаш стабилна и верна партнерка, ризикот од инфекции при анален секс (за тоа падна збор), како хепатит, ХПВ и еден куп други -ПОСТОИ! Плус тоа, никогаш не можеш да знаеш дали партнерката не паднала во искушение (читај: во туѓ кревет) и што може да ти пренесе.

Не се гејовите тие кои сакаат само секс, туку педераната. Ај, во името на вистината, ќе направам едно истражување за состојбата во Македонија, па ќе ти презентирам. ОК?

и кажав еволутивно немате родителски нагон инстиктивен бидејќи целите кон ист пол...
Оф леле заднику, ориентацијата нема врска со инстинктот за родителство. Ако е така, и стерилните двојки немаа да посвојуваат, оти природно се серилни, т.е. не се предодредени за родители и го немаат тој инстинкт.
 
S

smart ass

Гостин
стерилитетот е друга работа-хомосексуалноста друга....не се за споредба.

а што па кој рекол ние сме светци и ние сме промискуитетни ама конкретно 80-90 геј популацијата го рашири ХИВ.

патем конкретно за законите СЕПАК сме исти согласно природата и општеството бракот е институција и темел на општеството.

ако се дозволи брак помеѓу исти полови(не цивилни унии) туку брак тоа би значело крај на бракот како институција,замисли некој би ориентиран еднаш се жени,па се мажи:pos2: па се премажува...или некој стрејтер се буди и сака наеднаш сака маж па ајдеее....не оди

наместо брак треба имотните односи,права и мобврски пред нотар.
 
O

Out Boy

Гостин
стерилитетот е друга работа-хомосексуалноста друга....не се за споредба.

патем конкретно за законите СЕПАК сме исти согласно природата и општеството бракот е институција и темел на општеството.

ако се дозволи брак помеѓу исти полови(не цивилни унии) туку брак тоа би значело крај на бракот како институција,замисли некој би ориентиран еднаш се жени,па се мажи:pos2: па се премажува...или некој стрејтер се буди и сака наеднаш сака маж па ајдеее....не оди

наместо брак треба имотните односи,права и мобврски пред нотар.
Врз основа на што ги издвојуваш инстинктот за родителство кај стерилните од оние кај хомосексуалците. Првите не можат да имаат деца, вторите МОЖАТ.

Да, бракот е столб на општеството, ама парадокс е да тврдиш дека “ако се дозволи брак (...) тоа би значело крај на бракот како институција“. Баш спротивно, ќе значи зацврснување на бракот како институција, затоа што на една голема група, која до тогаш немала можност да стапи во брак со ГРАЃАНИН на РМ, сега ќе може.

И не се секирај, никој до сега не се разбудил од спиење и да му текнало дека од тој ден ќе сака мажи. Ич да не се плашиш од тоа. :tv:

А да беше нотарот решение, немаше да има потреба од институција брак, или таму немаше да се споменуваат имотно-правните односи.
 
S

smart ass

Гостин
Хомосексуалците МОЖАТ да имаат деца ама САКААТ ДА ПОСВОЈУВААТ?!?!



оти????

Да, бракот е столб на општеството, ама парадокс е да тврдиш дека “ако се дозволи брак (...) тоа би значело крај на бракот како институција“. Баш спротивно, ќе значи зацврснување на бракот како институција, затоа што на една голема група, која до тогаш немала можност да стапи во брак со ГРАЃАНИН на РМ, сега ќе може.
:ne::ne::ne:

бракот каков што го знаеме е темел на општеството,геј-браковите само ќе имаат дејство како влагата на темел.


А да беше нотарот решение, немаше да има потреба од институција брак, или таму немаше да се споменуваат имотно-правните односи.
нотарот е решение само за оние кои се геј+имај предвид став на црква кога вистинска црква ќе се осуди да прогласи мен анд мен и you may kiss the......?!?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom