Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ќурка невидена,не си ми достоен за муабет.
хехехехехехехе

е*ати муабетот што го имаш
Очигледно многу "ум" имаш во лејката :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Немам намера да се расправам со празна лејка
Period
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Апсолутизмот не е за деца !!!

Фрле за прецедник :)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ај ќе замолам некој од присутните кој го поддржува Љубомир Д. Фрчковски за претседател, да ми наведе 5 работи заради кои ќе го гласа?
Јас немаше да гласам и да бев во Македонија, ама ќе се потрудам да ти објаснам зошто би претпочитала да ми биде Фрчковски претседател:
-Пред се поради тоа што е бистар. Јас не знам каков е Иванов на предавања (иако цврсто стојам на тоа дека не може да е на предавања генијален и енергичен, а на другите места да е муле што не знае да гукне), ама мене ми треба претседател кој знам дека ќе има интелигенција, брза мисла, енергичност. Фрчковски е ѓубре, ама е паметен човек. Жалам, ама Иванов ни оддалеку не ме убеди дека е таков.
-Следно, поради тоа што никако не можам да си се идентификувам со Иванов, таква безлична, бледа фигура како него не сакам да биде некој кој ќе ја води Македонија. Фрчковски е речит (вулгарен и нападен, но страшно речит), претставителен, убедлив. Иванов покрај него е... Dude на кој од жал сакаш да му купиш спрајт и чунга лунга:)
-Патетичната кампања на Иванов! Делења лабела, чадори и мантили против дожд? Следно очекував да ме известат дека почнале по митинзи хигиенски влошки да делат, жими се! Не знам од каде на ВМРО пари за ваква испаничена и ретардирана кампања... И тоа што е претсавен како фин семеен човек, во домашна атмосфера кај што жена му меси пита прави да ми се повраќа!
-Ќе го цитирам Фрчковски „Што би рекол народот, ВМРО со нивниот рејтинг и магаре да врзеше - ќе победеше... И го врзаа...“. Добро, до толку да не се знаело да се одбрани себеси и својот образ!? После толку навреди, провокации и исмевања, кутриот Иванов не успеа да склепа ништо кое би го искористил во своја корист! Ако не може СДСМ да ги побие, замисли го тоа гревче седнато спроти некој сериозно агресивен, како Грците, да речеме... Ќе го изедат дур да отвори уста...
-И за крај, совршено лична причина - зошто не успеа да ме придобие, а не му требаше многу! По дифолт сум против СДСМ, алергија ми избива од нив и имам кажано дека побрзо раката би си ја пресекла отколку да заокружам нивен кандидат... Требаше многу малку за да Иванов ме придобие и убеди дека тој е вистинскиот човек за Македонија... Жално...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
хехехехехехехе

е*ати муабетот што го имаш
Очигледно многу "ум" имаш во лејката :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Немам намера да се расправам со празна лејка
Period
Ја тука не сум тема на разговор а ти во недостиг на аргументи мене најде да ме напаѓаш
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Од кој штаб го измкна ова,коа ти ја бранеше државата убаво ти беше.
Па глуп да си ќе го сетиш дека е настроен со Сдс, ако ја бранеше ќе ја добранеше, и немаше сега вака да прави, туку Форматиран му е мозокот.
:pos:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Па глуп да си ќе го сетиш дека е настроен со Сдс, ако ја бранеше ќе ја добранеше, и немаше сега вака да прави, туку Форматиран му е мозокот.
:pos:
Па што го подржавте сите кога се врати од Хаг ако толку не ви чинел.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Ај пробај ме!


Од кој штаб го измкна ова,коа ти ја бранеше државата убаво ти беше.
со ова ти ја бренел државата ќе му скурчите на човек:nesum:
негова обврска беше тоа како министер за внатрешни работи кој и да беше ќе го направеше истото:helou:а кажи со што ја бранеше поточно? тој клипот министре лежи пукаат:vozbud:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
со ова ти ја бренел државата ќе му скурчите на човек:nesum:
негова обврска беше тоа како министер за внатрешни работи кој и да беше ќе го направеше истото:helou:а кажи со што ја бранеше поточно? тој клипот министре лежи пукаат:vozbud:
Шо знаеш бе па ти ,16 години имаш,немаш ни право на глас,шо ќе ти кажат дома на ручек тоа и си мислиш
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Шо знаеш бе па ти ,16 години имаш,немаш ни право на глас,шо ќе ти кажат дома на ручек тоа и си мислиш
Зошто бегаш од одговор бе?:vozbud:не одговараш на прашањево вртиш други муабети:wink:што мислиш ти ако имам 16 години и незнам ништо а?
не се секирај не збориме дома за политика по цел ден, изгледа вие дома зборите и ти кажуваат шо да пишеш ама сеа лошо се погоди прашањево после ручек ти го поставив нема кој да ти помогне за одговор така да ќе ми го одговориш после вечерата:helou:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Шо знаеш бе па ти ,15 години имаш,немаш ни право на глас,шо ќе ти кажат дома на ручек тоа и си мислиш
Абе имате ли вие два грама памет бе еј??Сеа и постови почна да препишуваш
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Зошто бегаш од одговор бе?:vozbud:не одговараш на прашањево вртиш други муабети:wink:што мислиш ти ако имам 16 години и незнам ништо а?
не се секирај не збориме дома за политика по цел ден, изгледа вие дома зборите и ти кажуваат шо да пишеш ама сеа лошо се погоди прашањево после ручек ти го поставив нема кој да ти помогне за одговор така да ќе ми го одговориш после вечерата:helou:
А кажи ми бе тебе што ти беше толку лошо во времето на СДСМ,што имаше пари да си шеташ,ја не памтам кога народот бил посиромашен од сега,оди прачај ги млекарите што им било толку лошо за време на сдсм.Евентуално ти опростувам што гледаш сител и се крстиш во Латас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom