Дали ВМРО освои 150.000 гласови помалку од претходните избори?

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ima opcija da se ukinat vizite i na krajot Makedonija da izgubi 150000 glasovi
Evropskiot parlament ne e obvrzan,treba vladata ili takanarechenata komisija da go prifati toa pa tek togash da dobieme datum za pregovori.Minatata godina istiot izveshtaj beshe taka shto takanarechenata komisija ne otkachi bidekji ne se soglasuva so vladata i nie pak izgubivme godina dena.Inaku so drugi zborovi nemozhe da se kazhe deka e losh izveshtaj ama sepak kje ostani kluchno prashanjeto za sporot so imeto.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Дечко ги израчунав на рака од www.dik.mk државна изборна комисија. И од тие општини што ги има таму вмро има 310 000 сдс 210 000 за советнички листи.
Момче не се целосни тие резултати од кај шо ги земате, читаше во Дневник, Од ДИК веројатно не е дадена точната бројка во електронска форма, сфаќаш. Не читате таму дека се првични резулати до 13:00 часот.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Алоооо,што го тупите не ми е јасно. Факт е дека има помала излезеност на овие избори.Факт е и дека Вмро има околу 100000 гласови помалце од минатата година. Што не ви е јасно ?
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Резултатите испаднаа супер.
Имаме win win ситуација.
И едните се радуваат што победиле и другите се радуваат што изгубиле оти овие што победиле ги победиле со помалце во однос на минатиот пат.

укратко и грујо среќен и емилијан се радува.

и љубе победник и имер победник. сите сме победници. нека ни е со среќа

заборавив да ги додадам и нанче славеше и оној другион од охрид славеше
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Момче не се целосни тие резултати од кај шо ги земате, читаше во Дневник, Од ДИК веројатно не е дадена точната бројка во електронска форма, сфаќаш. Не читате таму дека се првични резулати до 13:00 часот.
Јас го напишав тој пост и се однесува на 949 976 гласови. Резултатите се до 13 часот и нема да има нова надградба до финалната верзија на резултатите. Споредбата со гласовите кој ја направив е со онаа од парламентарните избори и тоа тогаш гласале 987 021. Колку ви се валидни зависи од самите вас. Сепак јас лично не би верувал многу што ќе објави еден весник.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Јас го напишав тој пост и се однесува на 949 976 гласови. Резултатите се до 13 часот и нема да има нова надградба до финалната верзија на резултатите. Споредбата со гласовите кој ја направив е со онаа од парламентарните избори и тоа тогаш гласале 987 021. Колку ви се валидни зависи од самите вас. Сепак јас лично не би верувал многу што ќе објави еден весник.
Спореди ги овие локални со претходните локални 2005. И увери се.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
За рејтингот.


Нормално му е паднат сега, али не толку колку што тврдиш ти.
Јас не тврдам ништо. Јас само ги покажав бројките какви што се според ДИК.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Јас не тврдам ништо. Јас само ги покажав бројките какви што се според ДИК.
Нема врска шо ги покажуваш тие бројки, неможиш да направиш споредба со Парламентарни и Совет.

Парламентарни се за Партија, Локални и Совет се за Луѓе.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Нема врска шо ги покажуваш тие бројки, неможиш да направиш споредба со Парламентарни и Совет.

Парламентарни се за Партија, Локални и Совет се за Луѓе.
Локалните(кога се бираат советници) се пред се за партија. Така кажаа вечерта експетите кои беа на Канал 5, исто и Латас и еден од неговите гости го изјави тоа и рече дека ги чекаат тие резултати за да видат до каде се. Не е идеална споредба ама е општо прифатена како најреална во споредба со онаа за градоначалници и за претседатели.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Што не ви е јасно ?
Kje im se razjasni po Maj koga kje se vrati Branko,ushte 20% ostanuvaat,10% gi odnese matnata.Moj lichen stav e dokolku dpBne i Gruevski ostanat 3godini plus na vlast toa kje gi dozakopa,a iskreno go posakuvam toa iako sum protiv ovaa anti-narodna reketarska vladejachka garnitura.

За рејтингот.


Нормално му е паднат сега, али не толку колку што тврдиш ти.
Malku se 10% za 3 nepolni meseci?
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Kje im se razjasni po Maj koga kje se vrati Branko,ushte 20% ostanuvaat,10% gi odnese matnata.Moj lichen stav e dokolku dpBne i Gruevski ostanat 3godini plus na vlast toa kje gi dozakopa,a iskreno go posakuvam toa iako sum protiv ovaa anti-narodna reketarska vladejachka garnitura.
а ако се врати Бранко ке бидат 40 %,исвирени виолини доста му се на народот. Боље нека си остане Заев,едини ок човек ви е у партијата
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
а ако се врати Бранко ке бидат 40 %,исвирени виолини доста му се на народот. Боље нека си остане Заев,едини ок човек ви е у партијата
Мора да признаам Заев ме изненади. Ја доби подршката во својот глас и покрај тоа што го апсеа и го нарекуваа криминалец.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Malku se 10% za 3 nepolni meseci?
Не се запрашуваш колку ви е вас рејтингот наместо опозиција вас да ви се крева, вас ви паѓа. Дека Груевски има уште три години пред него и може да си направи уште рејтинг.
Да добиевте над 270.000 можевте да се надевате, али вака тешко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom