Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
E taka toa cekav ja....Aj sega bidi doblesen i kazi deka Ivanov na predavanja bese ubeden deka ke vlezeme vo Nato ( periodot pred samitot vo Bukurest)
imase garancija so toa deka trgnuvajki od interesite na Amerika( naftovodot, ambasadata na kale-Cia- ...itn.) no ocigledno deka nasite prijateli SAD kleknaa pred Grcija(da ne navleguvam vo toa)

e sea me interesira od koga Covekov stana anti-nato,anti -Ey...
kako moze so takvi tezi da izlagate, a i sam znaes deka ne e taka...

te molam replika
Ја батка, лично неможам да кажам лош збор за Иванов, гледајќи го како професор, капа му симињам, исто така можам да кажам дека е многу добар и како човек и исто така можам да кажам дека човекот ќе изгуби многу пријатели со самото тоа што влага у политика.
Политика е курва не џабе рекле така.
Единствената работа за која ќе ми биде жал за професорот е тоа што ќе биде пион на една лоша политика, од која може само да изгуби.
Кога Грујо на крај ќе го смени името и ќе не продаде, крив нема да биде Грујо, крив ќе биде проф. Иванов и тогаш сите вие испрани мозоци ќе викате, да Иванов е крив тој е бивши кумуњар и затоа играл така.

Жален си Влатче, многу. Сакаш нешто ама незнаеш како. Лесно е да ме пцуеш и навредува за моите мислења и факти ама неможеш ни за мал прст да ми се фатиш.

ПС. како професори имам позитивно мислење и за двата професора, кое претходо и го нагласив. немој да ми извртуваш реченици.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
на Youtube го најдов само овој дел од синоќешниот дуел :

мошне интересно :)
Дали некој знае линк каде што ќе може да се изгледа целата емисија? И дали е потврдена информацијата за снимка на мтв во 8:15 вечер?
колку да ја приберам емисијата за во архива....
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
Patrioti kolku tebe na kilo ima, so lopata da gi rinis!
Imeto ke se smeni, sakal nejkel, FAKT!
Ова тврдење го слушам од 1991 од страна на Грците, ама никако да се случи.
Јас и ти ќе остариме и ќе не нема меѓу живите - ама името нема да се смени.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
pa vie kako da vi stavile nekoj cip vo glava,pamtite samo sto kazale protivnicite,
sinojka kaj milenko grujo javno si kaza deka otisle vo bukurest so smeneto ime republika makedonija (skopje)
pak povtori deka ke prodolzat pregovorite da se najde najprifatliv predlog za imeto i toj predlog ke odi na referendum
sto vie mislite predlogot nov da ne ke bide REPUBLIKA MAKEDONIJA,pa grujo toj predlog ke go prifati i ke go stavi na referendum?????????

pa dobro bre neli razbravte deka i grujo ke go menuva imeto

od kaj vi e taa teza deka nema da go smeni imeto,i samiot dava izjavi,i ne go razbirate

i uste postrasno sinojka kaj milenko JAVNO prizna deka ivanov ne go biva bas za zborenje,ama dobro toa se ucelo so tek na vremeto,ama bitno covekot bil bez niedna crna damka,bil mnogu dobar i cesen,ova grujo si go kaza sam vo emisijata na milenko ,koj ne ja gledal moze da ja gleda na youtube

i bez sram ne ubeduva grujo deka ovoj treba da ni bide precedatel,a koj ke ZBORI KOGA KE TREBA???????
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
pa vie kako da vi stavile nekoj cip vo glava,pamtite samo sto kazale protivnicite,
sinojka kaj milenko grujo javno si kaza deka otisle vo bukurest so smeneto ime republika makedonija (skopje)
Грешка си батка. Грујо БИЛО ШТО ДА СЕ ДОГОВОРЕЛЕ ЌЕ ГО СТАВЕШЕ НА РЕФЕРЕНДУМ. А ние (народот) ќе одлучевме. Јас лично ќе гласав против.

Едни други политичари (бескичмењаци) ќе го изгласаа во парламент или во влада - и толку.

Иста е ситуацијата и со Иванов и со Фрчко.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Грешка си батка. Грујо БИЛО ШТО ДА СЕ ДОГОВОРЕЛЕ ЌЕ ГО СТАВЕШЕ НА РЕФЕРЕНДУМ. А ние (народот) ќе одлучевме. Јас лично ќе гласав против.

Едни други политичари (бескичмењаци) ќе го изгласаа во парламент или во влада - и толку.

Иста е ситуацијата и со Иванов и со Фрчко.
Едно време и јас мислев дека дефинитивно со референдум Македонците ќе се изјаснат против менување на име еднаш засекогаш, ама сфатив дека референдум е опасна работа пошто имаш голем број на овци со размислување "зашто да излегувам на референдум за ВМРО ли да се радуваат после" и пак ќе си пикнеме автогол со вакви тапаци во државава кои за жал изгледа и не се толку малку. Исто ќе се направи некоја кампања од соросоиди сдсбјрмоиди и останат отпадок и овците фиромски ќе ја проголтаат јадицата како кленови за наводно неменување на ништо останато што не дефинира како народ и нормално шетање по бел свет и полн фрижидер. Така да не се надевај многу на спас со референдум.
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
sinojka kaj milenko grujo javno si kaza deka otisle vo bukurest so smeneto ime republika makedonija (skopje)
i ako otisle so smeneto ime sepak ne ne primija vo nato.i na drug podforum prasav,a i sega ce prasam.zosto ne ne primija vo nato??????

 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
После синокешниот дуел се поблиску сум до одлуката да не гласам на вториот круг. Иванов ич незнае да зборува, а Фрчко кога зборува, употребува србизми, така да.....

Не сакам да гласам за претседател шо незнае да зборува или шо употребува србизми во речникот:smir:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Чак Норис со фамилијата, најслужен за мојот глас.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
После синокешниот дуел се поблиску сум до одлуката да не гласам на вториот круг. Иванов ич незнае да зборува, а Фрчко кога зборува, употребува србизми, така да.....

Не сакам да гласам за претседател шо незнае да зборува или шо употребува србизми во речникот:smir:
Зарем не ни е доста од речити, фини господа коишто кога ќе дојдат на власт забораваат на се што рекле.

А секој што не излегува на гласање покажува негрижа за оваа држава. Излези и поништи го ливчето, прати порака на партиите дека не ти се допаѓаат кандидатите.

Ако треба гласај и за Фрч, ама немој да седиш дома.:pos2:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Зарем не ни е доста од речити, фини господа коишто кога ќе дојдат на власт забораваат на се што рекле.

А секој што не излегува на гласање покажува негрижа за оваа држава. Излези и поништи го ливчето, прати порака на партиите дека не ти се допаѓаат кандидатите.

Ако треба гласај и за Фрч, ама немој да седиш дома.:pos2:
Ако се заканува проблем со излезеност, ке излезам и ке напишам
3. Чак Норис. Тоа не е проблем. И така мојот глас нема да одлучува, однапред се се знае.

Сакам да кажам дека кандидатите што останаа се ....:tapp:
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Почна репризата на тв дуелот на МТВ1.

Кој не гледал, нека гледа.
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Нема шанси да гласам на овие избори.

Но кога би гласал, би го одбрал Фрчко. Ѓоре не го бива бе шо сакате кажвајте!

И еве една смешни слики за денеска :pos2:


 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Овој Фрле е луд жими се.

Бил министер во златното време на министерството за внатрешни работи, а имаше атентат на Киро Глигоров во негово време.

Кловн е нема што.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom