АЛЕКСАНДАР БОНЕВ-мажот на СИЛВАНА БОНЕВА НЕГАТОР НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО

Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
ДА ГО ФАТИЛЕ(удба) И МУ НАРЕДИЛЕ ДА ПИШУВА ебате бугарашите ебате , како не ви е срам БРЕ ,,, па Александар Бонев јаде леб од МАКЕДОНИЈА да не зборам ЗА НЕГОВАТА ЖЕНА КОЈА ЈАДЕ ПОГАЧА ,,,:nenene::nenene::nenene:

http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html
А што да ме е срам па мене бе.Вас требе да ви е срам.Да не сум му опрел пиштол на главата да го пишува ова.Ваш државјанин ваш проблем.:smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Зборот роднина идва от словенскиот корен род.Да бидеш рода со некого не требе да имате крвна врзка.Се надевам ти е по jасно сега.:helou:

ти како ми стојат работите си УШТЕ ЕДЕН како бонев мизерник и негатор...

мене ми е јасно само тебе не ти е НЕДАВАМ НИКОЈ ДА МЕ НЕГИРА а уште помалце да ми биде ГРАдОНАЧАЛНИК,
,,, нека оди во БУГРАС,,,,, И ТИ СО НЕА http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
А каде прочете ти дека он негира македонците ко прво.И второ преди да се налази по добре познатиот пат на бугари негатори имајте пред че тој си е ваш државјанин, ваш проблем
Го прочитав текстот, на многу места го негира идентитетот.
Јас не сум против тоа да си се декларира Бугар, негова лична определба.
Но да ми го негира македонскиот идентитет, нема да му дозволам.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
А каде прочете ти дека он негира македонците ко прво.И второ преди да се налази по добре познатиот пат на бугари негатори имајте пред че тој си е ваш државјанин, ваш проблем

Така де арно велиш,само кај си ти у целиов проблем па што се најде засегнат ?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
А што да ме е срам па мене бе.Вас требе да ви е срам.Да не сум му опрел пиштол на главата да го пишува ова.Ваш државјанин ваш проблем.:smir:

ООООО ок во право си НАШ ПРОБЛЕМ:smir:


ТИ СИ СИ ОК,
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
997
Поени од реакции
22
Така де арно велиш,само кај си ти у целиов проблем па што се најде засегнат ?
Абе ти нешто си ме харесал мене.На секој пост ми се палиш.Уште не сум натиснал испрати мислене и вече реплика имам от тебе :) Ас знам дека сум убав и ме заглеждат момите ама незнаев и на мажете така дејствам:smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Го прочитав текстот, на многу места го негира идентитетот.
Јас не сум против тоа да си се декларира Бугар, негова лична определба.
Но да ми го негира македонскиот идентитет, нема да му дозволам.

СЕГА ми е уште појасно ЗОШТО БОНЕВА толку СИЛНО и срдечно СЕ гушкаше и бацуваше со ФАЛСИФИКАТОРОТ(НАГРАДЕН) како е викаше ее заборавив , на делата на КРСТЕ ПЕТКОВ МИСИРКОВ( на доделувањето на наградата,,, каммче по камче мозаик .. се склопуваат коцките полека,,,
http://www.promacedonia.org/ab/md_1606_0.html
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Абе ти нешто си ме харесал мене.На секој пост ми се палиш.Уште не сум натиснал испрати мислене и вече реплика имам от тебе :) Ас знам дека сум убав и ме заглеждат момите ама незнаев и на мажете така дејствам:smir:
:back:
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Ако ВМРО - ДПМНЕ продолжи да се бугаризира, Македонците ќе го казнат.
Љубчо не беше казнет од СДСМ гласачите 2002, туку од Македонците во ВМРО - ДПМНЕ.

Да не бидам погрешно сватен.
Сум за најдобро можни односи со Бугарија на сите можни полиња.
Но сум изрично против во Македонија да се инсталираат структури кои го негираат Македонскиот народ и неговите дела.

Ќе го подиспитам случајов, пошто се работи за висок партиски функционер и ако е така, ВМРО-ДПМНЕ од мене има црвен картон на овие избори.
 

Black

Еxtravagangsta
Член од
4 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Па добро бе до кога ќе слушам и ќе читам вакви публикации, зошто толку многу некој се обидува да ми докаже кој сум јас и од каде потекнувам. Изгледа не треба да им обрнуваме внимание повеќе на вакви избацувања па ќе прекинат со тек на време. Јас сум Македонец, роден сум во Македонија, тука живеам а овие ако имаат некој проблем со тоа нека лечат комплекси на друг начин, преку такво ми се веќе
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
72
Поени од реакции
3
добро, зошто не ги оставите фамилиите на политичарите:tv:
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Black, имало и ќе има.
Но инфилтрација на човек кој негира се што е македонско во високи кругови на македонска политичка партија е недопустливо.

Повторно да не бидам погрешно сватен.
Човекот може да се декларира како Бугарин и да го почитува Македонскиот народ и Македонија.
За такви луѓе немам јас проблем да се и на високи позиции во партија, држава.
Но негатори на Македонскиот народ, НЕ !
 

Black

Еxtravagangsta
Член од
4 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Black, имало и ќе има.
Но инфилтрација на човек кој негира се што е македонско во високи кругови на македонска политичка партија е недопустливо.

Повторно да не бидам погрешно сватен.
Човекот може да се декларира како Бугарин и да го почитува Македонскиот народ и Македонија.
За такви луѓе немам јас проблем да се и на високи позиции во партија, држава.
Но негатори на Македонскиот народ, НЕ !
Сосема си во право Славјански и се согласувам со тебе, си има секој право на избор како да се декларира, ама не можам да почитувам некој што ме негира мене и мојата историја
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И после ова ако ја изберат, незнам, џабе се мачиме да направиме нешто од оваа држава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom