STAY CONNECTED FESTIVAL Vol.2 @ Скопско лизгалиште - 03.07.2009

Ani4ka

PhAt Baby
Член од
27 мај 2007
Мислења
120
Поени од реакции
0
Ejjjj superrr jakooo ke bideee mora da se ide:music3::bravo:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
:vozbud::vozbud:
идемо идемо...:))
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
ааааааааааа етникаааааааааааааааа.... идам .. па шо сака нека биде.. ако треба сам ке бидам... :):).. триптунајт... го поддржуем вотка коа ке ја пушти не јајте говна на сред песна оти че ја трипам.. :)
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
43
Поени од реакции
1
Ajmooo ajmoooo denovive letaat se poblisku i poblisku se blizi nezaboravna zurka na Lizgaliste YEYEYEYE aiiii Partali ke bide:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
a edna molba shev i dina da gi ima na nastapov ? :D:D
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ем најдобриот,eм JBL звук.Е тоа ама ич нe ми звучи логично :smir:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Ем најдобриот,eм JBL звук.Е тоа ама ич нe ми звучи логично :smir:
Во мкд моментално сите што имаат добар звук и што го рентаат е JBL. Ако имаш бојле предложи, ние секогаш сме отворени за предлози за проектите да бидат беспрекорни...

a edna molba shev i dina da gi ima na nastapov ? :D:D
За жал целата концепција и програма е веќе готова. Бидејќи Етника ке свират со двата проекти временски не е возможно да биде преполн лајнапот за транс стејџот. А никогаш не сме набутувале многу дј-и зошто пред се сакаме квалитет а не квантитет. Бесмислено е да наредиме 100 дји и да свират по пола саат.
Шев и Дина се одличен акт и со сигурност ќе бидат дел од некоја наредна журка на сонце продукција.

Поздрав и целосно инфо многу многу наскоро:duel:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ајде бачковци, едвај чекам инфо за техно стејџот. Се надевам ќе ме израдувате со некое одлично име. :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Во мкд моментално сите што имаат добар звук и што го рентаат е JBL. Ако имаш бојле предложи, ние секогаш сме отворени за предлози за проектите да бидат беспрекорни...
Тие што имаат JBL не се најдобри туку се најевтини! Ги знам скоро сите што се занимаваат со рентање на звук.Jас мислам дека најдобра комбинација за теKно/транс (за електронска музика) е озвучувањето на Перо Камиказа KLS,работат со НКaudio. www.kls.com.mk


JBL e за лајв свирки(бендови,групи,гитари,тапани).За електронска музика е шит.Mалце можда сум офф со постовиве,но сепак мал совет не е на одмет.Можда ќе речете: Кој си па ти,за да кажeш што чини,а што не чини но искуството доволно ми говори да прокоментирам во врска со audio & light техника :smir:

Крај краева не е битно тоа,битно е да има добра забава
 
Член од
5 август 2008
Мислења
210
Поени од реакции
8
Ние се извинуваме за погорепишаните постови, друга личност од кај нас од канцеларија сакаше да направи невкусна шега. Ги замолуваме модераторите да ги избришат погорните постови.
Журката ке се одржи, се е во ред, набрзо флаер и сите информации

Поздрав Еци и Даре
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.421
Поени од реакции
7.772
Ги замолуваме модераторите да ги избришат погорните постови.
Журката ке се одржи, се е во ред, набрзо флаер и сите информации

Поздрав Еци и Даре
Модераторот заборава да се логира на форумот со векови :kesa:

Се гледаме на трансфлор.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
јас сеуште чекам инфо :)
знам дека е рано ама оваа журка ја чекам со душа ... :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
22
Поени од реакции
10
koj ke bide headliner-ot na techno stage-ot se znae li veke ... se nadevam deka ke bide nekoj kvaliteten dj sto ke privlece golema publika :)
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Ај ако може малце поише инфо за транс стејџот.. почеток-крај , цена за влезница, карти во продажба од.. , кај можеме да купиме карти, ова она и ако може и лајнап
 

Kajgana Shop

На врв Bottom