И официјално, Љубе најави формирање на партија

R

RAYTHEON23

Гостин
Да живее ВМРО-МЛЕЧНА!!!!:vozbud:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

најверојатно ке делуваат заедно со лјубчо...патем иста школа се едниот татар другиов хрват па за македонија:tv:

Ljube bratu, ne sum ja slusnal vesta deka si resil da pravis partija.Ja pravis istata greska sto ja napravija mnogumina pred tebe. (Ljubco, Dosta,Marjan itn). namesto da ostanes vo partijata na koja pripagjas i koja si ja gradel so svoi race ti ja napustas i im ja prepustas na tie koi go unistija mitot za VMRO DPMNE. Ke zavrsis za kratko vreme kako i tie pred tebe. Vrati se vo VMRO DPMNE. Tamu treba da se vodi borbata za vrakanje na sjajot na nacionalnata,desno orientirana,demohristijanska,narodna partija koja ja sakavme i za nea se borevme.
митот за дпмне го уништи лјубчо
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

најверојатно ке делуваат заедно со лјубчо...патем иста школа се едниот татар другиов хрват па за македонија:tv:



митот за дпмне го уништи лјубчо

Бугар и Хрват не е исто има ГОООООЛЕМА разлика...
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Бугар и Хрват не е исто има ГОООООЛЕМА разлика...
ТОЧНООО

само ме интересира кои ке нидат целите на оваа нова партија...а и не само од вмро туку и СДСМ ке изгубу членство...како и доста неопределени би ја избрале за опција...па така да мислам неговата партија не е грешка како претходниве:helou:
 
Член од
29 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
9
Па има голема можност да е дел од коалицијата на внатрешни и надворешни фактори за уривање на ВМРО-ДПМНЕ.Средбите со Бранко за време на изборите беа демантирани НЕ.
Епа чудо ако падне дпмне :toe: утре нема сонце да огрее.
Шо има разлика од кога владееше сдсм со ова сега.
Дане се напрај нешто поарно, нешто ново,да не се запосли народ,да не се отвараат фирми или повеќе се затвараат, да не дојде некој странски инвеститор освен Моше Баум од Сведмилк,кај е Бунарџик,Џонсон мети,Инвест ин маседонија,Која лопата фрлена од Грујо виде крај,само камен темелници.Комуњарине барем јавно кажуваа дека ништо не прават,овај се изналажа дека се ке направи до пред 2 недели и сега наеднаш нема.Сега ке зема кредит за да дај плата на буџетарите и пензионерите.Мене дома со сдсм ми беше лошо, ама со дпмне ми е бетер во однос на примања,расходи,слободен живот и тоо.
Чудо Големо ке се срушело дпмне !!!
И да се вратам на темата,дпмне ке падни ако сака некој од западот а не од Брат Љубе и БЦ и Љубчо.Западот ги носи западот ги симнува,да ти е јасно, а не дека многу народот го сака Грујо па за него гласа.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

најверојатно ке делуваат заедно со лјубчо...патем иста школа се едниот татар другиов хрват па за македонија:tv:
Ama toj ,,hrvat" se borese vo 2001 za Makedonija ne za HRVATSKA toj istiot hrvat lezese 4 god vo HAG za MAkedonija a ne za hrvatska
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Епа чудо ако падне дпмне :toe: утре нема сонце да огрее.
Шо има разлика од кога владееше сдсм со ова сега.
Дане се напрај нешто поарно, нешто ново,да не се запосли народ,да не се отвараат фирми или повеќе се затвараат, да не дојде некој странски инвеститор освен Моше Баум од Сведмилк,кај е Бунарџик,Џонсон мети,Инвест ин маседонија,Која лопата фрлена од Грујо виде крај,само камен темелници.Комуњарине барем јавно кажуваа дека ништо не прават,овај се изналажа дека се ке направи до пред 2 недели и сега наеднаш нема.Сега ке зема кредит за да дај плата на буџетарите и пензионерите.Мене дома со сдсм ми беше лошо, ама со дпмне ми е бетер во однос на примања,расходи,слободен живот и тоо.
Чудо Големо ке се срушело дпмне !!!
И да се вратам на темата,дпмне ке падни ако сака некој од западот а не од Брат Љубе и БЦ и Љубчо.Западот ги носи западот ги симнува,да ти е јасно, а не дека многу народот го сака Грујо па за него гласа.
Кој вика дека нема да грее сонце ако падне ВМРО? Ке грее.И во право си само Љубе Љубчо И Бранко не му можат на ништо на ВМРО освен што ке прават инциденти штрајкови и сл.Ке и прават лошо на државата бидејки не сакаат оваа држава да опстане
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Ama toj ,,hrvat" se borese vo 2001 za Makedonija ne za HRVATSKA toj istiot hrvat lezese 4 god vo HAG za MAkedonija a ne za hrvatska

МАкедонците беа спрени да му оддадат почит, тоа многумина и го направија...А што направи тој ги предаде...
Дојде во Македонија , ЛАКОМ ЗА ВЛАСТ...како невидел...
Ништо друга ЉуБе е ДЕЖаВУ , веќе виден пропаднат концепт...
Умре тоа време , а и самиот кажа дека бил МНОГУ СМЕНЕТ , а најдобар другар му бил БУЧКОВСКИ...
Со кампањата на претседателските избори тој самиот себе си се поби и тоа НЕКОЛКУ ПАТИ...
 
M

MKEUpatriot

Гостин
МАкедонците беа спрени да му оддадат почит, тоа многумина и го направија...А што направи тој ги предаде...
Дојде во Македонија , ЛАКОМ ЗА ВЛАСТ...како невидел...
Ништо друга ЉуБе е ДЕЖаВУ , веќе виден пропаднат концепт...
Умре тоа време , а и самиот кажа дека бил МНОГУ СМЕНЕТ , а најдобар другар му бил БУЧКОВСКИ...
Со кампањата на претседателските избори тој самиот себе си се поби и тоа НЕКОЛКУ ПАТИ...
Aпсолутно се согласувам.Многу беше почитуван.Но кога почна отворено да вели дека му е смешна оваа антиквизација дека Македонија води лоша политика кон спорот за името.Па средби со Бранко па поклопување на ставовите со СДСМ јас не знам неговите приврзаници како не го согледуваат тоа.Љубе не е тоа што беше
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Ќе формира Љубе Татарот партија и таа ќе се вика РАДКО :vozbud::vozbud::vozbud:.
Каракачанов „задграничен“ претставник (ова во наводници - ќе биде задграничен додека да паднат границите „между“ нас и Б’лгаристан, после тоа ќе биде генерален секретар).
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Ama toj ,,hrvat" se borese vo 2001 za Makedonija ne za HRVATSKA toj istiot hrvat lezese 4 god vo HAG za MAkedonija a ne za hrvatska

колку да знаеш се бореше и за хрватска...а во македонија он не се бореше...никој не се бореше освен војници и мофицери...над генерал министер не признавам....а еве сеѕга од што е патриот ке прави раздор со нова партија и ке фане гласови од повеке партии така да и руфи османи да направи така и ИДНАТА ВЛАДА по дефаулт ке биде нестабилна за разлика од оваа:toe:

Aпсолутно се согласувам.Многу беше почитуван.Но кога почна отворено да вели дека му е смешна оваа антиквизација дека Македонија води лоша политика кон спорот за името.Па средби со Бранко па поклопување на ставовите со СДСМ јас не знам неговите приврзаници како не го согледуваат тоа.Љубе не е тоа што беше
а истите тие усте пред да се издаде потерница го депортираа во хаг:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

најверојатно ке делуваат заедно со лјубчо...патем иста школа се едниот татар другиов хрват па за македонија:tv:



митот за дпмне го уништи лјубчо
Pogresna ti e ocenkata.Ljubco go sozdade VMRO DPMNE i go vozdigna do neboto megjutoa napravi nekolku katastrofalni greski. Se zdruzi so banditi koi go iskoristija i ja prodade dusata na Juninistan (Bivsata turska provincija Elada). Vo 1999 godina da gi zatvorese tranziciskite dusmani zaedo so nivniot koordinator liceto B.C. ke vladeese 100 godini.
I VMRO DPMNE na Nikola Gruevski onaka organizirano so celata partiska infrastruktura mu go predade Ljubco inaku pretsedatel na partijata vo 2003 godina ke stanese Marjan Gjorcev.

Ќе формира Љубе Татарот партија и таа ќе се вика РАДКО :vozbud::vozbud::vozbud:.
Каракачанов „задграничен“ претставник (ова во наводници - ќе биде задграничен додека да паднат границите „между“ нас и Б’лгаристан, после тоа ќе биде генерален секретар).
Sebastian navistina si nedonoseno dete ama ne na vojnata tuku vo mozokot.Go vikas Ljube ,Tatarin. Sramota, toj e Makedonec koj od Hrvatska kade ziveel udobno dojde vo Makedonija za da i pomogne.Malku takvi ima vo svetot.Mnogu nasi vo 2001 godina si pobegnaa vo Juninistan na plaza za da ne bidat mobiliizrani.(mozebi i ti si bil eden od niv !!!)
P.S. Inaku za tvoja informacija Bugarija ( B,garistan kako ja vikas)e clenka na EU i NATO. A nie se uste sme vo bezvozdusniot prostor na Balkanot.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Pogresna ti e ocenkata.Ljubco go sozdade VMRO DPMNE i go vozdigna do neboto megjutoa napravi nekolku katastrofalni greski. Se zdruzi so banditi koi go iskoristija i ja prodade dusata na Juninistan (Bivsata turska provincija Elada). Vo 1999 godina da gi zatvorese tranziciskite dusmani zaedo so nivniot koordinator liceto B.C. ke vladeese 100 godini.
I VMRO DPMNE na Nikola Gruevski onaka organizirano so celata partiska infrastruktura mu go predade Ljubco inaku pretsedatel na partijata vo 2003 godina ke stanese Marjan Gjorcev.
тикви Љубчо го создададе
тој беше во МААК со Доста
го создадоа други како Драган Богдановски, Владимир Транталовски
а дека го воздигна и тука си во грешка
тој е најголемото зло кое воопшто постоело во партијта
го упропасти ВМРО ДПМНЕ го донесе на чекор до дното, а новото раководство го спаси го донесе на врвот каде што е денес
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Напишано од egeec orginalPogresna ti e ocenkata.Ljubco go sozdade VMRO DPMNE i go vozdigna do neboto megjutoa napravi nekolku katastrofalni greski. Se zdruzi so banditi koi go iskoristija i ja prodade dusata na Juninistan (Bivsata turska provincija Elada). Vo 1999 godina da gi zatvorese tranziciskite dusmani zaedo so nivniot koordinator liceto B.C. Ke vladeese 100 godini.
I VMRO DPMNE na Nikola Gruevski onaka organizirano so celata partiska infrastruktura mu go predade Ljubco inaku pretsedatel na partijata vo 2003 godina ke stanese Marjan Gjorcev.
Погрешна му е оценката и на оние кои мислат како тебе егеец.ВМРО ниту ја создаде Лјубџо нити беше негова сопственост.Многу пред него некој работеше да се создаде ВМРО-ДПМНЕ.Немора да ти кажувам кој можи знаеш а можи и стварно незнаеш зависи од возраста.Лјубчо само добро се снајде во неа од ко веќе беше створена како и сега Никола.Но едно си во право.Да, ја воздигна и сандакот му го турнаја тие што беа до него.Но сее минливо бе пријателе.Лјубчо како и Д.Богданоски и другите отиде во историја.И со Лјубе е истото.И со Никола ќе биде истото.Партијата нее еден човек.Единсвена партија човек е СДСМ и види каков рејтинг имаат.Наместо да сватат дека причината за слабиот рејтинг е Бранко тие го чекаат како Исус ко слегол на земјата.Додека се колнеме и чекаме на еден човек ќе ни се случува ова што ни се случува.Во секоја нормална демократска земја после неуспешни избори лидерот си поднесува неотповиклива оставка и ја презема целата одговорност врз себе а кај нас е обратно.Па пичкаму материна нивна немислиш ли и ти дека 18 год ги гледаме истите сурати гнасни како не дупат во здрав мозок?И уште ќе се расправаме за Лјубе,Бранко,Лјубџо?И лјубе наместо да си го зачува високото место во историјата тој се глупира по плоштадите пред50 радознали луѓе и ми кажува народот го викал.Но мора да се признае нешто.СЕПАК СЕ МАЈСТОРИ ЗА ЗБРКИ.

Ama toj ,,hrvat" se borese vo 2001 za Makedonija ne za HRVATSKA toj istiot hrvat lezese 4 god vo HAG za MAkedonija a ne za hrvatska
Тој "Хрват" можеше да се врати во матичната партија и да си го завземе местото кое му припаѓа, да работи за партијата и идеите на партијата.Но Лјубе не би бил Лјубе ако не расипе нешто.Немораше да се глупира и да плука по се што претставува сегашното раководство.И во Хаг лежеше оти е наивен и оти можи одлежа и за друг.Исто како сега што е наивен што верува дека народот го барал.Кој го барал бе него.Тие 150000 гласови се гласови на приврзаниците на Лјубџо и некој глас од дволичните СДСМ кој Лјубе не сакаше или пак не можеше да ги види нивните гнасни игри.Да пријателе Лјубе само му помогна на СДСМ.И уште е горд на тоа.Народот го барал.Циркуз.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
ВМРО-Братска.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Aвтоматски ВМРО губи 100.000 члена од својата партија.А Бранко is a mastermind...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom