Каде може да најдам? (Општи прашања)

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
:eek:ftopic:

Со мешање на кои бои се добива портокалова ? Ми треба за да фарбам ѕид,значи бел поликолор и кои бои да ставам за да ми излезе портокалова :pos: ?
Јас знам од црвена и жолта се добива портокалова. Отиди во некои продавници кај шо продаваат бои и прашај дали прават компјутерско мешање на бои. Така испаѓа буквално која боја сакаш.
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
:eek:ftopic:

Со мешање на кои бои се добива портокалова ? Ми треба за да фарбам ѕид,значи бел поликолор и кои бои да ставам за да ми излезе портокалова :pos: ?
па највероватно со жолта и малку црвена ама моја препорака ти е да одиш некаде каде што прават поликолор во боја по нијанса и да ти направат колку ти треба и каква боја точно сакаш,ова ти кажувам од искуство пошто јас не знаев дека може и кило да ти направат ако сакаш и ај дома сам па 4 бои потрошив и не ја добив таа нијанса што ја сакав.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
^^^
Да знам , ама многу пари бараат,прашав и ми бараа 600 денари само за мешање , а поликолорот е 500 :lud: така да сам ќе си ја пробам среќата и може ќе искочи некоја добра нијанса :)
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
^^^
Да знам , ама многу пари бараат,прашав и ми бараа 600 денари само за мешање , а поликолорот е 500 :lud: така да сам ќе си ја пробам среќата и може ќе искочи некоја добра нијанса :)
да ама тоа ти е за цела канта а побарај би требало да има некаде на кило да си земеш колку шо ти треба сигурно не ти треба тебе 25 кила иста таква боја,а и плус ако сакаш појака нијанса е поскапо а ако сакаш дома да ја правиш треба многу боја и пак ке ти биде скапо така да ти викам не ти се исплати!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
Побарај портокалова нијанса од тие тубичките, по 70 денара се од прилика.
Ја бар коа кречев собава така ја напраив плава. :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Побарај портокалова нијанса од тие тубичките, по 70 денара се од прилика.
Ја бар коа кречев собава така ја напраив плава. :)
Проблемот е што портокалова се добива со мешање на 2-3 бои и е мн тешко да се добие саканата нијанса..плаво е друго ставаш плава и готово..
 
M

marko 1996

Гостин
Оние гумени алки ама квалитетни едно време у најк ги имаше ама ги нема сеа да не знае некој кај има ? Или па како се вика продавницата у Космос у Грција кај шо се шиткаат алките?
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Драми. На Македонски. Во електронска или печатена форма. фала.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
:eek:ftopic:

Со мешање на кои бои се добива портокалова ? Ми треба за да фарбам ѕид,значи бел поликолор и кои бои да ставам за да ми излезе портокалова :pos: ?
Жолта и црвена ... проверено!:smir: (поранешната боја на мојата соба)
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Каде можам да најдам нешто вакво во Македонија ако знае некој -http://www.nosesecret.com/
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Каде може да најдам во Македонија Burberry капчиња?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom