Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Немате доволно јака графичка. :devil3:

Инаку, работата е што најверојатно имате графички со 256MB рам, па самата игра не ви дава да зголемите.
Ако го симнеш пачот од PESEdit.com (тој што го даде Иван1Реал), со него доаѓа програмче со кое можеш да ја местиш како сакаш резолуцијата.

Works fine.
И да, не поддржува 16:10, ќе кликнеш LB во опциите, па ќе имаш мали црни ленти горе и доле.
Другар јас имам N9800GT 1GB па не мозам да ја играм на Hing ( 1680x1050 ), а на Medium ( 1680x1050 ) можам.

- Болдираното - Ај ако може линк од програмот ? Оти флегувам на страната и не мжам да се снајдам
 
?

..........

Гостин
Македонија ја нема на фудбалов ....има ли начин да ја ставам некако да ја има ...
некој пач нешто?:toe:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
PES 2010 по моја гледана точка -- голем ( - ) минус.

- Добро во играва: графика феноменална, движењето на играчите е фантастична и др работи ....

- Многу лошо во играва: Фаули без врска ти судат ( те клизаат од позади - нема никаков фаул, им ја зимам топката без клизање ФАУЛ во нивна полза, понекогаш и жолт картон фаќам. Ме ашкаат до бесвест на Pro.. и други работи !

- А на PES 2009 ја играв на најтешко над Pro... и играф нерешено или ги тепав задоволен бев :smir: А на 2010-кава ништо нее реално. ТИЊА !!!

PES 2006, PES 2009 законн !!
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
А само јас приметив дека пеналите се ретардирани или грешам?

Лани само држев десна стрелка и шут, мрежата ја вадеше... Сега не можам стативата да ја погодам, не шутира у СТРАНА!!!

Дали јас грешам или играва е ретардирана, појма неам... :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Нов систем на шутирање на пенали има. Туториал.

 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Нов систем на шутирање на пенали има. Туториал.

- аха значи колку повеќе се задзуваат копцињара лево или десно - копцето за шут толку ја оптеретува. :nesvest: Интересно.

Систем:
1. Коцката ( зависи колку ке ја оптеретиш толку и ке ти шутне ),
2. Стрелките ( зависи колку ке ги оптеретиш толку и ке ти фати радиус на движење ).
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Ја слегнав, ја играв и можам да кажам дека 2009 е целосен промашај. Шит.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Metono1[mkd];3050760 напиша:
Ја слегнав, ја играв и можам да кажам дека 2009 е целосен промашај. Шит.
Не сфаќам баш, мислиш 2010? :)

Ако е така, дај и време, навикни се, ќе видиш дека друго мислење ќе имаш.

Е сега, моето прашање е дали има некој аутсајд едитор, видов некаде по форумите, кој покажува оценки во хексагонот?
АКо имате линк, фала :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Metono1[mkd];3050760 напиша:
Ја слегнав, ја играв и можам да кажам дека 2009 е целосен промашај. Шит.
Ако ја играшна нормал ? Да добра е. :helou: ( Читни го болдираново и постирај, дали е така )

- Добро во играва: графика феноменална, движењето на играчите е фантастична и др работи ....

- Многу лошо во играва: Фаули без врска ти судат ( те клизаат од позади - нема никаков фаул, им ја зимам топката без клизање ФАУЛ во нивна полза, понекогаш и жолт картон фаќам. Ме ашкаат до бесвест на Pro.. и други работи
!
- Ај играј на Pro... или V.Hard ... :kez:
( И после коментирај ) :toe:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
- Ај играј на Pro... или V.Hard ... :kez:
( И после коментирај ) :toe:
Јас играм на тие два мода.

На Pro играм Светско Првенство со Англија, досега од 4 натпревари немам примено гол.
На ултимативното си играм Exhibition, и таму немам некои проблеми.

Секако, откако ја научив играта, мора прво вежбање и привикнување, не може одма зверови да сме во неа.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не очекував некој да се буни дека губи на игра :toe: Деветката е шит, освен ако сакате нереални вртења, дриблања по 11 играчи. Ако тоа е реално играјте си ја деветката. И да, кога ќе ја научиш играта, станува лесна, дури и не ми е толку интересна веќе.
 
B

Beck's

Гостин
Не очекував некој да се буни дека губи на игра :toe: Деветката е шит, освен ако сакате нереални вртења, дриблања по 11 играчи. Ако тоа е реално играјте си ја деветката. И да, кога ќе ја научиш играта, станува лесна, дури и не ми е толку интересна веќе.
tocno premnogu lesna mi e sega,pocnav da ne igram veke.So Man City lom napraiv i toa na Top Player,sekoja sezona 1vo mesto i vo Premier i CL.Mozda ke probam denovive da pocnam so Poznatit Master League Team na celo so Minanda:pos2:...inaku sto objasnuvate za penalite,dosega samo 1 penal mi bilo svirano,nema penali,za 1 godina igranje mozebi ke imate sreka da go pocustvuvate izveduvanjeto na penali:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
tocno premnogu lesna mi e sega,pocnav da ne igram veke.So Man City lom napraiv i toa na Top Player,sekoja sezona 1vo mesto i vo Premier i CL.Mozda ke probam denovive da pocnam so Poznatit Master League Team na celo so Minanda:pos2:...inaku sto objasnuvate za penalite,dosega samo 1 penal mi bilo svirano,nema penali,za 1 godina igranje mozebi ke imate sreka da go pocustvuvate izveduvanjeto na penali:)
Мене досеа ми имаат направено над 10 пенали.
Али јас играм против другари и им се кур4ам во шестнаесетник. :devil3:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom