Јувентус - Интер (Derby d' Italia) 18.04.2009 20.30 ч.

Кој ќе победи во дербито помеѓу Јувентус и Интер?

  • Јувентус

    Гласови: 63 48,8%
  • Интер

    Гласови: 45 34,9%
  • Нерешено

    Гласови: 21 16,3%

  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Абе што те боли тебе јас каков потпис имам?????Ти остави слика прв,автоматски првокација,и јас ти вракам,нема лутење тука.Да не оставеше слика,немаше да првоцирам,ама се гледа дека не можеш да направиш асален муабет на форумов,немаш мозочни клетки што ти го овозможуваат тоа,па ајде слики да ставиш да кажеш што мислиш.:tapp:Не можам да ве разберам,вас ЈУБЕНТАШИТЕ!!!!
мој тип за дербито
ЈУБЕ-ИНТЕР
0 - 3
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Абе што те боли тебе јас каков потпис имам?????Ти остави слика прв,автоматски првокација,и јас ти вракам,нема лутење тука.Да не оставеше слика,немаше да првоцирам,ама се гледа дека не можеш да направиш асален муабет на форумов,немаш мозочни клетки што ти го овозможуваат тоа,па ајде слики да ставиш да кажеш што мислиш.:tapp:Не можам да ве разберам,вас ЈУБЕНТАШИТЕ!!!!
мој тип за дербито
ЈУБЕ-ИНТЕР
0 - 3
па од такви као ти,шо навиваат за сосема друг клуб и кој само провоцираат по форум не мозе да се развие дискусија.

а глеам твоиве клетки се мн развиени па не знаес ни цитат у постот да стаиш за да казес на со реплицираш:tapp::tapp::tapp:

мој тип ЈУВЕ :sekss: интер
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Јас како ке сакам ке реплицирам бе,што ти е тебе гајле,не знам.И ај доста карање,има време да оставиме и за после дербито.
За твоја информација,навивам и за Интер од мал и не провоцирам,само вратив на товите слики што беа поставени.:smir:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Абе што те боли тебе јас каков потпис имам?????Ти остави слика прв,автоматски првокација,и јас ти вракам,нема лутење тука.Да не оставеше слика,немаше да првоцирам,ама се гледа дека не можеш да направиш асален муабет на форумов,немаш мозочни клетки што ти го овозможуваат тоа,па ајде слики да ставиш да кажеш што мислиш.:tapp:Не можам да ве разберам,вас ЈУБЕНТАШИТЕ!!!!
мој тип за дербито
ЈУБЕ-ИНТЕР
0 - 3
Kako sakajte vikajte ne, ali edna e vistinata inter nikad nema da bide toa sto e juve, svakas NIKOGAS, i zatoa zatnete si gi muckite tamu, znaeme koj e inter edna prosecna ekipa sto dobi malce pari so prevari i sea pravi ekipa, ali nema za dolgo da bide toa, a za navivacite ti kazav ako sakas ke ti dadam klipce pa vidi sto pravat nasive vo Milano i toa na vasiot stadion pa togas zbori, ima fakti koj sa najjaki navivaci nema potreba da zborime za toa.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.540
Kako sakajte vikajte ne, ali edna e vistinata inter nikad nema da bide toa sto e juve, svakas NIKOGAS, i zatoa zatnete si gi muckite tamu, znaeme koj e inter edna prosecna ekipa sto dobi malce pari so prevari i sea pravi ekipa, ali nema za dolgo da bide toa, a za navivacite ti kazav ako sakas ke ti dadam klipce pa vidi sto pravat nasive vo Milano i toa na vasiot stadion pa togas zbori, ima fakti koj sa najjaki navivaci nema potreba da zborime za toa.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
секоја чест друже, ти си еден од ретките што има храброст да признае :zver:

Интер никогаш нема да падне толку ниско и да победува со местење и да краде Скудета!
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
секоја чест друже, ти си еден од ретките што има храброст да признае :zver:

Интер никогаш нема да падне толку ниско и да победува со местење и да краде Скудета!

тоа ти е,шо да се прави.мислиш сеа дека не повреди мнгоу така???
којзнае колку си радосен сеа:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
али вистината ја каза Хулк,па шо сакаш пишувај.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
тоа ти е,шо да се прави.мислиш сеа дека не повреди мнгоу така???
којзнае колку си радосен сеа:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
али вистината ја каза Хулк,па шо сакаш пишувај.
Ја кажа бе,кој вика дека не---КРАДЕМЕ СКУДЕТА И САМО ТАКА МОЖЕМЕ ДА СТАНЕМЕ ШАМПИОНИ:pos2::pos2::pos2:БУ-ХУЛК:vozbud::vozbud:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Ја кажа бе,кој вика дека не---КРАДЕМЕ СКУДЕТА И САМО ТАКА МОЖЕМЕ ДА СТАНЕМЕ ШАМПИОНИ:pos2::pos2::pos2:БУ-ХУЛК:vozbud::vozbud:
Не, туку не присвијуваме туѓи, на зелена маса. Мене повеќе би ми било срам од тоа отколку од "местењето".
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
секоја чест друже, ти си еден од ретките што има храброст да признае :zver:

Интер никогаш нема да падне толку ниско и да победува со местење и да краде Скудета!
Bratce inter od postoenjeto negovo sekogas e nisko taka da nema potreba so da paga on sekad e bil nisko i ke si ostane tamu, kako sakas svakaj me ja ne se raspravam so nekoi so ne se na naseto nivo, koga ke bidete togas mozes da zboris i da se kurcis, citni malce istorija imas fakti, tituli ,navivaci, pa ke vidis koj e vo prednost, ali fintata e sto nemate nikakvi fakti da ne pobiete pa provocirate samo, u sustina takvi se interasite sekad se obiduvat da bidat poveke od nas ali nikako ne im uspeva pa samo se kurcat, dzabe vi e sto i da kazete.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI

Ја кажа бе,кој вика дека не---КРАДЕМЕ СКУДЕТА И САМО ТАКА МОЖЕМЕ ДА СТАНЕМЕ ШАМПИОНИ:pos2::pos2::pos2:БУ-ХУЛК:vozbud::vozbud:
Ej me isplasi so ovoa bu, poleka malce smiri si gi hormonite, hahahahahahaaha:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: mnogu si jak na zborovi masalaaa samo daj nekoj fakt da vidam u polza na inter tituli ne mozes da stavis imame poveke, megusebni i toa ne mozes i toa imame poveke dobieno, ajde daj mi eden fakt i togas ke pravime muabet.FORZA JUVE FORZA RAGAZZI
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Ке се степате уште малце....абе мислете малце бе ејјјјјјјјјј ке и стаат клуч на темата ако продолжите вака....:helou:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Ја кажа бе,кој вика дека не---КРАДЕМЕ СКУДЕТА И САМО ТАКА МОЖЕМЕ ДА СТАНЕМЕ ШАМПИОНИ:pos2::pos2::pos2:БУ-ХУЛК:vozbud::vozbud:

Брат кога интер ќе ги стигне 27-те (односно 29-те) титули на ЈУВЕНТУС тогаш можеме да правиме муабет ....
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Јас како ке сакам ке реплицирам бе,што ти е тебе гајле,не знам.И ај доста карање,има време да оставиме и за после дербито.
За твоја информација,навивам и за Интер од мал и не провоцирам,само вратив на товите слики што беа поставени.:smir:
И тебе да не ти е гајле он какви слики става:baeh:

Онтопик:
Оечкувам победа на Јуве...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom