Дали ВМРО освои 150.000 гласови помалку од претходните избори?

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Мора да признаам Заев ме изненади. Ја доби подршката во својот глас и покрај тоа што го апсеа и го нарекуваа криминалец.
па снимаа филм за мали деца кој за срека им се врати по нос на нив,а не на граѓаните како што беше случајот со вработените на патарина и на царина
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Резултатите испаднаа супер.
Podobro i nemozhelo,dodaj ili odzemi vaka stojat rabotite :


На парламентарните избори во јуни 2008 година, резултатите беа овие:
ВМРО-ДПМНЕ 481.501
СДСМ 233.284
Значи односот бил 2,06 : 1

Девет и пол месеци подоцна, на овие избори за советнички листи (што е најрелевантен показател), ја имаме оваа состојба:
ВМРО-ДПМНЕ 385.000
СДСМ 300.000
Сега имаме однос 1,28 : 1
Razlika?

10% opadnat rejting,i seushte azdisal vo nadolna linija.Po kojznae koj pat,na zdravje brichenje na dpBne.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
кај ги најде бе 300... хахахахха :pos: да не ги станавте и умрените
 
G

grande-juve

Гостин
од податоците за вмро, ако се земат гласовите од градоначалниците - 390000 плус 6% од гласовите во 2008 заради разликата во излезеноста - 30000, излегува 420000 гласови за вмро.

ако се земат податоци за сдс за советничките листи, они едвај би имале 150000 гласови.

некој сака со споредување на баби со жаби нешто да докаже, ама стварно, бројките не лажат
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
Ова е еден збор од неговиот богат речник и кога ке оди во друга земја на пример во УСА да се сретне со Барак Обама јас веке знам како ке се поздрават:Yo Yo Nigga what's up???How are you bastards??и за крај на Б.О ке му каже- Fuck,I'm Leaving....i love you niggaz........
HA HA HA - :pos2: - 5 minuti se smeev. Sekoja chest za ova.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Членови на СДСМ масовно даваа потписи Љубе да се кандидира за председател,имаа таква наредба од штабот.Слично беше кај ДПМНЕ за Нано Ружин,како што впрочем призна и самиот Џорџе кога јавно изјави дека упатувал студенти да потпишат за Нано оти нему ДПМНЕ веќе му имало депонирано потписи уште за време додека штелувал рејтинзи за нивниот председател.:toe:


Да си ми жив и здрав за напишаново,овие избори беа шаховска табла позади кулиси,ама нели овие информации испаднаа во јавноста и не биле задкулисни игри,секој на секого проба да му земе гласови со по еден пиун во одбранбените редови


Podobro i nemozhelo,dodaj ili odzemi vaka stojat rabotite :


Razlika?

10% opadnat rejting,i seushte azdisal vo nadolna linija.Po kojznae koj pat,na zdravje brichenje na dpBne.
Добро бе сам себе го убијал,кој е апсолутен победник на избориве?
бтв и социјалдемократите во Шведска имаа константен пад цела деценија,ама па и цела деценија беа на власт :tv:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Самоубицава се отрезни во партискиот му штаб и пак почна трола
 
Член од
22 декември 2008
Мислења
372
Поени од реакции
11
10% opadnat rejting,i seushte azdisal vo nadolna linija.Po kojznae koj pat,na zdravje brichenje na dpBne.

Чичко Фројд за таквите лузери дал убав термин: Психолошкиот механизам кој го активираат (за да не полудат) се вика „БЛАГ ЛИМОН“!

СДСх изгубија ко жути, ама скокаат ко луди од радост дека на ВМРО и на Грујо им се намалил.
А не гледаат колку нив им се намалил.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
кај ги најде бе 300... хахахахха :pos: да не ги станавте и умрените
Онака ги изваде од џеб...њааааааааа...:pos2::pos2::pos2:
23:4 однос на градоначалници во прв круг во корист на ВМРО,ама Станковиќ битно се пофали дека ја рушиле владата и на големо се враќал СДСМ.Патетика.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Jas koga vi vikam deka vo dpBne ne ve biva za Matematika vie ne veruvate.
Кај утврде бе :tapp:, затоа не можете да дојдете на власт, кога ќе фати катаклизма тогаш може да се надевате. Ах пуста ваша желба, ако знаевте математика уште ќе ја држевте власта, видете се на огледало на кое дереџе сте дојдени, едвај 200.000 гласови освоивте и се радувате на тоа.
:pos2:

Самоубицава се отрезни во партискиот му штаб и пак почна трола
Се радуваат на тоа што изгубиле, и парламентарни и локални и претседателски. абе чудни се хахахах:pos:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Зошто сте смешни вие комуњариве кај изгубивте неместо да честитате сега се фативте за како рејтингот на Вмро Дпмне од 95% паднал на 85% не бидете смешни а ако и да паѓа секои избори по 10% за да дојдеме ние на 40% тоа ќе биде 202? и некоја таму некаде
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Мора да признаам Заев ме изненади. Ја доби подршката во својот глас и покрај тоа што го апсеа и го нарекуваа криминалец.
Е браво дур шо има будали луѓе ќе гласаат, а вмро да имаа посалам кандидат, дали ќе тепаше.

Podobro i nemozhelo,dodaj ili odzemi vaka stojat rabotite :
Razlika?
10% opadnat rejting,i seushte azdisal vo nadolna linija.Po kojznae koj pat,na zdravje brichenje na dpBne.
Абе радувајте се вие, дека изгубивте катастрофално и на овие избори, така Браво.

Ако е наздравје бричење, тогаш кај вас е наздравје Стрижење. :pos:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
zar treba da se diskutira koj izgubil a koj pobedil na izborive, zar ne e ocigledno????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom