Каде може да најдам? (Општи прашања)

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Освен југотон кај во скопјево продаваат посаглам постери од вака попознативе групи (Coldplay, maroon5)?
Пробај во INFLUENCE во Лептокарија (на паркингот, одма до улицата), таму има дури и од мастики млеко :).
 
Член од
20 октомври 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
Каде во скопје може да ги најдам тие што печатат слики на маици .. не текст .. слика сакам .. се надевам дека ме разбравте и ве молам одговорете!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Каде во скопје може да ги најдам тие што печатат слики на маици .. не текст .. слика сакам .. се надевам дека ме разбравте и ве молам одговорете!
Има во Беверли, има во уличката карши фонтана у парк, што иде накај Партизнаска (во близина има продавница за храна за билдери), провери, како се викаат не знам.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Има и во рамстор најдоле, печатат слики на маици, и на други предмети, шолји, приврозци, перници итн итн.
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Каде во скопје може да ги најдам тие што печатат слики на маици .. не текст .. слика сакам .. се надевам дека ме разбравте и ве молам одговорете!
на зелено пазарце кај трите кули имаш.:helou::helou:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.372
ima li nekade nekoj pokvaliteten trotinet? vo skopjevo
ВУЧКО!:tv:

Ај сеа мојава листа се надевам има некој хемичар овде:pos2:
Фитили
Водоотпорни
Топовски
Спорогоречки
....
Флеш прашок
....
Азотен трихлорид
....
Контејнери
Пластичен евентуално метален но пластичен ми треба!
ИИи уште Калиум перманганат и Амонијак - NH3??
Нека каже некој ако знае :toe:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
ВУЧКО!:tv:

Ај сеа мојава листа се надевам има некој хемичар овде:pos2:
Фитили
Водоотпорни
Топовски
Спорогоречки
....
Флеш прашок
....
Азотен трихлорид
....
Контејнери
Пластичен евентуално метален но пластичен ми треба!
ИИи уште Калиум перманганат и Амонијак - NH3??
Нека каже некој ако знае :toe:
Najdi nekoj sto uci sredno ili faks Farmacija, zamoligo nema da mu bide teshko, se ima koga se ide na praksa :P
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.372
Najdi nekoj sto uci sredno ili faks Farmacija, zamoligo nema da mu bide teshko, se ima koga se ide na praksa :P
2ца прашав 2ца рекоа тешко се наоѓаат и не се баш евтини...Флеш прашок азотен трихлорид тешко се наоѓаат а контејнери може да има некој вишок дома тие обично од фабрики ги фрлаат....

--- надополнето ---

Зар нигде у Скопјево нема ебана хавајка-кошуља?
Порта влае продавница Купи евтино....или пак истава ја имаш во ценатар, кисела вода, ченто драчево тетово гостивар кај сакаш иди имаат :) Само пола дуќани вадат зимска облека ти сега најде да купуваш хавајка?:)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
Барам ја цело лето, али нигде неможев да најдам.
Инаку, прв пат слушам за продавница шо се вика „Купи евтино“. Фала, ипак. :icon_lol:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.372
Барам ја цело лето, али нигде неможев да најдам.
Инаку, прв пат слушам за продавница шо се вика „Купи евтино“. Фала, ипак. :icon_lol:
Абе ако знаеш кај е влае знаеш и порта влае кај е нели?:):) не е ова цела населба мал трговски е ке се снајдеш или пак до кафичот davidoff е ако го знаеш него ако не тогаш е под хотелот brams и тоа ако не го знаеш до бижутерија ке-ри е..ако и тоа не го знаеш прашувај луѓе :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Дали во Скопје негде може да се најде некој производ од Dobermans Aggressive било што маичка, дуксче ... дали некој има досега нешто вакво сретнато ?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom