Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
30 јуни 2010
Мислења
27
Поени од реакции
0
Пашав у над 10 златари појма немаат, ми викаат дека немало шанса.
А уствари може.
раотата е дека било челик па не можело. да прочитале малку на интернет ке виделе дека се е можно.
затоа мене ми треба некој кој се занимава во таква работа, со метали, нашиве златари (бижутерии) појма немаат.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Дали има некои шанси да најдам скици за правење справи за во теретана или слабо ?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
56
Поени од реакции
10
Converse продавница, освен ГТЦ, Мавровка и Рекорд, да не знае некој кај има?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.762
Пашав у над 10 златари појма немаат, ми викаат дека немало шанса.
А уствари може.
раотата е дека било челик па не можело. да прочитале малку на интернет ке виделе дека се е можно.
затоа мене ми треба некој кој се занимава во таква работа, со метали, нашиве златари (бижутерии) појма немаат.
Прашај во Златна Рака. Зет ми таму фарбаше пред да набави опрема за фарбање во неговата работилница. Кажи од каде си, можда ќе најдам нешто што ти е у близина.


Converse продавница, освен ГТЦ, Мавровка и Рекорд, да не знае некој кај има?
Ноп.. нема :) Уствари има во Приштина, ама далеку е тоа :))
 
Член од
30 јуни 2010
Мислења
27
Поени од реакции
0
Прашај во Златна Рака. Зет ми таму фарбаше пред да набави опрема за фарбање во неговата работилница. Кажи од каде си, можда ќе најдам нешто што ти е у близина.



Од Скопје па така било каде во Скопје би било супер.
Фала иначе.

А викаш и зет ти се занимава со вакво нешто па може и да го прашаш дали може да заврши работа.
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
158
Поени од реакции
9
Незнам дали прашањево е за тука ама ај.Дали некој го знае број на заводот за спортска медицина.
Ве молам итно е
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Незнам дали прашањево е за тука ама ај.Дали некој го знае број на заводот за спортска медицина.
Ве молам итно е
Адреса: 50. Дивизија бб, 1000 СКОПЈЕ

Телефони: (02) 3225402
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
:eek:ftopic:

Со мешање на кои бои се добива портокалова ? Ми треба за да фарбам ѕид,значи бел поликолор и кои бои да ставам за да ми излезе портокалова :pos: ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom