Манчестер Јунајтед - Ливерпул (14.03.2009)

Кој ќе победи во дербито?


  • Вкупно гласачи
    106
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Што е ма маца_кака,кажи нешто за Милан,каде се наога?на која позиција,дали игра уште во Уефа...тебе за Роналдо да не те гајле ич зашто тој е најдобар фудбалер,може си човеко,ете најдобар е и што сега?
Милан може да се опише со еден збор:Пензионери
А тебе де4ко ти е што го браниш толку!?
 
N

navivacka

Гостин
А тебе де4ко ти е што го браниш толку!?

Мене не ми е дечко ни ништо само идол како и на другите фанови на Јунајтед,а се сите на туги порази,нека си гледа за Милан дали ке игра и идната сезона ама во Интертото куп.Ке ве видеме на крај како ке подига Гигс титулата...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Ние имаме со што да се фалиме, сеуште сме во пол позиција на сите полиња за разлика од Билан:helou:
Се фалиме, први сме.
За разлика од сите вас, бедници ниедни коишто се насладувате со туѓ пораз, искомплексирани едни.
Хаха смешки :pos2:
Зошто да не се фалиме ? Секаде сме во конкуренција за трофеј за разлика од пензионерите Милан,за кои не се знае дали ќе завршат на 4 место :tapp:
Како да завршат кога некој може и да не дочека да заврши првенството:pos2:
А каде се наога Милан..:tapp::tapp::tapp:
Што го примате одма бе ?
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Поздрав... со песната cant` tuch this!

 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
И уште едно клипче од мене за вас...гледајте ги претходните ,како најава за ова :)



*********************************

Навивачи на Јунајтед , не се замарајте со ѓупците од лузерфул..не се вредни!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
манчестер поштено си го попи денеска......честито нека им е на ливерпул ја направија сезонава сеа малце поинтересна.....

и не го мешајте МИЛАН сеа....нишо он не ви е крив шо изгубивте
ајт
позз:smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Иако не го гледав натпреварот, губитникот секогаш му честита на победникот. По тие напорни игри, прашање на време беше кога ќе се случи крахот, се случи денес и тоа е. Честитки за играчите и навивачите на Ливерпул, искрено, без никаква иронија. Сега ќе е поинтересно првенството, 4 бода предност имаме пред нив - 1 натпревар кој треба да го одиграме во април месец колку што знам.

Ме интересира само, зошто на темава се јавуваат навивачи на сите клубови, само не на Ливерпул? :)))))))
 
G

Gray Foxx

Гостин
Иако не го гледав натпреварот, губитникот секогаш му честита на победникот. По тие напорни игри, прашање на време беше кога ќе се случи крахот, се случи денес и тоа е. Честитки за играчите и навивачите на Ливерпул, искрено, без никаква иронија. Сега ќе е поинтересно првенството, 4 бода предност имаме пред нив - 1 натпревар кој треба да го одиграме во април месец колку што знам.

Ме интересира само, зошто на темава се јавуваат навивачи на сите клубови, само не на Ливерпул? :)))))))
Одговорот побарај го во архивите на УЕФА,ПЛ и светското клубско првенство. :)
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Одговорот побарај го во архивите на УЕФА,ПЛ и светското клубско првенство. :)
Во архивите запишано е следното:

- Ливерпул: 18 Премиер Лигашки титули, 7 ФА купа, 7 Лига купа, 5 лига на шампиони, 3 Уефа купа, 3 Уефа Супер купа

- Манчестер: 17 Премиер Лигашки титули, 11 ФА купа, 3 Лига купа, 3 Лига на Шампиони, 1 Уефа куп, 1 Уефа супер куп, 1 Светско првенство.

Стварно одговорот бил во архивите.. само некој требало да го побара..

П.С. Абе ви се чудам на останатите како можите да го читате овој.. не сакам ни името да му го кажам.. експерт прва класа е..
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ливерпул денес профитираше од грешките на Ман. (поточно на Видич) .. :jaj:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Во архивите запишано е следното:

- Ливерпул: 18 Премиер Лигашки титули, 7 ФА купа, 7 Лига купа, 5 лига на шампиони, 3 Уефа купа, 3 Уефа Супер купа

- Манчестер: 17 Премиер Лигашки титули, 11 ФА купа, 3 Лига купа, 3 Лига на Шампиони, 1 Уефа куп, 1 Уефа супер куп, 1 Светско првенство.

Стварно одговорот бил во архивите.. само некој требало да го побара..

П.С. Абе ви се чудам на останатите како можите да го читате овој.. не сакам ни името да му го кажам.. експерт прва класа е..
Ама ти си стварно глуп а? Девојчето праша зошто моронски навивачи како тебе на ДРУГИ клубови се јавуваат на темава и јас и кажав убаво да побара во архивите. Во архивите пишува дека МАНЧЕСТЕР е АКТУЕЛЕН СВЕТСКИ,ЕВРОПСКИ И АНГЛИСКИ ПРВАК.
Ако не свати повторно, пиши ке ти објаснам.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ама ти си стварно глуп а? Девојчето праша зошто моронски навивачи како тебе на ДРУГИ клубови се јавуваат на темава и јас и кажав убаво да побара во архивите. Во архивите пишува дека МАНЧЕСТЕР е АКТУЕЛЕН СВЕТСКИ,ЕВРОПСКИ И АНГЛИСКИ ПРВАК.
Ако не свати повторно, пиши ке ти објаснам.
Не можев да не те искоментирам.Не навлегувам во јурисдикција на модераториве, ама не ми е јасно што се однесуваш така? Кој е глуп тука и кој е морон? Убаво пиша Ибракадабра, па сега ти ако постепено влегуваш во шемата на форумов не значи да се испуцаваш на некого тука и да кажуваш дека е глуп или слично.
Тој пишува тука и тоа е негово право, ако доживеал дебакл Манчестер немора така да реагираш кон поединци.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom