АЛЕКСАНДАР БОНЕВ-мажот на СИЛВАНА БОНЕВА НЕГАТОР НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ако ВМРО - ДПМНЕ продолжи да се бугаризира, Македонците ќе го казнат.
Љубчо не беше казнет од СДСМ гласачите 2002, туку од Македонците во ВМРО - ДПМНЕ.

Да не бидам погрешно сватен.
Сум за најдобро можни односи со Бугарија на сите можни полиња.
Но сум изрично против во Македонија да се инсталираат структури кои го негираат Македонскиот народ и неговите дела.

Ќе го подиспитам случајов, пошто се работи за висок партиски функционер и ако е така, ВМРО-ДПМНЕ од мене има црвен картон на овие избори.
И да знаеш Славјански дека треба да им дадеме црвен картон, пошто ова е вистина. Многу Бугари почнаа да се ставаат на високи функции од страна на ДПМНЕ и се ќе беше во ред истите да не не негираа во секоја прилика. Така да редно е да се казнат и конечно да се формира некоја чисто македонска партија. Јас не гласам на овие избори после сите мајмунлаци на бугарашите од ДПМНЕ. Инаку интересно е како и двете партии СДС и ДПМНЕ се разоткрија и си го покажаа вистинското лице. На нас е да превземеме нешто и да ја казниме оваа бугаро-комунистичка багра. Долу влада пичка ви матер.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Вистина ли е ова ?
Не бре,тоа комуњариве пред избори да ја оцрнат Бонева :pos2:

И да знаеш Славјански дека треба да им дадеме црвен картон, пошто ова е вистина. Многу Бугари почнаа да се ставаат на високи функции од страна на ДПМНЕ и се ќе беше во ред истите да не не негираа во секоја прилика. Така да редно е да се казнат и конечно да се формира некоја чисто македонска партија. Јас не гласам на овие избори после сите мајмунлаци на бугарашите од ДПМНЕ. Инаку интересно е како и двете партии СДС и ДПМНЕ се разоткрија и си го покажаа вистинското лице. На нас е да превземеме нешто и да ја казниме оваа бугаро-комунистичка багра. Долу влада пичка ви матер.
Не е само Бонева,Бонева е една од многуте,сте го заборавиле Хер Милошевски,песните негови и поклонувањето на гробот на врховистот Христо Матов како и новоименуваниот конзул во Канада Мартин Тренески чиј што ангажмани беа плукање по Киро Глигоров а кога Борис Трајкоски се сврти против свирката на Љубчо почна да плука и по него.Огромен срам им е нанесен на симпатизерите и вистинските македонци во ДПМНЕ.

СДСМ - подршка на гејската политика
СДСМ ги имаше клекнато на колена Гејците 2005,така да овој муабет ама ич вода не држи,ни факт ни логика.

Srbomanite kako tebe ke isceznat posle izborite nema poveke hej sloveni ni po tito tito
НАЦИ,не си Бугар или пробугар да лечиш комплекси со Срби.Батали тој муабет дрн дрн јариња.Македонците одамна се решиле од Србофилијата.

Интересен Блог, сигурно ќе влијае на моето НЕ излегување на гласање:toe:
Не него баш да влијае треба,излези и гласај достоинствено против ДПМНЕ и Бугарофилите и заокружи бројче од СДСМ и обезбеди си ја иднината за навек.:wink:

И после ова ако ја изберат, незнам, џабе се мачиме да направиме нешто од оваа држава.
Едно е јасно,само СДСМ може да им го покаже вистинскиот пат на таквите како Бонев и Бонева,секој оној кој дал глас за СДСМ против ДПМНЕ што на локални што за претседателски ќе претставува вистински удар за Бугарофилите во ДПМНЕ така да полесно ќе се откријаат.Пак ќе потенцирам,гласајте за СДСМ достоинствено и без страв и грижа против врховизмот и покажете дека имате спој со она ВМРО на Гоце Делчев.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Остана ли некој Македонец во оваа држава 'бем му матер....
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
НАЦИ,не си Бугар или пробугар да лечиш комплекси со Срби.Батали тој муабет дрн дрн јариња.Македонците одамна се решиле од Србофилијата.


.

ne veruvam deka se resile, tek doprava treba da se resava so viv,
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Ќе се решат само они бе Нацка,него не кажа ништо за мажето на Бонева?:nesum:
Што ќе каже... Јас мислев дека цела Струмица и Македонија знаат за бугарот Бонев, а не пак тие од ВМРО-ДПМНЕ. Тексттовите му се стари со години веќе.. Затоа и се судеше Бучковски со неа сигурен во бугарштината на цела фамилија, но сепак накрај го избричија.:toe:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
ќе ја бара Груевски Ганка, ама паметна жена беше и на време ја здува....
а тоа главатарките на Вмро се иста сорта се... кај ги бираат бре...само кога ќе ми текне на Доста, нагон за повраќање добивам...
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Што ќе каже... Јас мислев дека цела Струмица и Македонија знаат за бугарот Бонев, а не пак тие од ВМРО-ДПМНЕ. Тексттовите му се стари со години веќе.. Затоа и се судеше Бучковски со неа сигурен во бугарштината на цела фамилија, но сепак накрај го избричија.:toe:
И после некој ќе ме убедува ,абе не бе сите тие Б....... замина со Љубчо во НП
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
СДСМ ги имаше клекнато на колена Гејците 2005,така да овој муабет ама ич вода не држи,ни факт ни логика.
??
како тоа де потсети ме ....
зошто тогаш овој став на сдсм моментален ... наклонет кон гејците?
ај те молам образложи?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Не се значителен број бугароманите во МК,ама се на видни позиции да им...:tapp:
Кој избор имаат Струмичани:Аболициран крадец и жена со буагроманиште за маж.:nesvest:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
И после некој ќе ме убедува ,абе не бе сите тие Б....... замина со Љубчо во НП
Изгледа Љубчо пред да си замине многу внимателно го избра и назначи својот наследник..........
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Изгледа Љубчо пред да си замине многу внимателно го избра и назначи својот наследник..........
Повеќето од бугароманите во Македонија и не се декларираат себеси како Бугари, но инсистираат на според нив "бугарскиот карактер" на македонскиот народ. Токму поради тоа тие полуосвестени индивидуи се присутни во речиси сите партии во Македонија.
Повеќето (освен некои од скоро запалени глави) се потомци на луѓе кои веќе со децении се поддржувачи на бугарската политика и пропаганда меѓу Македонците и кои во време на бугарското владеење биле на раководни општествени функции (90% од бугароманите се од стари градски фамилии), или на жртви - луѓе патриоти кои за време на Југославија (Кралството и федерацијата) биле мачени и понижувани заради наводен пробугарски став.
Во услови кога во Македонија повеќе не е на присутна српската хегемонија тие неможат да ја најдат својата причина која ќе ги дефинира како Бугари, па затоа за да си се објаснат себе си на себеси, а преку другите го негираат историскиот континуитет на македонскиот народ.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Чудно мајката, се пред избори вакви работи се обелоденуваат.

И што ако споругот и е Бугарин? Ќе проба да го анектира Струмичкиот регион со Бугарија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom