Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.
S

smart ass

Гостин
Европска Македонија со изолација, компромис БЕЗ промена на име. Кој парадокс.
Македонија е европска и пред да постои европската унија -незначи ако не си член на ЕУ неможе да имаш исти стандарди
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Добро момче ти занеш ли дека 80 посто од македонците не сакаат да променат име во замена за влез во ЕУ? СДС се вози на погрешен воз.
Една овца, две овци, три овци, четири овци, пет овци, шест овци. Упс, цело стадо!
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Па зашто ондак ветува Европска Македонија, нека каже јасно. Не менуваме име продолжуваме сами. Прекин на преговори, тоа да му е ставот. Не да седи на две столчиња.
Тоа ти се вика манипулација, политика и наивниот Грујо излезе поголем мангуп од цел сдсм. Ги зафркава како сака. Сеа Бране ќе ги реформирал, бог да чува.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ако оваа девојка се идентификува со тепач на жени (говедо), тогаш има сериозен проблем со личноста. Или сака некој хард-кор секс (нека дае број да и се јавам), или па е лезбос. Јас друго објаснување неам.
Смири си ги хормоните, партиски глушецу. Не е моја вина што вработувањето на вујна ти и хипотеката на свеска ти зависат од тоа кој ќе победи, како што не ме засега ни колку упаљачи треба да поделиш дневно за да ти дадат ладен сендвич во автобусот што те носи на митинзи.
Мене всушност не ме засегаат ветувањата, партиите (како што нагласив, една од причините поради која не би гласала е зошто го израмнувам со грев гласањето за СДСМ), капчињата со логоа или чадорите... Не сум во Македонија и го пропуштив целиот циркус со гласањето. Исто така, јасно ми е дека ќе победи Иванов, исто колку што ми е јасно дека функцијата која ќе го чека е нешто за кое не е дораснат (дај Боже да грешам, за доброто на Македонија).
Не знам каков е Фрчко со жените, не ми шета по дома за да знам дали тепа жени или не, ама знам каков е кога треба да го одбрани тоа што го решил. Најверојатно е еден од порасипаните луѓе кои се мафтаат по Македонската политичка/интелектуална сцена, ги брани интересите на оној кој најдобро ќе плати, зборува како кочијаш... Ама е ебано паметен! И знае да го покаже тоа. Чуму ми мене паметот на Иванов, ако го користи само во амфитеатар, евентуално во затворени семејни кругови? Реално, замисли го него како треба да донесе цврста одлука, да заземе силен став, да се побуни против нечие срање (Груевски, да речеме!?)... Ако ти успее тоа, браво. Во тој случај сигурно ми фали твојата имагинација.
 

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Смири си ги хормоните, партиски глушецу. Не е моја вина што вработувањето на вујна ти и хипотеката на свеска ти зависат од тоа кој ќе победи, како што не ме засега ни колку упаљачи треба да поделиш дневно за да ти дадат ладен сендвич во автобусот што те носи на митинзи.
Мене всушност не ме засегаат ветувањата, партиите (како што нагласив, една од причините поради која не би гласала е зошто го израмнувам со грев гласањето за СДСМ), капчињата со логоа или чадорите... Не сум во Македонија и го пропуштив целиот циркус со гласањето. Исто така, јасно ми е дека ќе победи Иванов, исто колку што ми е јасно дека функцијата која ќе го чека е нешто за кое не е дораснат (дај Боже да грешам, за доброто на Македонија).
Не знам каков е Фрчко со жените, не ми шета по дома за да знам дали тепа жени или не, ама знам каков е кога треба да го одбрани тоа што го решил. Најверојатно е еден од порасипаните луѓе кои се мафтаат по Македонската политичка/интелектуална сцена, ги брани интересите на оној кој најдобро ќе плати, зборува како кочијаш... Ама е ебано паметен! И знае да го покаже тоа. Чуму ми мене паметот на Иванов, ако го користи само во амфитеатар, евентуално во затворени семејни кругови? Реално, замисли го него како треба да донесе цврста одлука, да заземе силен став, да се побуни против нечие срање (Груевски, да речеме!?)... Ако ти успее тоа, браво. Во тој случај сигурно ми фали твојата имагинација.
Извини за вулгарностите, ми излета. Во секој случај нема да гласам за некој што е паметен, а што знам дека е расипан. Тој став не го разбирам.

Јас само ја сакам Македонија и не ги сакам оние што не ја сакаат ко Фрле.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Мафијаши, додадов уште една опција која по грешка е изоставена од авторот на анкетата :)

Реален, такви прашања на профил постави му, тема отвори ако сакаш во чек дис аут...немој тука.

А за суд по обвинувањата, има кој да даде.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
А фрле е кандидат за главна улога во некој порниќ?
Ако кафиќ на македонски било кафуле, тогаш порниќ би било порнуле.

Само се залагам за чистотата на македонскиот јазик во ова време на загрозување на идентитетот.

А сега да не бидам офтопик т.е. надвор од тема, да додадам за темава, нека победи најдобриот.


македонски пурист
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Смири си ги хормоните, партиски глушецу. Не е моја вина што вработувањето на вујна ти и хипотеката на свеска ти зависат од тоа кој ќе победи, како што не ме засега ни колку упаљачи треба да поделиш дневно за да ти дадат ладен сендвич во автобусот што те носи на митинзи.
Мене всушност не ме засегаат ветувањата, партиите (како што нагласив, една од причините поради која не би гласала е зошто го израмнувам со грев гласањето за СДСМ), капчињата со логоа или чадорите... Не сум во Македонија и го пропуштив целиот циркус со гласањето. Исто така, јасно ми е дека ќе победи Иванов, исто колку што ми е јасно дека функцијата која ќе го чека е нешто за кое не е дораснат (дај Боже да грешам, за доброто на Македонија).
Не знам каков е Фрчко со жените, не ми шета по дома за да знам дали тепа жени или не, ама знам каков е кога треба да го одбрани тоа што го решил. Најверојатно е еден од порасипаните луѓе кои се мафтаат по Македонската политичка/интелектуална сцена, ги брани интересите на оној кој најдобро ќе плати, зборува како кочијаш... Ама е ебано паметен! И знае да го покаже тоа. Чуму ми мене паметот на Иванов, ако го користи само во амфитеатар, евентуално во затворени семејни кругови? Реално, замисли го него како треба да донесе цврста одлука, да заземе силен став, да се побуни против нечие срање (Груевски, да речеме!?)... Ако ти успее тоа, браво. Во тој случај сигурно ми фали твојата имагинација.
Абе анастасија, аргументот кој го даваш и држи и не држи, пошто не знам дали ја знаеш старата поговорка: куче кое лае не каса, куче кое не лае каса.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Ако кафиќ на македонски било кафуле, тогаш порниќ би било порнуле.

Само се залагам за чистотата на македонскиот јазик во ова време на загрозување на идентитетот.
Хахаха..... Се извинувам за ненамерниот лапсуз:) кој ветувам дека во иднина нема да ми се повтори.

Значи дефинитивно порнуле :)

А сега да не бидам офтопик т.е. надвор од тема, да додадам за темава, нека победи најдобриот.
Најдобриот испадна во првиот круг :toe:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Абе анастасија, аргументот кој го даваш и држи и не држи, пошто не знам дали ја знаеш старата поговорка: куче кое лае не каса, куче кое не лае каса.

АнастаЗија е:)
На место е поговорката, дефинитивно меѓу пци треба да бираме.
Ама знаејќи дека ни едниот нема да касне, го бирам оној кој сум сигурна дека има две чисти во главата. За другиот од рекла казала, не можам да се убедам ни дека е бистар, ни дека е начитан, ни дека и мисли добро на Мк.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Џабе му е на Фрчко и на СДСМ. Гласовите од Љубе ке одат за Иванов, ЛДП се поделени...... Уште еден анонимец ке ни биде претседател:smir:
 
S

smart ass

Гостин
АнастаЗија е:)
На место е поговорката, дефинитивно меѓу пци треба да бираме.
Ама знаејќи дека ни едниот нема да касне, го бирам оној кој сум сигурна дека има две чисти во главата. За другиот од рекла казала, не можам да се убедам ни дека е бистар, ни дека е начитан, ни дека и мисли добро на Мк.
Тој нема една не две чисти и незнам од кај ти е тоа две чисти баш за фрчко :nesum::nesum:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Џабе му е на Фрчко и на СДСМ. Гласовите од Љубе ке одат за Иванов, ЛДП се поделени...... Уште еден анонимец ке ни биде претседател:smir:
Овој мандат ќе биде убиствено тежок (со акцент на убиствено), независно кој ќе добие. Името ќе мора да се смени, поскоро или поспоро, ама ќе биде во овој мандат. А тоа ќе значи политичко, ако не и физичко (само)убиство на потписникот. И така имаме неславна традиција со претседателиве, само Бранко куртули.
Мал хинт - Зошто Бонева беше „наградена“ да се кандидира во Струмица?
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
АнастаЗија е:)
На место е поговорката, дефинитивно меѓу пци треба да бираме.
Ама знаејќи дека ни едниот нема да касне, го бирам оној кој сум сигурна дека има две чисти во главата. За другиот од рекла казала, не можам да се убедам ни дека е бистар, ни дека е начитан, ни дека и мисли добро на Мк.

Добро де Анасата(ТРИ)ија не се лути печатна грешка.
Тоа многу добро го разбирам дека неможеш да знаеш дали е бистар, начита или дали добро и мисли на Македонија без лично да го запознаеш и без почесто да сушаш негови изјави. Но кога сме кај одредените клучни квалификации, прво ме интересира од наведените како ги мести според приоритет, ко второ како го вреднуваш другиот кандидат во дадените клучни квалификации.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom