Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
не батка ти си доволно илзажан за да веруваш во сите тие изнесени глупости. Ништо вистинито нема во тоа дека Грција сака ние да не постоиме, а да не правиме муабет за отстапките ко сме ги направиле на времето за да стигнеме до некоја цел за сеа за еден неполн мандат сето тоа да ги изгубиме.
Врска немаш.
Ако сакаш дебата не темава бујрум ќе работиме со факти а не со измислици.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
За сето ова што ни се дешава со Грците кррив е Грујо и никој друг, не сум партиски определен ама учев надвор од државава и многу ми се јасни ставовите на Грција, за кој повеќето од вас не ни знаат за што се работи.
Целата политика со Грција се смени со доаѓањето на оваа гарнитура на власт 2006 и од тогаш ние си имаме проблем, кој самите нема да го решиме него ќе ни го решат другите и ќе не ебат зашто имаме тотално лоша да не речам ужасна надворешна политика.
Муабетов ви е погрешен. Не е крив ни Бранко ни Љубчо, за ова со грците, крив е само Грујо.
демек си учел надвор од државава и си попаметен а :pos2:
20год имаш.
а за шо учеше?:vozbud:
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
За сето ова што ни се дешава со Грците кррив е Грујо и никој друг, не сум партиски определен ама учев надвор од државава и многу ми се јасни ставовите на Грција, за кој повеќето од вас не ни знаат за што се работи.
Целата политика со Грција се смени со доаѓањето на оваа гарнитура на власт 2006 и од тогаш ние си имаме проблем, кој самите нема да го решиме него ќе ни го решат другите и ќе не ебат зашто имаме тотално лоша да не речам ужасна надворешна политика.
Муабетов ви е погрешен. Не е крив ни Бранко ни Љубчо, за ова со грците, крив е само Грујо.
E pa mnogu si naucil ,samo ne kaza na koe skolo ucese i nie da se zapisime, zas epten si pameten steta sto ne se kandidirase za pretsedatel.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
не батка ти си доволно илзажан за да веруваш во сите тие изнесени глупости. Ништо вистинито нема во тоа дека Грција сака ние да не постоиме, а да не правиме муабет за отстапките ко сме ги направиле на времето за да стигнеме до некоја цел за сеа за еден неполн мандат сето тоа да ги изгубиме.
Врска немаш.
Ако сакаш дебата не темава бујрум ќе работиме со факти а не со измислици.
објасни ... ако сакаш дебата
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
не батка ти си доволно илзажан за да веруваш во сите тие изнесени глупости. Ништо вистинито нема во тоа дека Грција сака ние да не постоиме, а да не правиме муабет за отстапките ко сме ги направиле на времето за да стигнеме до некоја цел за сеа за еден неполн мандат сето тоа да ги изгубиме.
Врска немаш.
Ако сакаш дебата не темава бујрум ќе работиме со факти а не со измислици.
Кој би дебатирал со тебе, кога тресна во 5-6 реда се што имаш во умот.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
НЕ. Честа ние треба сами да си ја загарантираме, нашата Влада која ја гарантира.

На пр. јас не можам да загарантирам дека си "реален", кога мојата перцепција доловува спротивности, како исто доловува лицемерие и кај светските органи кои божем се на наша страна како и на нашите противници.
Па тогаш ЗОШТО сакаме да влеземе во ЕУ и НАТО ?
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
не реклов дека сум попаметен, само дека не ви е во ред муабетров за целот спор со Грција. Дури имав и семинарска работено на темава.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
Ivanov vosocnata figura koja za cudo znaela i da zboruva.
Pa dami i gospoda, toj e osmo svetsko cudo:helou:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
не реклов дека сум попаметен, само дека не ви е во ред муабетров за целот спор со Грција. Дури имав и семинарска работено на темава.
:pos2::pos2::pos2: Дури а?

дај жити се објасни ни нас тука ...
еве ние мака мачиме со проблемов а ти си средил семинарска ејј ...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
демек си учел надвор од државава и си попаметен а :pos2:
20год имаш.
а за шо учеше?:vozbud:
Изгледа тој учел во Грција, не памти он за фиром, за знамето, за блокадите од грција бил малечок тогаш. Ги знае он грчките ставови ама нема абер од македонските национални интереси.:toe:
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
не реклов дека сум попаметен, само дека не ви е во ред муабетров за целот спор со Грција. Дури имав и семинарска работено на темава.
Ako si imal seminarska ne znaci nisto, ti mozes sto sakas da nalupas tamu.Samo utre da ne izleze deka naslednikot na gruevski e kriv, kako sto
pocna ti taka ke izleze.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom