Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Хм... Дали некој знае каде можам да најдам цвет за околу рака? Мислам нешто како ова:

Ми треба за партнерката за матура :)

Дали да барам по цвеќари, или??
Да. На цветен пазар кај Рамстор ќе им кажеш ќе ти напраат.
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25


кај може да ја најдам книгава???
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157


кај може да ја најдам книгава???
Побарај во книжарницата во Рамстор.Ми изгледа на солидно опремена а имаат и странска литература како на пример оваа...Не сум сигурна дали конкретно оваа ја имаат ама можеш да провериш:pipi:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Глеам темава е за побарувања и такви нешта па да опитам нешо...

Да не знае некој каде има lightscribe* cd-иња, и шо пари е едно или 10, мање битно. :)

Разбрав не биле многу скапи.

*lightscribe цд-ињата се посебни на кои откако ќе изрежете било што, филм, музика... потоа го вртите цд-то од другата страна и праите сликичка или текст во посебен програм кој со истиот ласер од режачот ќе ви го исцрта на цд-то. Секако и режачот треба да поддржува lightscribe.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Вакви исти количиња ауди ?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вакви исти количиња ауди ?
Големината иста мора да е?
Ако нејјќеш големина а моделот ист можно е бураго да има.Сеа можеш буквално сегде да најдеш бураго.Познавајќи ги како од мал што ги купував помали ти се негде,а можеш и големи да најдеш.
За точно дали има ваков модел стварно не знам али постои ипак шанса иди разгледај бураго колички ќе најдеш сигурно негде.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Големината иста мора да е?
Ако нејјќеш големина а моделот ист можно е бураго да има.Сеа можеш буквално сегде да најдеш бураго.Познавајќи ги како од мал што ги купував помали ти се негде,а можеш и големи да најдеш.
За точно дали има ваков модел стварно не знам али постои ипак шанса иди разгледај бураго колички ќе најдеш сигурно негде.
А кај да најдам поточно , во која продавница вакви бураго колички?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
А кај да најдам поточно , во која продавница вакви бураго колички?
Има на многу места овде во Скопје има и во некои книжарници,можно е и по трафики,можда и по некој супермаркет,некоја стоковна куќа.Не знам порано ко мал точно знаев кај ги има сеа онака ако ми падне око коа ќе зеам нешто друго и заборавам кај сум ги гледал.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Има на многу места овде во Скопје има и во некои книжарници,можно е и по трафики,можда и по некој супермаркет,некоја стоковна куќа.Не знам порано ко мал точно знаев кај ги има сеа онака ако ми падне око коа ќе зеам нешто друго и заборавам кај сум ги гледал.
TINEX
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Знае некој каде може да се најдат чипови за покер за играње по дома :toe:
На Бит-Пазар има сигурно пред 2-3 дена ги видов, а мислам дека и во Рамстор имаше едно време.
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
Побарај во книжарницата во Рамстор.Ми изгледа на солидно опремена а имаат и странска литература како на пример оваа...Не сум сигурна дали конкретно оваа ја имаат ама можеш да провериш:pipi:
фала:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom