Што читате во моментов? (со краток коментар)

Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Прв за умирање - Џејмс Патерсон, фино трилерче :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Сега моментално читам книга за Фидел Кастро и интересна е опишан е неговиот живот политичките активности замисли и цели во животот.
 
P

Psy

Гостин
Точка на измама - Ден Браун, негов стил, динамична, релаксирачка книга.
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
М, си ги читам нашите драги Статистики и Генетики :wub:, исто и Толкување на соништата на чиЧо Фројд, ептен израционализирано, дури и таму кај што не треба :), и сега си ја шмекнувам од далеку Speaking in Tongues... :pipi:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
stotuku ja procitav "Decata na gavolot", mn interesna spored mene kniga, se raboti za denesnicata ... pa ako nekomu mu dojde vo race neka ja procita nema da zazali voopsto :nenene: ...... ke se iznenadite od stilot na kojsto e napisana,navistina dobra kniga za segasnosta :wink:
 
С

Сатори

Гостин
Само што завршив со Пустина на Ѓорѓи Абаџиев и тематиката што е обработена, дополнително со психолошките описи сериозно ме изненади од македонски автор од тој временски период.Би ја препорачала за читање ако е некој патриотски настроен.
Сега следна на листата ми е Црнила од Коле Чашуле.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Психичка енергија и здравје - Рерих.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
„Тврдина“ - Меша Селимовиќ

До 100 и некоја страна сум засега очекувањата се исполнети. Не ни очекував ништо поразлично од авторот на „Дервишот и смртта“. Восхитува.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Записи од мртвиот дом - Достоевски. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom