Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Мали, ај иди играј малку џамлии и не тролувај веќе.

Или уште подобро, јави се на твојот пријател и прашај го како му поминала ступидната емисија наречена касновечерни монолози, или евентулано групна мастурбација.
одамна прекинав да играм џамлии откако ти ги дадов тебе :vozbud:
инаку решиси првин на која страна си па после дискутирај и ти кажав и прее не си интересен со тој коментар околу емисијата
ако имаа смелост ќе се појавеа некој од лидерите твои во неа па очи в очи па да се види кој кој е
вака само ломотиш детски муабети напразно
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
-Нема да се брза по секоја цена да се влезе во НАТО и ЕУ како некоја си северна провинција во која живеат жители на Северна Македонија кои го зборуваат јазикот на Северна Македонија!
-Ќе се стои на својот збор и нема лесно да се потпаѓа под притисоците на некои кои ама ич не им е гајле за иднината на оваа земја!
-Да се работи на меѓународна поддршка на нашите ставови!

Кога Грција според тебе под меѓународен притискок би прифатила Северна Македонија со Македонци кои зборуваат Македонски јазик зошто не би инсистирале на Република Македонија со Македонци кои зборуваат Македонски јазик, што всушност е едно исто за Грција?!?
Во ред, и ова е одговор.
Но имам уште едно подпрашање.

Дали ќе му веруваш на Груевски доколку до крајот на ова или почетокот на следната година, направи некаков компромис со грците ?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
моментално Груевски одговори на прашањето за ставот околу името.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
druze ova eden srednoskolec moze da go napise za edna vecer (prazna retorika) ajde pronajdi mi nacin i konkreten predlog za resenie ..inaku citajki ja programa vo vrska so nadvoresnata politika covek ke si pomisli deka nie nemame nikakov problem so Grcija i deka sme na pragot na NATO i EU :pos2:
дека може да ја напише средношколец неможе
дека нема конкретен одговор за името во програмата нема
ставот е изјаснет многупати
а од Фрчко ставот околуи проблемот од Грција и името
кој е? дека утре мењаме идентитет и име и одма се во ЕУ и Нато, а Гејлада ни е најдобар пријател?
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Учев средно во Белгија, ако толку те интересира, а сеа студирам на Универзитет Кирил и Методиј, и тоа кај двата кандидата, веќе ако толку те интересира. Друго.

Бај д веј, морам да кажам дека како професори и двајцата се страшно одлични предавачи од мене 10-ки за двајцата и дека кој и да стане претседател ќе изгубиме ние студентите на правниот факултет.
Dobro fala na odgovorot i od sega pa nataka na nekoj drugi da mu prodavas madina za bubrezi, se skoluval vo stransvo , od moe iskusvto
znam deka skolite vo stransvo ne se nisto podobri od nasite.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Компромис мора да се направи иначе џабе се караме, некој мора да го стори тоа, или сеа или по 50 години.
Зашто да не се реши побрзо и сите да одиме напред, него тоа да се случи по 50 години па да се јадеме живи зашто порано не го направивме.
Рацете ни се врзани во секој случај. Неможеш сам против сите, единствено ако тојата земја не се вика Русија.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
моментално Груевски одговори на прашањето за ставот околу името.
И за чудо, беше ист како и на Иванов ? Празна реторика ?
одамна прекинав да играм џамлии откако ти ги дадов тебе :vozbud:
инаку решиси првин на која страна си па после дискутирај и ти кажав и прее не си интересен со тој коментар околу емисијата
ако имаа смелост ќе се појавеа некој од лидерите твои во неа па очи в очи па да се види кој кој е
вака само ломотиш детски муабети напразно
No comment.
Keep walking......:helou:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Компромис мора да се направи иначе џабе се караме, некој мора да го стори тоа, или сеа или по 50 години.
Зашто да не се реши побрзо и сите да одиме напред, него тоа да се случи по 50 години па да се јадеме живи зашто порано не го направивме.
Рацете ни се врзани во секој случај. Неможеш сам против сите, единствено ако тојата земја не се вика Русија.
сакаш да ми кажиш дека решение од утре да не сме македонци
дека од утре почнува ново поглавје од нашата нова држава без идентитет?
дека од утре се градиме нов идентитет?
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Dobro fala na odgovorot i od sega pa nataka na nekoj drugi da mu prodavas madina za bubrezi, se skoluval vo stransvo , od moe iskusvto
znam deka skolite vo stransvo ne se nisto podobri od nasite.
тоа затоа што од езерото друго не си видел, затоа имаш такво мислење, а кога некогаш ќе прошеташ низ европа, ќе разговараме ја и ти. до тогаш, како што викате вие охрпѓани, капите се в енѕеро.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
A, ако тоа шо го кажа Фрчко како вербална програма беше испечатено на лист, ќе се важеше како програма?
Пак не. Затоа што ако го слушаше Фрчко внимателно - ништо не кажа што би правел од позиција на претседател.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom