NOKIA 5800

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
889
да да убаво си слушнал се почесто и почесто слушам некој да го дупи, ако си у двоумица да зимаш не ти препорачувам пошо незнам како си запознаен ама екран не влага у гарнација! а муабетите дека 5800 има боље тач од ајфон живи глупости се:pop:
Дап, расипан екран на било кој начин, не влегува во гаранција.
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
Po tapa telefon ne sum videl a najloso od se e toa sto Nokia go isfrlila...i jas imam Nokia ali jbga ova e nesto drugo.poz:toe:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
А што е финтата со wi-fi на овој телефон? Синоќа се мачев 1 час да го конектирам на мојата мрежа дома и никако не ми успеа. Има некој посебен начин на конектирање или можно е wireless-от да не работи?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ајде кој сака ПРОЅИРЕН скрин протектор (заштитна фолија) за Nokia 5800 XpressMusic нека ми пише по ПП за повеќе инфо :smir: нови спакувани со крпче :)


исто футроли за 5800, слушалки оригинални, усб кабел оригинален, полнач за во кола оригинален, полнач обичен, итн ...

 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Ајде кој сака ПРОЅИРЕН скрин протектор (заштитна фолија) за Nokia 5800 XpressMusic нека ми пише по ПП за повеќе :smir:

нови спакувани со крпче :)

Torte ovie novive ne se kako starite so bea kako ogledalo.? ili isti se
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
А што е финтата со wi-fi на овој телефон? Синоќа се мачев 1 час да го конектирам на мојата мрежа дома и никако не ми успеа. Има некој посебен начин на конектирање или можно е wireless-от да не работи?
нише нема финта нешто не си наместил добро од модемот,во телефонот идеш сетингс-конективити-вајрлес ЛАН и ти ги наоѓа сите мрежи
многу просто шо се однесува до "сетинзите" од телефонот
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
нише нема финта нешто не си наместил добро од модемот,во телефонот идеш сетингс-конективити-вајрлес ЛАН и ти ги наоѓа сите мрежи
многу просто шо се однесува до "сетинзите" од телефонот
Па јас знам како да го конектирам телефонот на wi-fi мрежа, ама неможе. На било која мрежа да сакам да го конектирам ми излегува нешто како "WLAN Network Not Found" а уствари кога скенира ја наоѓа мрежата а после кога сакам да го конектирам не бива. Да не е нешто wi-fi-от на телефонот расипан?:pop:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Torte ovie novive ne se kako starite so bea kako ogledalo.? ili isti se
Па не се како старите со огледало на нив ништо не се глеаше хахахаха

тие беа вакви (за мене ружни)



а новиве се вакви нешто не се познаваат и се си гледа топ :)

 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Па не се како старите со огледало на нив ништо не се глеаше хахахаха

тие беа вакви (за мене ружни)



а новиве се вакви нешто не се познаваат и се си гледа топ :)

Prvite mozda ruzni bea i niso ne se gledase ali barem cuvase(kaj mene seuste cuva) od grebnatinki,
a novive se ludilo .
Sa pare.?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Prvite mozda ruzni bea i niso ne se gledase ali barem cuvase(kaj mene seuste cuva) od grebnatinki,
a novive se ludilo .
Sa pare.?
Ништо не се глеаше да ... новиве се топ исто штитат и не се познаваат ... цена по ПП имаш
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
ja mislam deka telefonot e najubav bes folija.
i malku da se izgreba nishto strashno ne e.
:helou:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
А што е финтата со wi-fi на овој телефон? Синоќа се мачев 1 час да го конектирам на мојата мрежа дома и никако не ми успеа. Има некој посебен начин на конектирање или можно е wireless-от да не работи?

види до твојата мрежа да не е јас до сега се имам конектрирано едно 50-60 пати и немам проблем..
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Па јас знам како да го конектирам телефонот на wi-fi мрежа, ама неможе. На било која мрежа да сакам да го конектирам ми излегува нешто како "WLAN Network Not Found" а уствари кога скенира ја наоѓа мрежата а после кога сакам да го конектирам не бива. Да не е нешто wi-fi-от на телефонот расипан?:pop:
Па имаш разни икони шо ги покажува до мрежата треба да има некоја икона како антена или радар,со катанец до неа во зависност ако има пасс или не(тоа се мрежи шо работат и можеш да се конектираш) на други мрежи без тие икони на некои може и ќе се конектираш ама џабе нема да имаш интернет

а често пати ако е слаб сигналот во прв момент може ќе ти ја даде мрежата за конект ама после се губи
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Po tapa telefon ne sum videl a najloso od se e toa sto Nokia go isfrlila...i jas imam Nokia ali jbga ova e nesto drugo.poz:toe:
Комплекси? :tapp:


Инаку за Wi-fi, зависи на каков модем го конектираш, и јас имам некои проблеми со мојот (Тhompson рутер од -T- Home) ама во догледно време ќе го сменам рутерот и со то ќе си ги решам проблемите (ваљда).
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Торте сакам слушалки и такво заштитно . Ај поопширно на пп кажи ми , колку ке ме чини и кај да те најдам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom