Пропорции на пенисот - задоволство или болка?

Член од
17 јули 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Незавидлив број на сантиметри....

Читам јас на форумов, ептен заинтересиран - зошо тазе член:pos2: и наидувам на следниов коментар (што типот ама ЕПТЕН си го заслузи) :

- Не знам што да искоментирам: или носиш незавидлива бројка на сантиметри во гаќите или фетиш ти е женското врескање од болка при кин..... ( бравос го спушти под минус :vozbud: си знае кој)

Него да си се навратам јас на прашањево.... а да! Ке го замолам понезниот пол, да казе што е за нив "незавидлива бројка на сантиметри" и повторно митското прашање:toe: Дали е вазна и колку разликата во големината на машкиот полов орган?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ја искрено не знам кој е просекот у сантиметри...
Ама отприлика знам што е мало, а што големо.

И со оние маwецките...Не, не би имала секс.
И ич не ми е гајле дали е техниката или нешо трето побитно од големината.
Пошо за мене size matters.

Фалачаопријатно
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Хехехе.. искреноста се цени:icon_razz! Ама нешто поконкретно ме интересираше, односно сантиметри.. ај да се надевам дека некој во следните коментари ке казе бројка...

п.с. А мозеш да претпоставиш, онака од око колку е отприлика:pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Абе... ти кажав јас, ама (некој :)) ме бришел, инаку со оглед на тоа колку дебилно си ја составил темава и со каква поента мислам дека беше убав одговор.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Абе... ти кажав јас, ама (некој :)) ме бришел, инаку со оглед на тоа колку дебилно си ја составил темава и со каква поента мислам дека беше убав одговор.
Ако некоја тема не чини, има кој да се погрижи за тоа, без да потрчате вие да ја дорасипите. Не е тоа дозвола за тресење глупости. Овој коментар ќе ти го оставам за да го прочитаат и другите со иста намера, а темава ќе стои додека не претерам со бришење.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Да, стварно, ме интересираат точни димензии. Кој е минимумот за да се нафатиш да имаш секс со него Ада?:smeshko: И што ако не му е долг ама затоа му е дебел?
абе си кажа девојчето, како и остали... џабе ти е! мораш да си 20че плус бабачко. сеа само се издаде дека ти е 10че и малце буцкаст. ама не е тоа тоа баче. мора да си дугачок, разбираш...
еве, ада ќе потврди шо сака она, како и сите девојки. аиде ада.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Абе прекинете, ало! Ако ви се игра мајтап седнувајте на мсн. Не за друго, имам работа неможам да ви дежурам тука.
Ај срцки сте, прекинете да не ја затварам темава. Може некој ќе одговори нешто посериозно, океј?:smir:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Научно докажани факти.

  • просекот е некаде околу 17, 18 цм
  • на жените не им е баш пријатен голем пенис

едит: вистинскиот маж последна работа на која што мисли е тоа:)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не е должината до техниката е...е сеа не да биде 10 цм али онака пристојна големина :pos2: брн добри димензии :pipi:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Откако ми го избришаа мислењето со образложување, еве пак, али сериозно како што доликува на темата.:nesum:

Големината не ми значела нишо досеа. Ниту сум налетала на екстремна разлика у size, па да знам што толку мења должината/ширината/whatever. А, бога ми не сум слушнала ни некоја цура да се фали од шо на некој му е многу голем/мал. Така да, ваљда size doesn't matter.
Sex is mostly in the head people

А, за сите шо не приметија...ИРОНИЈА имаше у првиот мој пост.
Фалачаопријатно :salut:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
абе си кажа девојчето, како и остали... џабе ти е! мораш да си 20че плус бабачко. сеа само се издаде дека ти е 10че и малце буцкаст. ама не е тоа тоа баче. мора да си дугачок, разбираш...
еве, ада ќе потврди шо сака она, како и сите девојки. аиде ада.

Баче:pos2: нешто одма почна со бројки да коментираш.. незнам јас темава кон зенскиот пол ја посочив... ама мозе се почувствуа загрозен па знаеш како викаат "нападот е најдобра одбрана":baeh: али нема потреба од карање и слично.. тука сме да дискутираме! Девојки разгорете ја дискусијава со факти,искуства и бројки

Ни забега темава, глеам мушкиве почнавме меѓусебно да се препукуваме...
Остај тоа, еве иаме сеа и научно доказано инфо-(валјда) ... Ко што гледам од постовиве, големинава баш и нешто не игра голема улога ( ова ми е заклучок од постовите на девојките, се разбира-ако се искрени)... Има ли некоја што не се согласува со истото, или пак имала "мали" и "ГОЛЕМИ" искуства па мозе да спореди?
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Кај мене у маало просекот е околу 15-16.. тоа би било како една Kia Ceed. Е сеа ако не те бива за вожња џабе ти е и автобус.. :drk: :pos:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
- Не знам што да искоментирам: или носиш незавидлива бројка на сантиметри во гаќите или фетиш ти е женското врескање од болка при кин.....
Мој антички пост. :icon_lol: Само што си го препрочитав у темана за девиците на викторче дојранче. :icon_lol:
Научно докажани факти.

  • просекот е некаде околу 17, 18 цм
  • на жените не им е баш пријатен голем пенис
едит: вистинскиот маж последна работа на која што мисли е тоа:)
Точни научно докажани факти: прифатениот и најконкретен просек на големината е 14,5 цм.
И дефинирај „голем“ пенис. :) Некое брутал дилдо секако дека не би било пријатно. :icon_lol:
А секој маж (вистински или не) е опседнат со своите димензии и тоа е факт. Опседнат во смисла: ако смета дека има недостаток во големина, има комплекси. Ако мисли дека има вишак, мисли дека е king of the world.
Шала на страна, факт е дека една од најчестите комплекси кај мажите настануваат како резултат на сексуален неуспех. Тука би спаѓале пребрза ејакулација, тешка (или ич) ерекција, мал полов орган и слични аномалии (да ги наречам). Така да, сексот (покрај спортот :icon_lol: ) е едно од полињата во кои на мажот му е најважно да се истакне и да биде успешен.

А за жените... И за жените е важна големината, ако бидеме искрени. Не дека бараме црнечки надарени, далеку од тоа, ама ако е испод просекот, секако дека тешко ќе не задоволи.
Техниката е подеднакво важна исто така.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
сексот (покрај спортот :icon_lol: ) е едно од полињата во кои на мажот му е најважно да се истакне и да биде успешен.
Па, кај е сексот воопшто различен со спортот.
Неуспехот значи катастрофа. Успесите ги редиме како трофеи, што повеќе толку подобро. Дефинитивно, ни служат за фалење и споредба со другите со цел да се издигнеме над нив. Да се биде "дупачиште" е статусен симбол во машкиот свет.
А, алатот? Алатот ни е our pride and joy. Ако ти е поголем апсолутно се чувствуваш супериорен. А колку е доволно и не толку битно. Се додека врискаат при секс (да фетиш е и многу пали) ние сме задоволни со себеси.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom